Bidenas: „laikas užbaigti Amerikos ilgiausią karą“

Jungtinių Valstijų prezidentas Joe Bidenas trečiadienį pareiškė, kad „atėjo laikas užbaigti Amerikos ilgiausią karą“, skelbdamas apie Vašingtono sprendimą išvesti savo karius iš Afganistano, į kurį JAV įsiveržė po rugsėjo 11-osios atakų, įvykdytų prieš beveik du dešimtmečius.

Jo planas – iki rugsėjo 11-osios, išpuolių, kurie buvo koordinuojami iš Afganistano, 20-ųjų metinių, išvesti iš tos šalies visus amerikiečių karius, kurių dabar yra 2 500.

Šis žingsnis yra bene svarbiausias J. Bideno užsienio politikos sprendimas jo prezidentavimo pradžioje.

„Atėjo laikas užbaigti Amerikos ilgiausią karą“, – sakė J. Bidenas.

„Mūsų buvimas Afganistane turėtų būti sutelktas į priežastį, dėl kurios mes pirmiausia ten ėjome: užtikrinti, kad Afganistanas nebūtų naudojamas kaip bazė, iš kurios vėl būtų galima pulti mūsų tėvynę“, – Baltuosiuose rūmuose kalbėjo J. Bidenas, pareiškęs: „Mes tą tikslą pasiekėme.“

Jis pridūrė, kad JAV „neskubės prie išėjimo“.

„Tai darysime atsakingai, sąmoningai ir saugiai“, – nurodė jis.

„Negalime tęsti savo karinio buvimo Afganistane pratęsimo ar išplėtimo ciklo, vildamiesi susikurti idealias sąlygas mūsų pasitraukimui, tikėdamiesi kitokio rezultato“, – pareiškė JAV vadovas.

„Dabar esu ketvirtasis JAV prezidentas, vadovaujantis Amerikos karių buvimui Afganistane. Du respublikonai. Du demokratai. Neperleisiu šios atsakomybės penktajam“, – pridūrė jis.

Karių išvedimas prasidės, o ne bus baigtas iki gegužės 1 dienos – galutinio visiško pajėgų išvedimo termino pagal taikos susitarimą, kurį tuometinio JAV vadovo Donaldo Trumpo administracija pernai pasiekė su Talibanu.

Vašingtonas ir toliau rems Kabulą kovoje prieš Talibaną, bet nevykdys Afganistane karinės veiklos, sakė amerikiečių lyderis.

J. Bidenas perspėjo Talibaną, kad po amerikiečių pajėgų pasitraukimo jis reikalaus laikytis „įsipareigojimo neleisti jokiems teroristams grasinti JAV ar jos sąjungininkams iš Afganistano žemės“, ir ragino kitas šalis, įskaitant Pakistaną, palaikyti Afganistaną.

„Mes paprašysime kitų regiono šalių paremti Afganistaną, ypač Pakistaną, taip pat Rusiją, Kiniją, Indiją ir Turkiją“, – kalbėjo J. Bidenas.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2021-04-15 02:15:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Didziausia pasauli armija prap*so laukiniams ir dabar ruosiasi begti apsis*ke.

Atsakyti
0

d
dhhd
2021-04-15 09:55:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Idomu ar filmu pristatys didvyrisku, kaip ir apie Vietnama kur realiai ten irgi prap*so. Bet milijona filmu apie Amerikos herojus prifilmavo. Ir napalmu degino linksmai ir bombardavo ir isvis buvo rockenroll linksmybes karstuose ne lavonus, o heroina i JAV gabendavo.
Atsakyti
0

P
Povilas
2021-04-15 10:29:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
kam kariaut? gudras pats eik ir tai kariuomenei vadovauk mirsi manau pirmas is visu tu 2 500 kariu kurie ten yra :D
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų