Ar uogienė, sausainiai ir arbata padės išsigelbėti Didžiajai Britanijai?

Didžioji Britanija po pasitraukimo iš Europos Sąjungos (ES) – vadinamojo „Brexit“ – sieks didinti maisto produktų ir gėrimų, visų pirma savo tradicinių rūšių arbatos, uogienių ir sausainių tiekimą į kitas šalis, rašo britų laikraštis „The Telegraph“.

Pasak aplinkosaugos ministrės Andrea Leadsom, šie planai per penkerius metus užtikrins papildomas 2,9 mlrd. svarų (3,6 mlrd. JAV dolerių) pajamas iš eksporto.

Pagal naująją vyriausybės strategiją bus siekiama stiprinti Didžiosios Britanijos pozicijas devyniuose 18 šalių, įskaitant Australiją, Naująją Zelandiją, Japoniją ir Lotynų Amerikos valstybes, rinkų segmentuose.

Pavyzdžiui, Japonija, kurioje auga britiškų saldumynų ir jautienos paklausa, gali užtikrinti papildomas 185 mln. svarų pajamas iš eksporto. Australijos ir Naujosios Zelandijos gyventojai domisi alumi ir sidru iš Didžiosios Britanijos, o tai, kaip teigia A. Leadsom, eksportą padidintų dar 215 mln. svarų,.

Taip pat 215 mln. svarų galėtų padidėti pajamos iš eksporto į Lotynų Ameriką, kurioje vartojama vis daugiau įvairių maisto produktų iš Didžiosios Britanijos, taip pat viskio ir džino.

REKLAMA

„Škotiška lašiša, valų jautiena, viskis iš Šiaurės Airijos ir angliški sūriai jau yra plačiai žinomi visame pasaulyje ir noriu, kad tai nebūtų pabaiga, noriu, kad mes vis didesniam įmonių skaičiui padėtume parduoti savo aukščiausios kokybės maisto produktus ir gėrimus užsienio rinkose“, – pareiškė ministrė.

Jos teigimu, Didžiosios Britanijos maisto eksportas per paskutinius septynis mėnesius, palyginti su tuo pat laikotarpiu pernai, padidėjo 6 proc. ir viršijo 10 mlrd. svarų.


Rašyti komentarą...
N
Na...
2016-10-22 12:57:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vien iš maisto produkttų sunku pragyventi, tai žemos pridėtinės vertės sektorius . Beto šiame sektoriuje vyrauja nemažai darbo rankų, tai bus labai sunku kažką išsapausti dėl ddesnės kainos
Atsakyti
0

h
hehe
2016-10-23 11:20:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
nepades, ten kelios kartos tinginiu ir debilu priaugo, ims jie dabar ir sunkiai dirbt visi prades, hehe
Atsakyti
0

j
jo
2016-10-22 17:06:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas cia per antis zemes ukyje ir maisto pramoneje vien rytu europa tai kas dirbs uz grasius
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų