• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Armėnijos ginkluotosios pajėgos pareikalavo ministro pirmininko Nikolo Pašiniano ir jo kabineto atsistatydinimo, o vyriausybės vadovas šį žingsnį pavadino mėginimu įvykdyti perversmą.

Armėnijos ginkluotosios pajėgos pareikalavo ministro pirmininko Nikolo Pašiniano ir jo kabineto atsistatydinimo, o vyriausybės vadovas šį žingsnį pavadino mėginimu įvykdyti perversmą.

REKLAMA

„Armėnijos ginkluotųjų pajėgų Vyriausiasis štabas reiškia ryžtingą protestą dėl Vyriausiojo štabo viršininko pirmojo pavaduotojo Tirano Chačatriano atleidimo iš pareigų dėl trumparegiškų ir nepagrįstų priežasčių, įvykdyto neatsižvelgiant į Armėnijos nacionalinius ir valstybinius interesus, vadovaujantis tik asmeniniais ir ambicingais jausmais. Šis sprendimas, priimtas valstybėje susiklosčius sudėtingoms sąlygomis, yra antivalstybinis ir neatsakingas“, – rašoma išplatintame pareiškime.     

Jame pažymima, kad Armėnijos ministras pirmininkas ir vyriausybė „nebegali priimti adekvačių sprendimų esant krizinei ir armėnų tautos ateičiai labai svarbiai padėčiai“.   

REKLAMA
REKLAMA

„Armėnijos ginkluotosios pajėgos labai ilgai kentė valdžios „atakas“, kuriomis siekta diskredituoti ginkluotąsias pajėgas. Tačiau viskam yra ribos. Susiklosčius esamoms sąlygoms Armėnijos ginkluotosios pajėgos reikalauja ministro pirmininko ir vyriausybės atsistatydinimo ir tuo pat metu įspėja vengti jėgos panaudojimo prieš tautą, kurios sūnūs krito gindami tėvynę“, – rašoma pareiškime.  

REKLAMA

Vyriausiojo štabo atstovai taip pat pareiškė, kad „dėl neefektyvaus dabartinės vyriausybės valdymo ir itin rimtų vidaus politikos klaidų šalis atsidūrė prie katastrofos slenksčio“. 

Pareiškimą pasirašė Vyriausiojo štabo viršininkas generolas pulkininkas Onikas Gasparianas, jo pavaduotojai, kiti aukšto rango kariškiai.  

Reaguodamas premjeras N. Pašinianas pareiškė, kad šalyje bandoma įvykdyti karinį perversmą. 

„Ginkluotųjų pajėgų Vyriausiojo štabo pareiškimas vertinamas kaip bandymas įvykdyti karinį perversmą. Visus mūsų šalininkus tuojau pat kviečiu susirinkti Respublikos aikštėje. Artimiausiu metu tiesioginiame eteryje kreipsiuosi į visuomenę“, – parašė premjeras savo „Facebook“ paskyroje. 

REKLAMA
REKLAMA

Jis pridūrė, kad pasirašė įsaką dėl O. Gaspariano atleidimo iš pareigų.

Premjeras paragino kariškius toliau užtikrinti valstybės sienos apsaugą ir neprarasti budrumo. 

„Viskas kontroliuojama. Neleistina ginkluotosioms pajėgoms užsiimti politika ir skelbti politinius pareiškimus“, – pažymėjo jis.  

Praėjusį trečiadienį Armėnijos prezidentas Armenas Sargsianas pasirašė įsaką atleisti Tiraną Chačatrianą iš Vyriausiojo štabo viršininko pirmojo pavaduotojo pareigų.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prezidentūros spaudos tarnyba informavo, kad įsakas pasirašytas premjero N. Pašiniano siūlymu. 

T. Chačatrianas anksčiau išjuokė N. Pašiniano pareiškimus, kad Rusijos, pagrindinės Jerevano karinės sąjungininkės, tiekiamos mažo nuotolio balistinės raketos „Iskander“, per praeitais metais vykusį karą su Azerbaidžanu dėl ginčijamo Kalnų Karabacho regiono buvo neveiksmingos – esą sprogdavo tik apie 10 proc. jų kovinių galvučių..

O. Gaspariano pareiškime sakoma, kad T. Chačatrianas buvo atleistas „vien dėl Pašiniano asmeninių nuoskaudų ir ambicijų“.

REKLAMA

Kariuomenei paskelbus pareiškimą su raginimu premjerui ir vyriausybei atsistatydinti, žmonės ėmė plūsti į gatves, skanduodami „Nikolas – išdavikas“ ir „Nikolai, traukis“.    

Šią savaitę Armėnijoje suintensyvėjo antivyriausybinės demonstracijos, kuriose reikalaujama N. Pašiniano trauktis iš premjero posto. 

Protestai prieš N. Pašinianą prasidėjo pernai lapkritį, kai premjeras tarpininkaujant Maskvai sudarė taikos susitarimą su Azerbaidžanu, užbaigusį šešias savaites trukusias nuožmias kautynes ginčijamame Kalnų Karabacho regione.

Per tas kautynes žuvo apie 6 tūkst. žmonių.

Pagal susitarimą, sustabdžiusį Azerbaidžano puolimą, kurio metu buvo atkovotos kai kurios per 10-ojo dešimtmečio karą armėnų separatistų užvaldytos teritorijos dalys, Armėnija sutiko perduoti Azerbaidžanui tris aplink Kalnų Karabachą esančius rajonus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų