• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vakarai turėtų ruoštis Rusijos žlugimui, sako Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretorius Oleksijus Danilovas.

Vakarai turėtų ruoštis Rusijos žlugimui, sako Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretorius Oleksijus Danilovas.

REKLAMA

Apie tai jis kalbėjo interviu „The Times“, rašo UNIAN.

Anot jo, Rusija jau susilpnėjo ir jai gresia subyrėjimas. O. Danilovo teigimu, tai patvirtina Rusijos diktatoriaus Vladimiro Putino susitikimas su Kinijos lyderiu Xi Jinpingu.

„Vakarai nepažįsta Rusijos ir Vakarai bijo Rusijos žlugimo. Tačiau šis procesas jau vyksta“, – pabrėžia jis.

O. Danilovo įsitikinimu, Rusijos žlugimas bus įspūdingas ir įvyks per artimiausius trejus, penkerius ar septynerius metus.

„Tai yra istorinis procesas, ir istorijos negalima stabdyti“, – pabrėžia jis.

Plataus masto karą prieš Ukrainą Rusija pradėjo 2022-ųjų vasario 24-ąją. Kremlius savo kruviną agresiją Ukrainoje atsisako vadinti tikruoju vardu ir nuo pat karo pradžios teigia, kad vykdo „specialiąją karinę operaciją“, kurios tikslas, be kita ko, yra „denacifikuoti“ ir „demilitarizuoti“ Ukrainą.

Rusų kariuomenė nuo pat karo pradžios taikosi ne tik į karinę, bet ir į civilinę infrastruktūrą, dėl rusų agresijos žuvo ar namų neteko daugybė ukrainiečių.

REKLAMA
REKLAMA

Reaguodamos į Rusijos agresiją Vakarų šalys nutraukia bendradarbiavimą su Rusija ir įveda jai sankcijas.

Tarptautinis baudžiamasis teismas (TBT) kovo mėnesį išdavė Rusijos režimo lyderio V. Putino arešto orderį, nes „įtariama, kad Rusijos prezidentas yra atsakingas už karo nusikaltimą, neteisėtą gyventojų (vaikų) deportaciją ir neteisėtą gyventojų (vaikų) perkėlimą iš okupuotų Ukrainos teritorijų į Rusijos Federacijos teritoriją“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų