JAV prezidentas Barackas Obama sukritikavo Kiniją dėl to, kad šalyje yra varžomas žodžio laisvės principas. Į Šanchajaus miesto savivaldybės salę susirinkusiems 400 studentų B. Obama pareiškė, kad saviraiškos, tikėjimo, priėjimo prie informacijos ir politinio dalyvavimo laisvės yra universalios visų žmonių teisės.
„Šios teisės turi būti prieinamos visiems žmonėms, įskaitant ir etnines bei religines mažumas kad ir kur jos bebūtų – JAV, Kinijoje ar kitoje šalyje“ - kalbėjo B. Obama.
Paklaustas, ką mano apie Didžiąją Kinijos ugniasienę, cenzūruojančią internetą, JAV prezidentas atsakė: „Kuo laisviau teka informacija, tuo stipresnė tampa visuomenė. Piliečiai gali padaryti savo vyriausybes atskaitingomis. Jie gali pradėti mąstyti patys už save. Tai generuoja naujas idėjas ir skatina kūrybingumą“.
„Faktas, kad JAV mes turime laisvą, neribojamą priėjimą prie interneto yra stiprybės šaltinis. Būna laikų, kai aš norėčiau, kad informacija netekėtų taip laisvai, nes tuomet man nereikėtų klausytis nuolat mane kritikuojančių žmonių. Kai žmogus yra valdžioje, jis ima galvoti: 'Kaip asmuo gali taip apie mane kalbėti?'“ - savo patirtimi dalijosi B. Obama. Tačiau čia pat jis pripažino, kad nuomonių įvairovė tik stiprina demokratiją, kritika priverčia lyderį klausytis nuomonių, kurių jis kitu atveju nė nepanorėtų išklausyti.
Šie žodžiai akivaizdžiai buvo skirti Kiniją valdančios Komunistų partijos lyderiams, kurie vengia bet kokios kritikos. Kinijos valdžia oficialiai teigia, kad šalyje cenzūros nėra. Tačiau tai tėra prastai saugoma paslaptis. Kinijoje veikia net interneto policininkai, kurie nuolatos seka internetinėje erdvėje pateikiamas naujienas ir cenzūruoja nepriimtiną turinį. 300 mln. Kinijos interneto vartotojų vis garsiau reiškia nepasitenkinimą dėl jų laisvės apribojimų.