Argentinoje 317 Rusijos vakcina paskiepytų žmonių patyrė šalutinį poveikį

Argentinos sveikatos apsaugos ministerija skelbia, kad 317 iš daugiau nei 32 tūkst. pirmųjų paskiepytųjų rusiškąja „Sputnik V“ vakcina pranešė apie šalutinius poveikius.

Dažniausiai pasitaikęs šalutinis poveikis buvo karščiavimas, galvos skausmas. „44,2 proc. praneštų atvejų pasireiškė karščiavimas, galvos skausmas ar/ir mialgija, po 6-8 valandų nuo vakcinos suleidimo“, – MSN cituojamas ministerijos pranešimas. Trumpalaikiai į gripą panašūs simptomai, kurie trunka 24-48 valandas po skiepijimo, yra gerai žinoma organizmo reakcija į vakciną. 

Kol kas Argentinoje nebuvo užfiksuota nė vienos organizmo reakcijos į rusišką vakciną, kurią būtų galima priskirti prie sudėtingų. 6 proc. iš jų gali būti susiję su traumomis, patirtomis iki vakcinavimo, arba diagnozavimo klaidomis. 

Argentina savo gyventojus rusiška vakcina pradėjo skiepyti praėjusį antradienį (gruodžio 29 d.), viso yra įsigyta 300 tūkst. „Sputnik V“ dozių. Tai antroji užsienio šalis, kuri naudoja Rusijoje pagamintas vakcinas, kiek anksčiau tai pradėjo daryti Baltarusija.

Pasaulis 2021-aisiais susidurs su precedento neturinčia humanitarine krize. Šalims visą dėmesį koncentravus į kova su Covid-19 pandemiją, valstybės, kuriose vystosi konfliktai ir kurios susiduria su didelėmis krizėmis, yra priverstos verstis pačios – labiausiai pažeidžiami žmonės Žemėje už tai moka didžiulę kainą, perspėja Tarptautinio gelbėjimo komiteto (IRC) atstovai.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2021-01-04 16:50:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kai JAV paskiepyti alpsta transliacijos metu ar atsiduria komoje - normali reakcija.
Nuo Rusijos vakcinos viena diena aukstesne temperatura - tragedija.
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų