Europos vaistų agentūra paskelbs rekomendaciją dėl J&J vakcinos

Europos vaistų agentūra (EVA) trečiadienį pažadėjo ateinančią savaitę pateikti rekomendaciją dėl bendrovės „Johnson & Johnson“ (J&J) vakcinos nuo pandeminio koronaviruso, JAV sveikatos tarnyboms patarus laikinai nenaudoti šio preparato dėl galimo retų kraujo krešulių susidarymo pavojaus.

Išvakarėse amerikiečių farmacijos kompanija pati paskelbė atidedanti vakcinos platinimą Europoje.

„EVA paspartina šio vertinimo procesą ir šiuo metu tikisi, kad kitą savaitę pateiks rekomendaciją“, – rašoma Amsterdame įsikūrusios agentūros, praėjusią savaitę pradėjusios atitinkamą tyrimą, pranešime.

„Kol vyksta jos peržiūra, EVA tebesilaiko nuomonės, kad vakcinos nauda užkertant kelią COVID-19 yra didesnė už šalutinio poveikio riziką“, – pridūrė vaistų priežiūros tarnyba.

JAV maisto ir vaistų administracija (FDA) ir Ligų kontrolės centrai (CDC) antradienį rekomendavo sustabdyti skiepijimą „Johnson & Johnson“ vakcina nuo COVID-19, kol vertinami „galimai reikšmingi“ pranešimai apie šešis retų kraujo krešulių susidarymo smegenyse atvejus paskiepytoms 18–48 metų moterims.

Po to „Johnson & Johnson“ pranešė, kad „priėmė sprendimą prevenciškai atidėti savo vakcinos platinimą Europoje“. Pranešime priduriama, kad bendrovė studijuoja minėtus atvejus su Europos sveikatos apsaugos pareigūnais.

Abejonės dabar sklando virš adenoviruso tipo vakcinų, kurias gamina „AstraZeneca“ ir „Johnson & Johnson“ po kelių kraujo krešulių atvejų žmonėms, kurie gavo šį skiepą.

Nors EVA leido skiepyti „AstraZeneca“ vakcina visus suaugusiuosius, nemažai ES šalių atsargumo sumetimais apribojo jos naudojimą ir ja skiepija tik vyresnius gyventojus.

EVA pridūrė, kad tyrimas dėl „labai reto“ kraujo krešulių susidarymo paskiepytiesiems „AstraZeneca“ vakcina tęsiamas.

„EVA Žmonių vaistų komiteto peržiūra leis valdžios institucijoms įtraukti „Vaxzevria“ riziką į vykstančių skiepijimo kampanijų naudos kontekstą“, – sakė agentūra, kalbėdama apie „AstraZeneca“ vakciną.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų