Anglijoje plinta gigantiškos ir mirtinai pavojingos širšės

Didžioji Britanija gali susidurti su didžiausia visų laikų Azijos širšių žudikų invazija, perspėjo ekspertai.

Jersey'io saloje pastebėtos motinėlės – pagrindinis būrys, stabdantis masinį antplūdį į JK – jau beveik viršija visų laikų didžiausią bendrą šių širšių skaičių. Iš viso iki šiol buvo užfiksuotos 63 motinėlės, iš kurių 38 matė žmonės, o 25 pakliuvo į mokslininkų parengtus spąstus, praneša „Jersey Evening Post“.

Milžiniška vapsva arba „širšė žudikė“ gali įgelti keletą kartų, o kiekvienas įgėlimas paskleidžia toksinius nuodus. Jersey'io Azijos širšių koordinatorius Alastairas Christie sakė: „Mes siekiame pagerinti 2019 metų skaičius gaudydami jas, spąstai 2019 metais buvo minimalūs, o dabar esame daugiau pažengę.

Taigi, padidėjus spąstų kiekiui ir padedant visuomenei, tikimės jų sučiupti daugiau. Tikiuosi, kad šiais metais pagavome didesnę dalį motinėlių ir kad lizdų skaičius nebus toks didelis“.

Jis teigė, kad pirmosios širšės JK pasirodys artimiausiomis savaitėmis. Ir pridūrė: „Aš optimistiškai vertinu tai, kad mes gerai dirbame, gaudydami motinėles“.

Baiminamasi, kad didėjantis Jersey'io stoties užfiksuotų širšių skaičius gali reikšti žemyninės JK dalies invaziją. 2004 m. iš Kinijos į Prancūziją netyčia buvo atvežtos geltonkojės vapsvos, kurios nuo to laiko sparčiai plinta visoje Europoje.

Pirmą kartą į JK jos atskrido 2016 m. Lizdas pastebėtas Tetberyje, Glostershire. Šios širšės paprastai aptinkamos rytinėje ir pietryčių Azijos dalyje, tačiau šimtai buvo pastebėta Vašingtone, netoli Kanados sienos.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų