Iš karto po pokalbio su V. Putinu D. Trumpas surengė antrą telefoninį pokalbį su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu, Prancūzijos prezidentu Emmanueliu Macronu, Suomijos prezidentu Alexanderiu Stubbu, Vokietijos kancleriu Friedrichu Merzu, Italijos ministre pirmininke Giorgia Meloni ir ES vadove Ursula von der Leyen.
F. Merzo atstovo spaudai išplatintoje pokalbio išklotinėje teigiama, kad vadovai „kalbėjosi apie tolesnius veiksmus“ ir „pabrėžė savo nusiteikimą glaudžiai lydėti Ukrainą kelyje į paliaubas“.
Tačiau joje taip pat sakoma, kad „[pokalbio] dalyviai iš Europos pareiškė, kad didins spaudimą Rusijai per sankcijas“, o tai leidžia manyti, kad jų ir Vašingtono požiūriai išsiskyrė.
Praėjusią savaitę ES susitarė dėl 17-ojo sankcijų Rusijai paketo nuo 2022 m. vasario, kai Maskva pradėjo plataus masto invaziją į Ukrainą.
Penktadienį U. von der Leyen sakė, kad jau pradėtas rengti 18-asis paketas, kuris visų pirma bus nukreiptas į prieštaringai vertinamus Baltijos jūros dujotiekius „Nord Stream 1“ ir „Nord Stream 2“, siekiant užkirsti kelią bet kokiems bandymams juos vėl imti eksploatuoti.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!