REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
15
Aptiko milžinišką sankcijų Rusijai apėjimą: kriptovaliuota prekiauta už 20 mlrd. (nuotr. SCANPIX)

JAV ir Didžiosios Britanijos valdininkai aptiko ir tikrina daugiau nei 20 mlrd. dolerių (apie 18,5 mlrd. eurų) vertės atsiskaitymus kriptovaliuta, kurie buvo atliekami per rusišką virtualią biržą „Garantex“, rašoma „Bloomberg“. Jų teigimu, tai gali būti vienas iš didžiausių sankcijų Rusijai pažeidimų, nuo pat jų įvedimo 2022-aisiais.

15

JAV ir Didžiosios Britanijos valdininkai aptiko ir tikrina daugiau nei 20 mlrd. dolerių (apie 18,5 mlrd. eurų) vertės atsiskaitymus kriptovaliuta, kurie buvo atliekami per rusišką virtualią biržą „Garantex“, rašoma „Bloomberg“. Jų teigimu, tai gali būti vienas iš didžiausių sankcijų Rusijai pažeidimų, nuo pat jų įvedimo 2022-aisiais.

REKLAMA

Mokėjimai, kurie patraukė dėmesį Vakarų šalių finansų struktūrose, buvo vykdomi naudojantis pririšta prie dolerio kriptovaliuta „Tether“ jau po to, kai „Garantex“ 2022 m. balandį atsidūrė „juodajame sąraše“. JAV užsienio aktyvų kontrolės valdyba tvirtino, kad birža „sąmoningai ignoruoja savo įsipareigojimus“ kovoti su pinigų plovimu ir terorizmo finansavimu.

Anot „Bloomberg“ pašnekovų, Britanijos mergelių salose registruota „Tether Holdings“ nepranešė apie vykstančius pažeidimus. Pati bendrovė tikina įšaldžiusi visų juridinių asmenų, patekusių į JAV sankcijų sąrašus, aktyvus ir bendradarbiauja su teisėsauga.

REKLAMA
REKLAMA

„Kiekviena transakcija yra susekama, kiekvienas aktyvas gali būti areštuotas, o kiekvienas nusikaltėlis – pagautas“, – pažymima „Tether Holdings“ pranešime. „Tehter“ (USDT) yra priskiriamas prie tai vadinamųjų stabiliųjų kriptovaliutų, tai yra labiausiai pasaulyje prekiaujama kriptovaliuta, jos apyvartą sudaro „koinai“ už daugiau nei 100 mlrd. dolerių.

REKLAMA

Dalis įmonių Lietuvoje įsitraukia į sankcijų Rusijai apėjimo schemas, teigia žvalgyba

Kai kurios Lietuvos įmonės supranta padedančios Rusijos subjektams išvengti sankcijų, tačiau tęsia bendradarbiavimą su jais ir bando eksportuoti įrangą, technologijas ir kitą produkciją į Rusiją, skelbia Lietuvos žvalgybos institucijos.

Ketvirtadienį paskelbtoje grėsmių nacionaliniam saugumui 2023 metais vertinimo apžvalgoje pabrėžiama, kad į tarptautinių sankcijų apėjimo schemas Rusijos subjektai dažniausiai įtraukia ilgą laiką Lietuvoje veikiančias Rusijos ir Baltarusijos piliečių valdomas įmones. Daugelis jų teikia prekių sandėliavimo, transportavimo, muitinės dokumentų tvarkymo paslaugas.

REKLAMA
REKLAMA

„Apgailestaudami turime pripažinti, kad šioje srityje mes kaip valstybė stipriai šlubuojame, turime Lietuvoje veikiančių įmonių, kurios aiškiai suprasdamos, kad padeda išvengti sankcijų, organizuoja įrangos, technologijų ir kitos produkcijos eksportą į Rusiją arba dalyvauja sankcijų Rusijai apėjimo schemose“, – ataskaitos pristatyme sakė Valstybės saugumo departamento vadovas Darius Jauniškis.

Tarp Rusijai reikalingų prekių – transporto sektoriui reikalingi komponentai, metalo apdirbimo, laboratorijų įranga, elektronika, mikroelektronika ir jos komponentai, karinėms reikmėms panaudojamos prekės.

„Rusija deda daug pastangų tarptautinėms sankcijoms apeiti – kuria naujas sankcijų apėjimo schemas, kuriose dalyvauja ir Rusijos žvalgybos tarnybos, naudojasi ryšiais su Europos Sąjungo šalyse veikiančiomis kompanijomis, pasitelkia Rusijos ir Baltarusijos piliečius“, – skelbiama Valstybės saugumo departamento ir karinės žvalgybos apžvalgoje.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Didžioji dalis Rusijos ir Baltarusijos piliečių, Lietuvoje valdančių su sankcijų apėjimo schemomis siejamas įmones, turi tiesioginių verslo ryšių Rusijoje bei Baltarusijoje. Jų šiose šalyse įsteigtos įmonės perka Vakaruose gaminamą  įrangą, tiekia ją Rusijos ar Baltarusijos įmonėms, institucijoms, mokslo įstaigoms, veikiančioms strateginiuose sektoriuose.

Žvalgybos teigimu, kai kurios Baltarusijos piliečių Lietuvoje valdomos kompanijos veikė ir subjektų Rusijoje naudai – siekė aprūpinti juos karinėms pajėgoms modernizuoti skirta įranga ir gavo finansavimą iš įmonių, susijusių su Rusijos karo pramone.

Jei trūksta pinigu krašto ginybai tai čia ira pavizdys kokios firmos turi gauti baudas už sankciju apeidinėjima,tokie turi mokėti trigubai į krašto ginybos biudžeta o ne apiplėšti pensininkai perkantis pabrangusius kiaušinius ir pieną per padidinta pvm
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų