Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota

Prancūzijos ambasadorius išvyko iš Baltarusijos, Minsko valdžiai pareikalavus, kad jis iki pirmadienio paliktų šalį, sekmadienį pranešė ambasada.

Prancūzijos ambasadorius išvyko iš Baltarusijos, Minsko valdžiai pareikalavus, kad jis iki pirmadienio paliktų šalį, sekmadienį pranešė ambasada.

Ambasados atstovė, paskelbusi šį pranešimą, nenurodė, kodėl Baltarusijos valdžia liepė išvykti ambasadoriui Nicolas de Lacoste'ui. Tuo metu baltarusių žiniasklaida skelbė, kad prancūzų diplomatas išsiunčiamas, nes niekada nesusitiko su prezidentu Aliaksandru Lukašenka ir neįteikė jam savo skiriamųjų raštų.

REKLAMA
REKLAMA

Prancūzijos ambasada nurodė, kad N. de Lacoste'o skiriamieji raštai buvo įteikti Baltarusijos užsienio reikalų ministrui Vladzimirui Makėjui. Anot baltarusių žiniasklaidos, A. Lukašenka palaikė tai akibrokštu.

„Baltarusijos užsienio reikalų ministerija pareikalavo, kad mūsų ambasadorius išvyktų iki spalio 18 dienos, – naujienų agentūrai AFP sekmadienį sakė ambasados atstovė. – Ambasadorius Nicolas de Lacoste'as iš Baltarusijos išvyko šiandien.“

„Jis atsisveikino su ambasados darbuotojais ir įrašė vaizdo pranešimą Baltarusijos žmonėms, kuris rytoj ryte pasirodys ambasados tinklalapyje“, – pridūrė ji.

Prancūzija, kaip ir kitos Europos Sąjungos šalys, nepripažįsta pernai rugpjūtį įvykusių Baltarusijos prezidento rinkimų ginčijamų rezultatų, kai buvo paskelbta, kad autoritarinis A. Lukašenka užsitikrino šeštą kadenciją.

REKLAMA
REKLAMA

ES ir Jungtinės Valstijos paskelbė Minsko režimui virtinę sankcijų dėl represijų prieš opoziciją ir nepriklausomą žiniasklaidą, kai Baltarusiją po rinkimų apėmė istoriniai protestai prieš A. Lukašenkos valdymą.

Tačiau 67 metų lyderis, kaltinantis Vakarų vyriausybes kurstant protestus ir viliantis, kad Baltarusijoje įvyks revoliucija, iki šiol ignoravo suvaržymus, padedamas savo sąjungininkės ir skolintojos Maskvos.

Virtinė išsiuntimų

Pastaraisiais mėnesiais Minskas išsiuntė virtinę kitų Vakarų pasiuntinių.

Kovą vyriausybė išsiuntė visą Latvijos ambasados personalą, įskaitant ambasadorių, Rygai per ledo ritulio čempionatą panaudojus baltarusių opozicijos vėliavą.

Rugpjūtį Minskas atšaukė sutikimą paskirti JAV ambasadorę – diplomatę profesionalę Julie Fisher, gruodį patvirtintą pirmąja amerikiečių pasiuntine Baltarusijoje nuo 2008 metų.

REKLAMA
REKLAMA

Per kelis mėnesius po rinkimų A. Lukašenka numalšino demonstracijas prieš jo valdymą: režimas įkalino šimtus protestuotojų ir uždarė dešimtis nepriklausomų žiniasklaidos bei nevyriausybinių organizacijų.

Visi pagrindiniai šalies opozicijos lyderiai yra įkalinti arba pabėgę į užsienį.

Praėjusį mėnesį Baltarusijos teismas nuteisė 11 metų kalėti vieną žymiausių opozicionierių – Maryją Kalesnikavą.

Ji yra vienintelė pernai rengtų mitingų, kartais sutraukdavusių dešimtis tūkstančių žmonių, lyderė, tebesanti savo šalyje.

Sviatlana Cichanouskaja, opozicijos ir Vakarų vyriausybių laikoma tikrąja prezidento rinkimų nugalėtoja, šiuo metu yra pasitraukusi į Lietuvą.

Praėjus daugiau metams po to balsavimo ji tebesistengia užsitikrinti pasaulio lyderių palaikymą ir ragina tarptautinę bendruomenę priversti Minską surengti naujus rinkimus.

Gairės:

Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
toliau skaitykite
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų