Didžiosios Britanijos parlamento Bendruomenių rūmų nariai susitarė surengti debatus ir balsuoti už siūlymą surengti referendumą dėl šalies narystės Europos Sąjungoje (ES), praneša BBC.

Žemesniųjų parlamento rūmų nariai susitarė spalio 27–ąją surengti debatus dėl pasiūlymo 2013-ųjų gegužę surengti referendumą.

Pagal Konservatorių partijai priklausančio parlamento nario Davido Nuttallo pasiūlymą, rinkėjai per referendumą galėtų rinktis iš trijų variantų: išlaikyti status quo, išstoti iš ES arba pakeisti Jungtinės Karalystės narystės ES sąlygas.

Balsavimo rezultatas vyriausybei nebūtų įpareigojantis, bet vis tiek galėtų sukelti problemų šalies premjerui Davidui Cameronui. Ministras pirmininkas atmetė siūlymus surengti referendumą dėl išstojimo iš ES, bet ši idėja populiari tarp konservatorių.

Pasiūlyme rašoma: „Šie Parlamento rūmai prašo Vyriausybės per kitą Parlamento sesiją priimti įstatymą, kuris numatytų referendumą, kuriuo rinkėjai spręstų, ar Jungtinė Karalystė lik ES nare, ar išstos iš ES, ar pertvarkys narystės sąlygas, kad būtų sukurti nauji prekyba ir bendradarbiavimu paremti santykiai“.

D. Nuttallas teigia, kad šio klausimo svarstymas yra labai pavėluotas, nes dauguma žmonių nori pareikšti nuomonę apie narystę ES.

Ministro pirmininko kanceliarija leido suprasti, kad bus tikimasi, jog konservatoriai parems vyriausybę ir atmes referendumo galimybę, nes, pagal koalicijos sutartį, Jungtinė Karalystė yra „pozityvi ES narė“.


Rašyti komentarą...
l
lt
2011-10-20 13:35:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
teisingai , nera reikalo buti toje neaikios rydienos sajungoje.
Atsakyti
0

t
taip..
2011-10-20 16:25:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Europos sajunga reikalinga tik bankininkams ,politikams,biznieriams.Paprastas žmogus iš to neturi jokios naudos.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų