• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusijos pajėgų kariškiai Zaporižios srityje nušovė du į nelaisvę paimtus Ukrainos ginkluotųjų pajėgų karius. Ukrainos generalinė prokuratūra dėl to pradėjo tyrimą. 

Rusijos pajėgų kariškiai Zaporižios srityje nušovė du į nelaisvę paimtus Ukrainos ginkluotųjų pajėgų karius. Ukrainos generalinė prokuratūra dėl to pradėjo tyrimą. 

REKLAMA

Apie tai pranešė Ukrainos generalinė prokuratūra, skelbia „Ukrinform“. 

Pasak prokuratūros, liepos 10 dieną socialiniuose tinkluose buvo išplatintas vaizdo įrašas, kuriame užfiksuota, kaip Rusijos kariai nušovė du sulaikytus Ukrainos gynėjus. 

Kaip socialiniame tinkle „Facebook“ pažymėjo Ukrainos generalinis prokuroras Andrijus Kostinas, gavę informaciją prokuratūra nedelsiant pradėjo tyrimą. 

„Teroristinė šalis Rusija ir toliau demonstruoja visišką įstatymų ir pagrindinės žmogaus moralės nepaisymą. Dar vienas to įrodymas – vaizdo įrašas, kuriame Rusijos kariškiai nužudė du į nelaisvę paimtus Ukrainos karius. Įraše aiškiai matyti, kad Ukrainos gynėjai padėjo ginklus ir nesipriešino. Okupantai ciniškai šaudo neginkluotus žmones“, – pabrėžė jis.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak A. Kostino, remiantis medžiaga pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl karo įstatymų bei papročių pažeidimo, ir tyčinio nužudymo.

REKLAMA

Ciniškas nusikaltimas

Tyrimo duomenimis, nusikaltimas įvykdytas 2024 metų birželį netoli Robotynės kaimo Zaporižios srityje. 

„Žinome, kad tai nėra nelaimingas atsitikimas. Tai yra apgalvota Kremliaus nusikalstamo režimo politika, kuria siekiama sunaikinti viską, kas ukrainietiška. Surasime ir nubausime visus susijusius: ir davusius šį baudžiamąjį įsakymą, ir tiesioginius šio žiauraus nusikaltimo vykdytojus“, – pabrėžė generalinis prokuroras.

REKLAMA
REKLAMA

Jis pažymėjo, kad karo belaisvių žudymas yra šiurkštus Ženevos konvencijų pažeidimas ir kvalifikuojamas kaip sunkus tarptautinis nusikaltimas.

Nukirsdino galvą

Tai jau ne pirmas, kai Rusijos kariai žudo ir žiauriai elgiasi su karo belaisviais. 

Štai birželio viduryje skelbta, kad Ukrainos teisėsaugininkai nustatė Ukrainos kario, kuriam rusai nukirto galvą, tapatybę.

Generalinis prokuroras Andrijus Kostinas feisbuke paskelbė, kad atliekant tyrimą dėl žiauraus Ukrainos gynėjo nužudymo Donecko srityje, apie kurį buvo pranešta vakar, nužudytojo tapatybė buvo nustatyta, bet jis kol kas negali įvardyti kario, nes laukiama galutinio patvirtinimo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ukrainos teisėsaugininkai taip pat nustatė Rusijos vadus, galimai atsakingus už Ukrainos kario nukirsdinimą, pranešė A. Kostinas. Generalinis prokuroras pabrėžė, kad žiaurus ukrainiečio karo belaisvio nužudymas yra dar vienas patvirtinimas, kad visiškas tarptautinės teisės ir visuotinės moralės nepaisymas yra Rusijos valstybės politikos dalis.

„Kiekvienas pasaulio lyderis, spaudžiantis V. Putinui ranką, turėtų suprasti, kad spaudžia ranką žmogui, toleruojančiam barbariškas žmogžudystes“, – sakė jis.

REKLAMA

Anksčiau A. Kostinas sakė, kad, turimais duomenimis, Rusijos vadai davė įsakymą neimti belaisviais Ukrainos karių, bet juos žudyti su nežmonišku žiaurumu – nukertant galvą. Patvirtintas vienas toks atvejis Donecko srityje.

Balandį pranešta, kad Generalinė prokuratūra tiria 27 bylas dėl 54 Ukrainos karo belaisvių egzekucijų.

Rusai- ne žmonės, tai tiesiog išprotėjusių žvėrių ir žudikų orda. Tik vienas klausimas ar nesukirba ir šitų padarų galvose: kas bus su jais ir jų artimaisiais, kada karas risis per Rusiją? Ukrainos armija tai europinio, civilizuoto pasaulio armija, bet tais atvejais, kada į minią galima paleisti kasetinį sviedinį, arba ne, jūs, ruski žvėrys, esate tikri, kad jūsų bus pasigailėta? Gerai pagalvokit, nes karas tikrai į Rusiją jau ateina....
Tu bybi ciulp gaidy. Tau Zelenskis visur kaltas, bet apie teroristus kacapus nei vieno blogo zodzio neparasai.
tu vaikystėj žemyn galva nukritai nuo spintos ar dar baisiau?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų