REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

JAV prezidentas Joe Bidenas pirmadienį pareiškė tikįs, kad esama arti susitarimo dėl įkaitų išlaisvinimo Gazos Ruože.

JAV prezidentas Joe Bidenas pirmadienį pareiškė tikįs, kad esama arti susitarimo dėl įkaitų išlaisvinimo Gazos Ruože.

REKLAMA

Pastaruoju metu vis daugėjo vilčių, kad tarpininkaujant Katarui pavyks pasiekti susitarimą dėl kai kurių belaisvių išlaisvinimo mainais į kovų sustabdymą.

Per Padėkos dienos malonės suteikimo kalakutams ceremoniją Baltuosiuose rūmuose paklaustas, ar esama arti susitarimo, J. Bidenas atsakė: „Manau, kad taip“, ir pakėlė sukryžiuotus pirštus.

Kataro premjeras Mohammedas bin Abdulrahmanas al Thani sekmadienį sakė, kad susitarimas dėl „Hamas“ per spalio 7-osios ataką Izraelyje paimtų įkaitų paleidimo dabar priklauso nuo nedidelių praktinių klausimų, 

Išsamesnės informacijos jis nepateikė.

Kataras padeda tarpininkauti derybose dėl dalies įkaitų paleidimo mainais į laikiną ugnies nutraukimą Gazos Ruože.

REKLAMA
REKLAMA

„Derybose dar likę iššūkiai yra labai nedideli, palyginti su didesniaisiais; jie (likusieji) yra labiau logistiniai, labiau praktiniai“, – sakė M. bin A. al Thani bendroje spaudos konferencijoje su Europos Sąjungos užsienio politikos vadovu Josepu Borrelliu.

REKLAMA

Po „Hamas“ spalio 7-osios atakos, kai Izraelyje žuvo apie 1,2 tūkst. žmonių ir buvo paimta apie 240 įkaitų, žydų valstybė pažadėjo sunaikinti šią palestiniečių islamistų organizaciją.

Per Izraelio kariuomenės oro ir sausumos kampaniją Gazos Ruože jau žuvo per 13,3 tūkst. žmonių, nurodo šią palestiniečių teritoriją nuo 2007-ųjų valdančios „Hamas“ vyriausybė.

Izraelis atsisako nutraukti ugnį, kol nepaleisti visi įkaitai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų