Baltųjų rūmų atsakas pasikalbėti užsimaniusiam Putinui: jau buvo proga pasisakyti

„JAV prezidentas Joe Bidenas rytoj bus užimtas“. Tokį atsakymą pateikė Baltųjų rūmų atstovė Jen Psaki, komentuodama Rusijos prezidento Vladimiro Putino siūlymą organizuoti abiejų šalių lyderių tiesioginę diskusiją jau artimiausiu metu, pavyzdžiui, kovo 19-ąją.

„Neturiu ką jums dabar pranešti, jeigu kalbame apie būsimus susitikimus. <…> Prezidentas rytoj bus Džordžijoje ir bus labai užsiėmęs“, – pareiškė ji.

Maža to, J. Psaki priminė, kad J. Bidenas jau kalbėjosi telefonu su V. Putinu, ir „yra dar daug pasaulinių lyderių, su kuriais jis nepabendravo“. „Mes bendradarbiaujame su Rusijos vadovybe, valdžios atstovais visais lygmenimis“, – pridūrė ji.

Ji taip pat paaiškino, kad J. Bidenas „nesigaili“ pavadinęs Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną „žudiku“ ir taip galimai eskaluojant santykių blogėjimą tarp Vašingtono ir Kremliaus, rašoma „The Independent“.

„Mes esame įsitikinę, kad galime toliau ieškoti būdų, kaip derinti mūsų bendrus interesus“, – pareiškė J. Psaki, kalbėdama apie susitarimo dėl ginkluotės mažinimo pasirašymą.

J. Psaki taip pat pripažino, kad jau daug laiko stengiasi nebesigilinti į tai, ką iš tiesų bando pasakyti V. Putinas. Paklausta ką mano apie Rusijos prezidento eufemizmą „kas ant kito sako, tas pats ant savęs pasisako“, ji pareiškė: „<…> Tai, aš nežinau (ką Putinas tuo norėjo pasakyti, – red. past.) – aš dirbu jau pakankamai ilgai, kad nebandyčiau įlįsti į prezidento Putino galvą, bet galiu jus užtikrinti, kad prezidentas Bidenas tikrai tiki, kad dar įmanoma daug ką padaryti mūsų visų šalies labui“.

„Tačiau prezidentas neatsitraukus, čia yra vienareikšmiškai, kai jis  turi įsitikinimus, nepaisant ar tai būtų jo žodžiai, ar veiksmai“, – pridūrė ji.

Rusijos prezidentas siūlymą surengti skubias derybas tiesioginio eterio metu tarp jo ir JAV prezidento J. Bideno pasiūlė po koncerto Krymo aneksijos septynerių metų minėjimo proga. Tai jis padarė būtent tuo metu, kai J. Psaki jau buvo pradėjusi Baltųjų rūmų spaudos konferenciją.

REKLAMA

„Aš to nedėčiau į tolimiausią stalčių. Per išeigines aš noriu nuvykti į taigą šiek tiek pailsėti. O taip tai mes galėtume rytoj, arba pirmadienį (pasikalbėti). Mes pasirengę bet kuriuo patogiu amerikiečiams laiku“, – pareiškė V. Putinas. Jis pareiškė, kad Užsienio reikalų ministerijai davė nurodymą parengti tokių derybų planą.

JAV prezidentas Joe Bidenas interviu ABC kanalui metu pareiškė, kad V. Putinas yra žudikas ir pažadėjo, kad jis „netrukus už tai sumokės“.


Rašyti komentarą...
P
Petka
2021-03-19 10:00:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Caras iš isiučio gaus infarktą.
Atsakyti
-9

B
Bidonas
2021-03-19 09:51:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Senatvinė dimensija yra nepagydoma liga. Tai labai sunkus susirgimas ir pastoviai progresuojantis. Tikrovė tokia kad diskutuoti tesioginiame eteryje jau jam šansų absoliučiai nėra.
Atsakyti
-23

A
Ats
2021-03-19 10:35:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Saunuolis Bidenas apie ka galima kalbetis su komunistine valstybe kur smauge mumis o dabar ir savo liaudi
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (73)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų