Amerikos pareigūnų rankose – vis daugiau Kapitolijaus rūmus šturmavusių maištininkų

Amerikos pareigūnų rankose vis daugiau Kapitolijaus rūmus šturmavusių maištininkų. Šiandien kaltinimai pateikti su ietimi ir ragais į Kapitolijų įsiveržusiam sąmokslo teorijų šalininkui. Tuo metu demokratai jau išplatino apkaltos, kurią Trumpui ketina inicijuoti rytoj, dokumentą.

Kapitolijaus rūmus šturmavę kadenciją baigiančio Donaldo Trumpo rėmėjai Amerikos demokratijos lopšyje pasirodė visu gražumu, tačiau dabar jie vienas po kito atsiduria pareigūnų rankose.

Štai bene garsiausia Kapitolijaus šturmo persona – Amerikos vėliavą prie ieties prisirišęs vyras kailine kepure ir ragais – pareigūnų sulaikytas šiandien. Sąmokslo teorijų šalininką, save pristatantį Q‘Anon šamanu, FTB kaltina neteisėtu įsiveržimu į Kapitolijų, taip pat smurto kurstymu.

Kalėjime pastarąsias dienas leidžia ir 36-erių Adamas Johnsonas, kuris iš Kapitolijaus rūmų išsinešė Atstovų rūmų pirmininkės Nancy Pelosi pakylą.

O pirmininkės kabinetą su bendrais štai taip nusiaubęs ir jos kėdėje įsitaisęs Richardas Barnettas pareigūnams pasidavė pats po to, kai jo šeima po Kapitolijaus šturmo sulaukė grasinimų. Šiandien į Amerikos žmones kreipėsi ir popiežius Pranciškus, linkintis tautai kuo greičiau įveikti susipriešinimą.

„Meldžiuosi už penkis žmones, kurie tų dramatiškų akimirkų metu neteko gyvybės. Noriu dar kartą pakartoti, kad smurtas visada veda susinaikinimo link. Smurtu nieko nepasiekiame, tačiau tiek daug prarandame. Kreipiuosi į šalies institucijas ir visuomenę, raginu nusiraminti, elgtis atsakingai, saugoti Amerikos demokratines vertybes ir pradėti nacionalinį susitaikymą“, – kalbėjo popiežius Pranciškus.

Dabar sulaikyta per dvidešimt Kapitolijuje siautėjusių D. Trumpo rėmėjų. Jiems gresia baudžiamoji atsakomybė, dar 40-ies laukia švenlnesmės bausmės. Tačiau FTB ir toliau ieško pažeidėjų bei prašo visuomenės pagalbos. Štai Vašingtone net stotelėse galima išvysti veidus tų, kurie šturmavo Kapitolijų, ir juos įduoti pareigūnams.

REKLAMA

„Raginame visuomenę ir toliau nagrinėti šio įvykio nuotraukas ir vaizdo įrašus. Mes tikimės iš jūsų kuo daugiau informacijos, kuri padės mums rasti žmones, susijusius su šiais smurtiniais, destruktyviais veiksmais, įvykusiais sausio 6-ąją mūsų Kapitolijuje“, – sakė  FTB agentė Diane Upchurch.

Beje, jau rytoj demokratai žada Atstovų rūmuose pradėti apkaltos procesą Donaldui Trumpui. Tai dokumento santrumpa, kurioje vienintelis – maišto kurstymo – kaltinimas kadenciją baigiančiam prezidentui. Atstovų Rūmų pirmininkė Nancy Pelosi įspėjo, kad demokratai pradės apkaltos procesą, jeigu D. Trumpas neatsistatydins savo noruarba jeigu M. Pence’as nepradės proceso pagal 25-ąją pataisą, leidžiančio jam ir kabineto nariams pašalinti valstybės vadovą iš pareigų.


Rašyti komentarą...
D
Dd
2021-01-11 02:47:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pavizdis Lukašenkai kaip tvarkytis su teroristais
Atsakyti
0

P
Petras
2021-01-10 21:23:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Zombie Bidon'as rodo pavyzdi Batkai, Putinui. Kinijai kaip opozicija paversti 'vietiniais teroristais' ir pasodimti 10 metu.
JAV demokratai rodo pavyzdi kaip galima isjungti betkokius interneto puspalius kuriuos nori valdzia.
JAV demokratai sunaikino visa Baltarusijos ir Rusijos opozicija kuria finansavo daug metu.
Atsakyti
-4

P
Pensininkė
2021-01-20 10:17:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ligi šiol dar nebuvo aišku,ko tikėtis iš psichinio ligonio ,Įtampos,kuo jis gali pakenkti JAV demokratiniams rinkikų atstovams.Argi negalėjo tikėtis naujai renkamas prezidentas ir tam ruoštis?
Juk Trampo veidas persikreipdavo ,vien jam pagalvojus ,kad jis gali pralaimėti rinkimus.
Juk jis iš anksto buvo pagrasinęs, kad darys viską kad tik būtų kuo daugiau sujaukęs .

Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų