Bahreino karalius Hamadas paprašė savo vyriausiojo sūnaus, kronprinco Salmano, pradėti nacionalinį dialogą su opozicija.
[papildyta 9:40] Bahreino pagrindinė šiitų daugumos opozicijos partija atmetė karaliaus Hamado pasiūlymą pradėti nacionalinį dialogą, pranešė BBC.
Įtakingi „Wefaq“ bloko nariai pareiškė, kad prieš pradedant derybas vyriausybė turėtų atsistatydinti, o karinės pajėgos pasitraukti iš Manamos gatvių.
Dialogu buvo tikimasi išspręsti šioje Persijos įlankos valstybėje kilusią politinę krizę, pranešė BBC.
Kronprincas, kuris anksčiau ragino nutraukti gatvių protestus, gavo įgaliojimus kalbėtis su visomis partijomis, teigiama pareiškime.
Penktadienį šalies saugumo pajėgos apšaudė demonstrantus, bandžiusius surengti eitynes Manamos centre, ir sužeidė mažiausiai 50 žmonių.
JAV prezidentas Barackas Obama kalbėjosi telefonu su karaliumi Hamadu, ragindamas jį susilaikyti nuo smurtinių veiksmų. Jis teigė, kad Bahreinas yra artimas JAV sąjungininkas ir turi gerbti „universalias žmonių teises“ bei pradėti „reikšmingas reformas“.
Jungtinė Karalystė prisidėjo prie JAV raginimų ir pataria šalies piliečiams atsisakyti kelionių į Bahreiną.
Nemažai protestuotojų Manamoje, tarp kurių daugelis yra nepatenkinti šiitų musulmonų daugumos atstovai, ragina nuversti sunitų karališkąją šeimą. Tačiau pranešta, kad šeštadieniui planuota antivyriausybinė demonstracija atidėta.
Kariuomenės pasitelkimas malšinti protestuotojus dar labiau sustiprino priešpriešą tarp šiitų ir sunitų musulmonų. Nors šiitai musulmonai Bahreine sudaro daugumą, šalies monarchai priklauso sunitų mažumai.
Nuo 1971 metų, kai Bahreinas atgavo nepriklausomybę nuo Jungtinės Karalystės, pilietiniai neramumai tarp sunitų elito ir skurdesnių šiitų buvo gana dažni. Šiitai tvirtina, kad jų teisės pažeidžiamos, jiems taikomi nesąžiningi įstatymai bei represijos.