• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Baltieji rūmai buvo priversti aiškintis dėl JAV prezidento Joe Bideno pareiškimo apie G7 partnerę Japoniją.

Baltieji rūmai buvo priversti aiškintis dėl JAV prezidento Joe Bideno pareiškimo apie G7 partnerę Japoniją.

REKLAMA

„Žinote, viena priežasčių, kodėl mūsų ekonomika auga, esate jūs ir daugelis kitų, – sakė J. Bidenas rinkimų kampanijos renginyje Vašingtone. – Nes mes priimame imigrantus. (...) Kodėl Kinijos ekonomika taip stringa? Kodėl Japonija susiduria su problemomis? Kodėl Rusija? Kodėl Indija? Nes jo yra ksenofobiškos. Jos nenori imigrantų“. Japonija yra šalis, kurioje imigracija yra palyginti nedidelė.

JAV ir Japonija yra artimos partnerės. Balandį J. Bidenas priėmė į JAV su valstybiniu vizitu atvykusį Japonijos ministrą pirmininką Fumio Kishidą. JAV palaiko artimus ryšius ir su Indija. Praėjusią vasarą Vašingtone lankėsi Indijos premjeras Narendra Modis.

Baltųjų rūmų atstovė ketvirtadienį žurnalistų buvo paklausta, ką J. Bidenas savo pareiškimu norėjo pasakyti. „Žodis „ksenofobiškas“ yra labai menkinantis ir neigiamas žodis, ypač – kai naudojamas prieš sąjungininkę. Ar tai jis norėjo pasakyti?“ – teiravosi vienas žurnalistų. Atstovė atsakė: „Manau, kad prezidentas labai aiškiai išsireiškė“. Tačiau žurnalistas neatlyžo: „Jis nepasakė labai aiškiai. Todėl ir klausiame“.

Atstovė tada taip paaiškino J. Bideno žodžius: „Jis kalbėjo apie tai, kas mes esame kaip šalis, teisingai? Jis kalbėjo apie tai, kaip svarbu gyventi imigrantų šalyje“. Tai daro JAV stipresnes, ir tai J. Bidenas norėjęs pasakyti. Atstovė pabrėžė, kad JAV santykiai su Japonija yra svarbūs. „Tai gilūs, ilgalaikiai santykiai“, – teigė ji. J. Bideno pareiškimas rinkimų kampanijos renginyje esą buvo bendro pobūdžio.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų