Po 13 metų dominavimo turtingiausių pasaulio žmonių sąraše „Microsoft“ savininkas Billas Gatesas pagaliau užleido pirmąją poziciją, skelbiama naujajame žurnalo „Forbes“ pasaulio turtingiausių žmonių sąraše.

Šiuo metu turtingiausiu pasaulio žmogumi tapo Warrenas Bufetas, kurio turtas vertinamas 62 mlrd. dolerių. Per praėjusius metus šis Nebraskoje (JAV) įsikūręs investuotojas per praėjusius metus savo turtą padidino 10 mlrd. dolerių. Jis laimėjo spekuliuodamas Brazilijos valiuta, o be to, daug uždirbo iš investicijų į naftos kompaniją „PetroChina“, kuri buvo itin kritikuojama už ryšius su Sudano vyriausybe, kuri laikoma atsakinga už Darfūre vykdomą genocidą.

W. Bufetas yra išgarsėjęs kaip itin pinigus taupantis žmogus. Vesdamas savo ilgametę gyvenimo partnerę vestuvinį žiedą jis iš savo paties kompanijos pirko su didele nuolaida. Jis gyvena tame pačiame name, kurį pirko būdamas 28 metų už 31 tūkst. dolerių. Tačiau jis kaltina JAV prezidentą George‘ą W.Bushą nepagrįstai mažinant mokesčius itin turtingiems asmenims. Be to, W. Bufetas yra itin dosnus labdaros davėjas. 77 metų investuotojas 2006 metais pažadėjo B. Gateso vardo fondui skirti 31 mlrd. dolerių, kad būtų sprendžiamos pasaulinės sveikatos apsaugos problemos. W. Bufetas ir B. Gatesas yra artimi draugai.

REKLAMA

B. Gatesas nusmuko į trečiąją vietą ir į antrąją poziciją praleido Meksikos telekomunikacijų magnatą Carlosą Slimą, kurio turtas siekia 60 mlrd. dolerių. B. Gateso turtas šiuo metu vertinamas 58 mlrd. dolerių.

B. Gatesui šiuo metu yra atėję itin sunkūs laikai. „Microsoft“ akcijos smuko, nes kompanija nesugebėjo įsitvirtinti internete. Tiesa, šią problemą „Microsoft“ bandys spręsti bandydama įsigyti „Yahoo“.

Pasinaudojęs B. Gateso sunkumais, į antrąją turtingiausių pasaulio žmonių vietą iškopė meksikietis C. Slima. Jis gyvena valstybėje, kurios kone pusė žmonių vargsta skurde. Tačiau telekomunikacijų magnatas vengia labdaros ir teigia, kad piniginės aukos skurdo išgyvendinti nepajėgs.

Jauniausiu milijardieriumi tapo internetinio portalo „Facebook“ kūrėjas Markas Zuckerbergas. Jam yra vos 23 metai, tačiau sąskaitose jis turi jau pusantro milijardo dolerių. Pirmą kartą į milijardierių sąrašą pateko ir juodaodis afrikietis. Sudane gimęs Mo Ibrahimas yra mobilaus ryšio kompanijos „Celtel International“ kūrėjas. Kiti afrikiečiai – Nigeris cukraus prekeivis Aliko Dangote ir iš Pietų Afrikos Respublikos kilęs mineralų verslu užsiimantis Patrice‘as Motsepe – taipogi pateko  milijardierių sąrašą.

Turtingiausias Rusijos žmogus, aliuminio magnatas, Olegas Deripaska, kurio turtas įvertintas 28 mlrd. dolerių užėmė 9 vietą. Londono „Chelsea“ savininkas Romanas Abramavičius yra penkioliktas su 23,5 mlrd. dolerių savo kišenėse.

Daugiau:

Gurgžda W. Buffeto milijardai

Pasaulio turtuolių dešimtukas:
1. Warrenas Bufetas (investuotojas) – 62 mlrd.
2. Carlosas Slimas (telekomunikacijos) – 60 mlrd.
3. Billas Gatesas (programinė įranga) – 58 mlrd.
4. Laksmi Mittal (plieno pramonė) – 45 mlrd.
5. Muskeshas Ambani (naftos cheminiai produktai) – 43 mlrd.
6. Anilas Ambani (įvairūs šaltiniai) – 42 mlrd.
7. Ingmaras Kampradas (IKEA parduotuvių tinklo savininkas) – 31 mlrd.
8. KP Singhas (nuosavybė) – 30 mlrd.
9. Olegas Deripaska (Aliuminis) – 28 mlrd.
10. Karlas Albrechtas (Aladi parduotuvių tinklo savininkas) – 27 mlrd.


Rašyti komentarą...
J
Jonas
2008-03-06 13:04:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jei Geitsas nebūtų skyręs labdarai tokių milžiniškų sumų, tai niekas jo dar daug metų nebūtų pavijęs..
Atsakyti
0

x
x
2008-03-06 14:18:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tikrai, vargšas Geitsas. Patiria sunkumų. Užuojauta.
Atsakyti
0

c
ca
2008-03-06 15:31:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
simtas klaidu.
Ne ALADI tinklas, o ALDI.
"Kiti afrikiečiai – Nigeris cukraus prekeivis Aliko Dangote ir iš Pietų Afrikos Respublikos kilęs mineralų verslu užsiimantis Patrice‘as Motsepe – taipogi pateko milijardierių sąrašą." Kaip suprasti tai, kad Nigeris rasoma is didziosios raides?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų