Didžioji Britanija, kaip ir Lenkija bei Čekija, suinteresuota priimti savo teritorijoje Amerikos priešraketinės gynybos (PRG) sistemos dalis, pirmadienį praneša JAV laikraštis "The Christian Science Monitor"
"Nepaisydamos didėjančio Rusijos prieštaravimo, - pažymi jis, - Čekija ir Lenkija, o nuo penktadienio ir Britanija, pareiškė, kad yra suinteresuotos dislokuoti pas save šio skydo dalis. Kitos šalys, šaltai reaguojančios į šią idėją, dabar daugiareikšmiškai tyli. Priežastis - nerimas dėl branduolinio Irano".
Leidinio duomenimis, tokia įvykių raida susiklostė dėl grėsmės, kylančios iš Irano.
"Tai - vis Irano veiksmų išdava, - aiškino laikraščiui specialistas Europos saugumo klausimais iš Londono Gynybos ir saugumo problemų tyrimo instituto Timas Willliamsas (Timas Viljiamsas). - Vyriausybės mato, kad Irano raketos gali smogti Europai, ir jos staiga labai susirūpino dėl grėsmės, kurią kelia balistinės raketos. Taigi joms tenka vis dairytis į PRG".
Straipsnyje sakoma: "Praėjusį sekmadienį Irano žiniasklaidos priemonės pranešė, jog šalis paleido raketą į kosmosą, sukeldama dar daugiau spekuliacijų tema, kad Iranas netrukus sugebės paleisti tarpžemynines raketas".
"Tačiau, - priduria laikraštis, - šį pranešimą, kuriame cituojami Irano aeronautikos ir kosminių tyrimų centro vadovo žodžiai, tučtuojau paneigė jo pavaduotojas".
"Šiaip ar taip, bet įvykiai dėl PRG planų rutuliojasi greitai. Palaikomi aktyvūs ryšiai su Lenkijos ir Čekijos, kuriose JAV numato dislokuoti gaudomąsias raketas ir radiolokacinę stotį, vyriausybėmis.
"Dabar, praėjusį penktadienį, Britanija patvirtino, jog ministras pirmininkas Tony Blairas (Tonis Bleras) ves derybas su JAV dėl gaudomųjų balistinių raketų, kaip dalies PRG skydo, dislokavimo šalyje", - patikslina "The Christian Science Monitor".
Leidinys taip pat pažymio, kad PRG santūriai kritikuoja Vokietija, Prancūzija, Švedija ir Danija.