tv3.lt sokiu laika tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Bakingamo rūmai penktadienį pranešė, kad karalius Charlesas III su pirmaisiais valstybiniais vizitais kaip Jungtinės Karalystės monarchas vėliau šį mėnesį vyks į Prancūziją ir Vokietiją.

Bakingamo rūmai penktadienį pranešė, kad karalius Charlesas III su pirmaisiais valstybiniais vizitais kaip Jungtinės Karalystės monarchas vėliau šį mėnesį vyks į Prancūziją ir Vokietiją.

REKLAMA

Dviejų Europos valstybių ir artimų sąjungininkių pasirinkimas laikomas bandymu užmegzti ryšius po „Brexito“ ir pripažinimu, kad velionė karalienė Elizabeth II jautė prielankumą Prancūzijai.

Vizitai vyks nuo kovo 26 dienos iki kovo 31 dienos, prieš gegužės 6-ąją įvyksiančią karūnaciją.

Ši kelionė „pagerbs Britanijos santykius su Prancūzija ir Vokietija, pažymės mūsų bendrą istoriją, kultūrą ir vertybes“, teigė rūmai.

Charlesas III su žmona Camilla kovo 26–29 dienomis viešės Prancūzijoje ir kartu su prezidentu Emmanueliu Macronu dalyvaus atminimo ir vainikų padėjimo ceremonijoje prie Triumfo arkos Paryžiuje.

REKLAMA

Karalius pasakys kalbą Prancūzijos Senate, o Camilla ir Prancūzijos pirmoji ponia Brigitte Macron oficialiai atidarys naują tapytojų Edouard'o Manet ir Edgaro Degas parodą Orsė muziejuje.

REKLAMA

Karališkoji pora bus garbės svečiai Macronų rengiamame valstybiniame bankete Versalio rūmuose ir taip pat apsilankys Bordo mieste pietvakarių Prancūzijoje.

Viešnagės metu Charlesas III „iš arti pamatys praėjusią vasarą kilusių gaisrų padarytą nuniokojimą“ Bordo apylinkėse ir aplankys ekologišką vynuogyną, pranešė rūmai.

Vizitas įvyks netrukus po kovo 10 dieną įvyksiančios pirmosios Jungtinės Karalystės ministro pirmininko Rishi Sunako kelionės į Prancūziją ir dvišalio aukščiausiojo lygio susitikimo.

REKLAMA

Istoriniai ryšiai

Tai bus 35-asis oficialus karaliaus vizitas į Prancūziją ir 29-asis oficialus vizitas į Vokietiją.

Jo motina karalienė Elizabeth II, lydima savo vyro princo Philipo, paskutinį kartą su valstybiniais vizitais lankėsi Prancūzijoje ir Vokietijoje atitinkamai 2014 ir 2015 metais.

Elizabeth, kuri laisvai kalbėjo prancūziškai, per savo valdymo laikotarpį penkis kartus lankėsi Prancūzijoje su valstybiniais vizitais, taip pat surengė daugybę privačių vizitų.

REKLAMA
REKLAMA

Pirmą kartą į Prancūziją ji atvyko 1948 metais kaip princesė Elizabeth. Jai tada buvo 22-eji.

1957 metais, kai ji grįžo į Prancūziją kaip karalienė, tūkstančiai žmonių išsirikiavo gatvėse, kad pasveikintų ją keliaujančią per sostinę.

„Pažvelkite į mūsų paryžiečius, kaip jie jus myli“, – sakė jai tuometinis prezidentas Rene Coty.

Per paskutinį valstybinį vizitą Prancūzijoje 2014 metais ji kartu su 1 800 Antrojo pasaulinio karo veteranų ir 18 valstybių ir vyriausybių vadovų, įskaitant Jungtinių Valstijų ir Rusijos prezidentus Baracką Obamą ir Vladimirą Putiną, dalyvavo Normandijos išsilaipinimo 70-ųjų metinių minėjime.

REKLAMA

E. Macrono padėjėjas anksčiau teigė, kad šis vizitas parodys „seną jo šalies prisirišimą prie mūsų, peržengiantį „Brexitą“.

Tai taip pat būtų „šeimos tęstinumo ženklas, nes Elizabeth II buvo frankofilė ir frankofonė“, laikraščiui „Le Parisien“ sakė padėjėjas.

Pats E. Macronas pagerbė JK monarchės atminimą jai mirus 2022 metų rugsėjo mėnesį.

Kreipimesi į JK žmones jis prisiminė „puikią valstybės vadovę“ ir „unikalų atsidavimo savo tautai pavyzdį bei labai artimą sąjungininkę“.

REKLAMA

Kovo 29 dieną Charlesas vyks į Berlyną, dalyvaus renginiuose ten ir Brandenburge, o po to vyks į Hamburgą, pridūrė karališkieji rūmai.

„Tai, kad karalius Charlesas pasirinko Vokietiją ir Prancūziją kaip pirmuosius savo kelionės tikslus prieš karūnavimą, taip pat yra svarbus europietiškas gestas“, – vaizdo pranešime teigė Vokietijos prezidentas Frankas-Walteris Steinmeieris (Frankas Valteris Šteinmejeris).

„Šis vizitas iš anksto pabrėžia glaudžią ir nuoširdžią mūsų šalių ir piliečių draugystę“, – pridūrė jis.

REKLAMA
REKLAMA

F.-W. Steinmeieris karališkąją porą iškilmingai pasveikins prie Brandenburgo vartų, o paskui juos priims kaip garbės svečius per valstybinį banketą.

Karalius pirmasis iš britų monarchų taip pat sakys kalbą Vokietijos federaliniame parlamente – Bundestage – ir susitiks su neseniai iš Ukrainos atvykusiais pabėgėliais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų