REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Bidenas: pasaulis keičiasi laisvės atžvilgiu

 Jungtinių Valstijų prezidentas Joe Bidenas trečiadienį, pirmininkaudamas antrajam demokratijos aukščiausiojo lygio susitikimui, skirtam aptarti Kinijos ir Rusijos klausimus, pareiškė, kad pasaulyje vyksta laisvės pokyčiai. 

 Jungtinių Valstijų prezidentas Joe Bidenas trečiadienį, pirmininkaudamas antrajam demokratijos aukščiausiojo lygio susitikimui, skirtam aptarti Kinijos ir Rusijos klausimus, pareiškė, kad pasaulyje vyksta laisvės pokyčiai. 

REKLAMA

„Dėl šiandien susirinkusių lyderių įsipareigojimo ir atkakliai visų pasaulio regionų žmonių, reikalaujančių gerbti jų teises ir išgirsti jų balsą, matome realius rodiklius ir požymius, kad padėtis keičiasi“, – aukščiausiojo lygio susitikime kalbėjo J. Bidenas. 

Izraelio premjeras ir Bidenas apsižodžiavo dėl teismų sistemos pertvarkos

Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu trečiadienį atmetė Jungtinių Valstijų prezidento Joe Bideno teiginį, kad jis turėtų nutraukti ginčytiną teismų sistemos pertvarkos planą, sakydamas, kad šalis pati priima sprendimus.

Tai buvo retas viešas dviejų artimų sąjungininkių nesutarimas. Jis rodo didėjančią trintį tarp Izraelio ir JAV dėl B. Netanyahu sumanytų teismų sistemos pakeitimų, kuriuos jis atidėjo po masinių protestų.

REKLAMA
REKLAMA

Vėlai antradienį žurnalistų paklaustas, ką premjeras turėtų daryti su šiuo siūlomu teisės aktu, J. Bidenas atsakė: „Tikiuosi, kad jis tai nutrauks.“ Prezidentas pridūrė, kad B. Netanyahu vyriausybė „negali toliau eiti šiuo keliu“, ir paragino siekti kompromiso dėl šio Izraelį supurčiusio plano. 

REKLAMA

B. Netanyahu atsakė, kad Izraelis yra suverenus ir „sprendimus priima savo tautos valia, o ne remdamasis spaudimu iš užsienio, įskaitant geriausius draugus“.

Apsižodžiavimas įvyko B. Netanyahu sustabdžius prieštaringai vertinamus savo vyriausybės teisės aktus, „kad būtų išvengta pilietinio karo“. Šį sprendimą jis priėmė po dvi dienas iš eilės vykusių masinių protestų, kai į Izraelio miestų gatves išėjo dešimtys tūkstančių žmonių.

„Tikėkimės, kad ministras pirmininkas... pabandys rasti tikrą kompromisą, bet tai dar neaišku“, – sakė J. Bidenas žurnalistams išvykdamas iš Šiaurės Karolinos atgal į Vašingtoną.

REKLAMA
REKLAMA

B. Netanyahu ir jo koalicijoje dalyvaujančios religinės bei ultranacionalistų partijos apie teismų sistemos pertvarką paskelbė sausio mėnesį, praėjus vos kelioms dienoms po to, kai buvo suformuota jų vyriausybė, kuri yra labiausiai per visą Izraelio istoriją nutolusi į politinio spektro dešinę.

Šis pasiūlymas įstūmė Izraelį į didžiausią per pastaruosius dešimtmečius vidaus krizę. Verslo lyderiai, garsiausi ekonomistai ir buvę saugumo vadovai pasisakė prieš planą, teigdami, kad jis stumia šalį diktatūros link.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pagal planą B. Netanyahu, kuris yra teisiamas dėl kaltinimų korupcija, ir jo sąjungininkams būtų suteiktas paskutinis žodis skiriant šalies teisėjus. Parlamentui, kurį kontroliuoja premjero sąjungininkai, taip pat įgytų  įgaliojimus panaikinti Aukščiausiojo Teismo sprendimus ir apriboti Teismo galimybes peržiūrėti įstatymus.

Kritikai teigia, kad teisės aktas sutelks valdžią koalicijos rankose ir pažeis įvairioms valdžios šakoms tenkančių įgaliojimų pusiausvyrą.

REKLAMA

B. Netanyahu sakė, kad antradienį prasidėjusiose derybose su opozicijos lyderiais „siekia plataus sutarimo“.

Izraelio parlamento opozicijos lyderis Yairas Lapidas socialiniame tinkle „Twitter“ parašė, kad Izraelis dešimtmečius buvo artimiausias JAV sąjungininkas, tačiau „radikaliausia šalies istorijoje vyriausybė tai sugriovė per tris mėnesius“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Gamink išmaniai


TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų