Chaosas ne tik Amerikoje: protestai peraugo į riaušes, sužeisti ir pareigūnai

Už Atlanto jau 12-ka dienų tęsiasi protestai prieš rasinę nelygybę, paskatinti vaizdo įrašo, kuriame matyti, kaip policininkas beveik 10 min. spaudžia sulaikomo juodaodžio kaklą, kol šis miršta. Kai kur protestai ir vėl peraugo į riaušes, kurių metu buvo sužeista pareigūnų.

12-ta protestų Amerikos miestuose diena. Seatlas, Vašingtono valstija. Iš pradžių protestas čia buvo taikus, bet tad grupė demonstrantų nusprendė užimti gatvę ir neklausyti policijos nurodymų trauktis. Protestuotojams pradėjus mėtyti į policiją įvairius daiktus – pareigūnai atsakė garsiniais užtaisais ir užvirė chaosas.

Dar aršesni susirėmimai su pareigūnais pastarosiomis dienomis vyksta ir Portlande, Oregono valstijoje. Ten po taikių dienos protestų, sutemus į gatves išeina riaušininkai su improvizuotais skydais. Svaido į policiją akmenis ir savadarbius sprogmenis… Policija atsako garsiniais užtaisais ir dujomis. Šią naktį Portlande sprogstant riaušininkų savadarbiams sprogmenims sužeisti keli pareigūnai, policija areštavo apie pusšimtį ramybės drumstėjų.

O štai Mineapolyje minia apšaukia pro juos einantį miesto merą Džeikobą Frėjų, kuris nesutiko su jų abejotinu reikalavimu panaikinti finansavimą miesto policijai.

Panašių reikalavimų, palikti policiją be pinigų šiąnakt būta ir Vašingtone.

„Pakelkite rankas visi, kas manote, kad policija istoriškai yra rasistinė represijos sistema…“

Štai sostinėje protestuotojai ginčijosi su už tvoros stovinčiais pareigūnais ir reikalavo, kad šie prieš juos atsiklauptų rodydami solidarumą.

Masinius protestus, nepatogias diskusijas ir rasinės nelygybės skaudulius visame pasaulyje atgaivino beginklio juodaodžio Džordžo Floydo žūtis policijos sulaikymo metu.

Floydas pareigūnams buvo gerai žinomas už įvairius nusikaltimus, tarp jų ir ginkluotą apiplėšimą.

Bet pasipiktinimą sukėlė pareigūno elgesys: jis kone 9 min. spaudė pirma maldaujančio paleisti, o tada jau uždususio Floydo kaklą. Policininkas apkaltintas žmogžudyste. O šalyje vykstant ir taikiems protestams, ir vandalų riaušėms – Šiaurės Karolinoje atsisveikinama su Džordžu Floydu.

Demonstracijos prie rasizmą įvyko ir Londone

Panašūs vaizdai ir iš Londono, kur vakar taip pat vyko taiki demonstracija prieš rasizmą. Po taikios demonstracijos chaosas užvirė netoli premjero Boriso Johnsono biuro Dauningo gatvėje. Kilus riaušėms pasibaidė raitosios policijos žirgai, sužeista 14 pareigūnų. Riaušininkai apmėtė pareigūnus ir jų žirgus.

REKLAMA

O Vokietijos policija skelbia sulaikiusi beveik 100 demonstrantų, kurie į juos svaidė akmenis ir butelius. Neramumai Berlyne prasidėjo pasibaigus taikiai akcijai. Per riaušes keli pareigūnai sužeisti sunkiau, dar kelios dešimtys patyrė lengvus sužalojimus.

Plakatas su užrašu „Negaliu kvėpuoti“ trumpai sušmėžavo ir Kazachstano sostinėje Almatoje. Tiesa čia į demonstraciją susirinkę maždaug 100 aktyvistų daugiau protestavo prieš Kazachstano valdžią, reikalaudami prezidento Tokajevo atsistatydinimo ir buvusio prezidento Nazarbajevo pasitraukimo nuo valdžios. Protestuotojai retoriškai klausė, kodėl nafta ir dujomis turtingoje šalyje visi taip vargingai gyvena, bet greitai buvo išvaikyti pareigūnų ir atsakymų ieškoti uždaryti į policijos autobusiukus.


Rašyti komentarą...
J
Jonas
2020-06-08 04:06:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Amerikos prezidenta.elgiasi teisingai.Kilus riausems ir protestuotojams perzengus ribas bus veil pakviesti
Atsakyti
0

:
:D
2020-06-08 08:10:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
taip atpisciau tuos riausininkus, daugiau gyvenime is namu kojos nekeltu
Atsakyti
0

P
Petras
2020-06-08 10:27:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
JAV demokratai noredami laimeti rinkimus organizuoja neramumus Vakaru salyse.
JAV demokratai turi buti laikomi teroristais Europoje.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų