• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tarptautinė radiologinės apsaugos komisija (ICRP) teigia, kad „tinkamas pasirengimas ir adekvati reakcija į branduolinį pavojų ar sprogimą gali apsaugoti jūsų ir šeimos sveikatą bei gyvybę“.

Tarptautinė radiologinės apsaugos komisija (ICRP) teigia, kad „tinkamas pasirengimas ir adekvati reakcija į branduolinį pavojų ar sprogimą gali apsaugoti jūsų ir šeimos sveikatą bei gyvybę“.

REKLAMA

Per kritiškas pirmąsias dešimt minučių po sprogimo „geriausias būdas apsaugoti save ir savo šeimą – tai patekti į pastato centrą arba rūsį“, rašoma „Express“.

Po sprogimo ekspertai pataria turėti bent 10 minučių pasislėpti. Jei galite greitai pasiekti daugiaaukštį pastatą arba rūsį – nedelsdami tai padarykite.

REKLAMA
REKLAMA

Tvirčiausi prieglobsčiai yra mūriniai arba betoniniai statiniai. Taip pat tinkami – požeminės automobilių stovėjimo aikštelės ar metro stotys.

REKLAMA

Be to, ICRP rekomenduoja per 24 valandas po sprogimo įsijungti prieinamą žiniasklaidą, AM/FM radijo stotis, naudojantis baterijomis maitinamais įrenginiais, ir laukti oficialių nurodymų bei signalų. „Likite viduje, kol nebus nurodyta kitaip“, – patariama jų interneto svetainėje.

Pirmąsias 12–24 valandas likite saugiausioje vietoje – rūsyje arba didelio pastato centre, nebent kiltų tiesioginis pavojus (pvz., gaisras, dujų nuotėkis, pastato griūtis ar sunkūs sužalojimai), arba valdžios institucijos praneštų, kad išeiti saugu.

REKLAMA
REKLAMA

Savarankiška evakuacija turėtų būti svarstoma tik tada, kai yra aiškiai pažymėtos pavojingos radioaktyviosios zonos ir nustatyti saugūs evakuacijos keliai.

Tuo tarpu svarbiausiems darbuotojams gali būti leidžiama laikinai palikti slėptuves, kad atliktų gyvybiškai svarbias gelbėjimo užduotis.

Kas nutiks, jei žmogus bus paveiktas radiacijos?

Jei įtariate, kad buvote paveikti radioaktyviųjų dalelių, būtina kuo greičiau nusivilkti užterštus viršutinius drabužius ir avalynę. Kruopščiai nuplaukite visą paveiktą odą ir plaukus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gyvūnus, kurie galėjo būti paveikti, reikia šukuoti izoliuotoje vietoje, toliau nuo kitų, o jei įmanoma – išmaudyti.

Kaip sužinoti, kada prasidėjo branduolinis puolimas?

Iš anksto apgalvojus branduolinio sprogimo pavojus, galima greitai ir racionaliai reaguoti kilus realiam pavojui. Ryškus blyksnis, matomas net iš 10 km atstumo, reiškia, kad įvyko branduolinis sprogimas.

REKLAMA

Po blyksnio susidaro ugnies kamuolys, kelioms sekundėms išskiriantis intensyvią šilumą, galinčią sukelti nudegimus, sužalojimus bei padegti objektus, esančius kelių kilometrų spinduliu.

Ugnies kamuolys ir po jo sekanti smūgio banga gali sunaikinti miesto kvartalus, apgadinti pastatus kelių kilometrų atstumu, o nuolaužos kelia papildomą pavojų.

Pirminė radiacija gali sunkiai sužaloti ar net pražudyti žmones, esančius lauke kelių kilometrų spinduliu.

REKLAMA
Ka reikia daryti, kau sprogo atomine bomba? Reiki apsikloti balta paklode ir tyliai sliauzti i kapines. Kodel tyliai? Kad nekelti panikos
Durnių laivas iš Lietuvos neišplaukia.
Girdite gąsdinimus - pasiruoškite papildomoms išlaidoms.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų