• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Zimbabvės prezidento Roberto Mugabe melas nieko neįtikino. Nors jis pranešė, kad choleros epidemija baigėsi, kaimynė Pietų Afrikos Respublika (PAR) vis tiek paskelbė pasienį didelio pavojaus zona.

REKLAMA
REKLAMA

Bręstanti katastrofa

PAR pareigūnai padėtį Zimbabvėje vakar apibūdino kaip „katastrofišką“. Jų teigimu, privalu nedelsiant imtis visų įmanomų priemonių, kad būtų sustabdytas epidemijos plitimas.

REKLAMA

Šiuo metu siaubingos gyvenimo sąlygos verčia Zimbabvės gyventojus masiškai bėgti per sieną į gretimas valstybes, visų pirma - į PAR, turinčią stipriausią ekonomiką. Dalis jų jau yra infekuoti, todėl kelia grėsmę, jog epidemija plis toliau.

„Šie žmonės serga ir turi būti gydomi. Tai smarkiai padidino krūvį, tenkantį mūsų sveikatos apsaugos sistemai“, - tvirtino PAR Limpopo provincijos vyriausybės atstovas spaudai.

REKLAMA
REKLAMA

Nėra priežasčių kilti karui?

Kai pasaulis išgirdo PAR pareigūnų perspėjimus, R. Mugabe netrukus pateikė savąją įvykių versiją. Tiesiogiai per televiziją jis paskelbė, kad cholera iš tiesų jau esanti įveikta, o "Vakarų planai įsiveržti į Zimbabvę ir nuversti vyriausybę" neturį jokio pagrindo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Dabar, kai nebėra choleros, nėra priežasčių pradėti karą“, - tvirtino diktatorius.

R. Mugabe žodžius apie epidemijos pabaigą neigia paskelbti naujausi Jungtinių Tautų (JT) duomenys. Jie rodo, kad nuo choleros jau mirė 735 žmonės, o dar daugiau kaip 15 tūkst. gyventojų yra infekuoti. Tarptautinių ekspertų teigimu, padėtis šalyje nuolat blogėja, tačiau Zimbabvės vyriausybė nesiima būtinų priemonių.

REKLAMA

Sustingusi dėl krizės

Zimbabvė, kadaise buvusi viena turtingiausių Afrikos valstybių, šiuo metu yra atsidūrusi ties visiško žlugimo riba. Šalyje ne pirmus metus siaučia didžiulė infliacija, nacionalinė valiuta tapo bevertė, o ekonomika sugrįžo į pirmykštę natūrinių mainų stadiją. Skaudžiausiai tai atsiliepė Zimbabvės viešajam sektoriui - valstybėje iš esmės nebeveikia švietimo ir sveikatos apsaugos sistemos.

REKLAMA

Smarkiai pablogėjusios sanitarinės sąlygos didžiuosiuose šalies miestuose sukėlė choleros protrūkį, o gydytojų ir medikamentų stoka sutrukdė laiku užkirsti tam kelią.

Nuo 1980 metų, kai Zimbabvė tapo nepriklausoma nuo Didžiosios Britanijos, valdantis R. Mugabe atkakliai laikosi įsikibęs valdžios ir dėl visų ekonominių problemų toliau kaltina Vakarų valstybių sankcijas. Šių metų kovą prezidento šalininkai, kaip manoma, pralaimėjo šalies parlamento rinkimus, tačiau atsisako pripažinti jų rezultatus. Derybos dėl taikaus valdžios perdavimo opozicijos vadovui Morganui Tsvangirai šiuo metu yra įstrigusios ir didelių vilčių neteikia.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų