Baltarusijoje milicija per protestus sulaikė per 170 žmonių

Baltarusijos opozicijai atnaujinus protestus prieš autoritarinio prezidento Aliaksandro Lukašenkos režimą, milicija šeštadienį sulaikė 176 žmones, įskaitant kelis žurnalistus, pranešė žmogaus teisių centras „Viasna“.

„Viasna“ turimais duomenimis, iki 22 val. vietos (21 val. Lietuvos) laiku Baltarusijoje buvo sulaikyti mažiausiai 176 žmonės“, – pranešė centras.

Jo duomenimis, vien Minske buvo sulaikyti 158 žmonės.

Vidaus reikalų ministerija savo ruožtu pranešė, jog į nuovadas dėl administracinių nusižengimų šeštadienį buvo atvežta daugiau kaip 100 žmonių.

Milicija taip pat nurodė, jog nesankcionuoti masiniai renginiai, kuriuos ragino surengti opozicija, šalyje neįvyko.

Masinės demonstracijos Baltarusijoje prasidėjo pernai rugpjūtį, A. Lukašenką paskelbus prezidento rinkimų, kuriuos opozicija ir Vakarų diplomatai vadina suklastotais, nugalėtoju. 

Tačiau protestai per žiemą nuslopo, valdžiai ėmusis griežtų priemonių prieš jų dalyvius. Nuo rugpjūčio tūkstančiai žmonių buvo suimti, keli protestuotojai žuvo, o šimtams skirtos ilgos laisvės atėmimo bausmės.

Protestuotojus mobilizuojantis ir jų veiksmus koordinuojantis platformos „Telegram“ kanalas NEXTA šią savaitę paragino šeštadienį pradėti „antrą protestų bangą“.

Minske opozicijos šalininkai planavo iki ankstyvos popietės susirinkti sostinės centre, tačiau jiems sutrukdė kelias gatves ir vieną pagrindinių aikščių užtvėrusi milicija. Apie tai pranešė naujienų agentūros AFP žurnalistas.

Socialiniuose tinkluose išplitusiose ir vietos žiniasklaidos paskelbtose nuotraukose buvo matyti karinių transporto priemonių saugomas miesto centras.

„Viasna“ duomenimis, tarp sulaikytų žurnalistų yra du nepriklausomo naujienų portalo Tut.by redaktoriai.

Anksčiau šį mėnesį šio portalo žurnalistei teismas skyrė 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmę už tai, kad ji paviešino nutekintus medicinos įrašus, paneigiančius teisėsaugos teiginį, kad milicijos areštinėje miręs protestuotojas buvo apsvaigęs nuo alkoholio.

Nepaisydami dėl represijų Europos Sąjungos įvestų sankcijų, A. Lukašenka ir jo bendražygiai laikosi tvirtai. Nuo 1994 metų 10 mln. gyventojų turinčią šalį geležiniu kumščiu valdantis lyderis tvirtina atlaikęs Vakarų pakurstytą „revoliuciją“


Rašyti komentarą...
P
Petras
2021-03-28 10:07:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
176 p*derai -jega.
Atsakyti
0

R
Regina
2021-04-02 20:10:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kas čia tokio visame ,pasaulyje taip būna ,nieko blogo nematau čia ,per švelniai dar elgiasi baltarusijoje ,o kai vyko prancūzijoje mitingai tai ten ką glostė ,kraujas liejosi laisvai ..
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų