CNN: JAV ketina paskelbti Rusijai sankcijų dėl Navalno apnuodijimo ir įkalinimo

JAV prezidento Joe Bideno administracija rengiasi paskelbti Rusijai sankcijų dėl Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno apnuodijimo ir įkalinimo, pirmadienį paskelbė CNN.

Remdamasi dviem administracijos pareigūnais CNN informavo, kad Jungtinės Valstijos derinsis su Europos Sąjunga, kad nustatytų, kokios bus sankcijos, ir kada tiksliai jos bus paskelbtos.

Pasak vieno pareigūno, galimas variantas yra vykdomasis įsakas dėl sankcijų Rusijai už pakartotinius išpuolius prieš JAV demokratiją, įskaitant kibernetinį įsilaužimą per „SolarWinds“ programinę įrangą ir įtariamą atlygio siūlymas Talibanui už amerikiečių karių žudymą Afganistane, rašė CNN.

Tai būtų pirmosios J. Bideno sankcijos Rusijai ir būtų ryškus nukrypimas nuo jo pirmtako Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) požiūrio į santykius su Maskva.

D. Trumpas dažnai būdavo kaltinamas laikantis švelnios pozicijos savo kolegos iš Rusijos Vladimiro Putino atžvilgiu, ypač per jų susitikimą Helsinkyje 2018 metais, kai jis palaikė Kremliaus šeimininko teiginį, esą Maskva nesikišo į 2016-ųjų JAV rinkimus, nors amerikiečių žvalgybos agentūros tvirtino priešingai.

ES šalys pirmadienį patvirtino sankcijas keturiems Rusijos pareigūnams, o dvi Jungtinių Tautų žmogaus teisių ekspertės paragino atlikti tarptautinį tyrimą dėl Kremliaus kritiko apnuodijimo ir pareikalavo jį nedelsiant paleisti iš pataisos kolonijos Rusijoje.

Bendrijos sankcijos bus paskelbtos keturiems aukšto rango Rusijos teismų ir teisėsaugos pareigūnams, susijusiems su A. Navalno įkalinimu. Šie asmenys bus pirmieji, kuriems suvaržymai bus įvesti pagal ES naująjį sankcijų už žmogaus teisių pažeidimus režimą, įsigaliojusį pernai gruodį. Jiems bus uždrausta atvykti į ES, o Bendrijos jurisdikcijoje esantis šių asmenų turtas bus įšaldytas.

Tuo metu JT ekspertė neteisminio, neatidėliotino ir savavališko mirties bausmės vykdymo klausimais Agnes Callamard (Anjes Kalamar) ir JT specialioji pranešėja nuomonės laisvės ir saviraiškos laisvės skatinimo ir gynimo klausimais Irene Khan (Airin Chan) pabrėžė, kad svarbu nustatyti tiesą apie „piktavališką apnuodijimą“ ir užtikrinti atskaitomybę.

REKLAMA

Ekspertės reikalavo, kad A. Navalnas būtų „nedelsiant paleistas“ iš pataisos kolonijos, kur jis buvo perkeltas praėjusią savaitę iš Maskvos tardymo izoliatoriaus.

44 metų A. Navalnas buvo suimtas sausį, vos grįžęs į Maskvą iš Vokietijos, kur kelis mėnesius gydėsi dėl apnuodijimo nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“, anot opozicionieriaus, įvykdytą Rusijos prezidento V. Putino įsakymu. Tačiau Kremlius neigia kaip nors susijęs su tuo incidentu.

Teisėsaugai sulaikius į Maskvą sausio viduryje vos sugrįžusį opozicionierių, šalyje nusirito masinių protestų banga.

Vakarų šalių lyderiai pasmerkė jo sulaikymą ir paragino nedelsiant jį išlaisvinti.


Rašyti komentarą...
B
Blogis
2021-03-02 10:16:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Zmogus nuodijams cheminiu ginkku ir ne pirmas ar antras kartas , tai rodo rusijos visiska statinizmo laimecio nusikaltimu tasos cinizma .
Nuzudyti Nemcovavar Politkvskaja , ten nebera su kuomnkalbeti apie siuos nestabdomus baisius nusikaltimu .
Zmogus isvaziavomgydytis nuo apnuodijimo ,,o po to ji i kalejima . Tai labai baisi nusikalstama gauja ir visai gaujai reiketu sankciju , gi afrikoj diktatoriai gal galima suprasti laukinius ,mtaciau cia kaip ir ne afrika o tokie nusikalstami diktatoriai turetu buti baudziami tarptautiniu teise teismu . Nusikaltimai akivaizdus,,ir ju daugeja tukstanciais nukentejusiu zmoniu , beginkliu vaiku moteru ar taikaus jaunimo.

Atsakyti
-1

D
Dievas
2021-03-02 07:20:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pasodinti ta išgama 5m deep state pakalikas kaip ir cikonovskaja nekeista jum kad jis atsirado tuo pačiu metu kaip ir ta kekšė iš Baltarusijos ir juo gina visa eoropa išgamos bl o jus visi akli ir matot tik tai ką nori kad matytumėte vergai
Atsakyti
-1

T
Taigi
2021-03-02 10:18:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Cenzura yra nusikalstama veikka , persekiojanti zmones ar tiesos rasancius . Tokie atvejai turetu buti viesinami ar nutraukiama nusikalstama veika.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų