Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
sssr savo laiku atrode amzems
Optimistu trykšti. Vokietija - metropolija imperijos, vadinamos ES. Griūnančios. Vokietijos žinioje eurų emisijos bankas. Ji taškosi eurais savo šalyje.Begalės socialinių išmokų. Moka stipendijas šunims per jų šeimininkus. Prasidėjus krizei, uždraudė atleidinėti darbuotojus. Vyriausybė per darbdavius nedirbantiems moka atlyginimus. Daug darbdavių tuo pasinaudojo fiktyviai ir prokuratūra su jais kariauja. Vokietija išnaudoja muitų nebuvimą, karaliauja sugriautos pramonės ar išvežtos jos nurodymu į Kiniją, kolonijose. Iš Kinijos šlamšto į Vokietiją neįsileidžia. Kaip ir įmonių neišvežė į Kiniją. Dabar baisiai bijosi Vokietijos subankrotintų ES šalių išėjimo iš eurozonos. Nes tada tų šalių skolos bus parduotos Vokietijai, markė labai išaugs ir žlugs Vokietijos eksportas. Kaip dabar kyla dirbtinai Šveicarijos frankas ir ši šalis panikoje.
Mašininė gamyba - kai pastatoma automatinė linija, kompiuterio valdoma ir atleidžiama brigada darbuotojų. Dar kitaip vadinama "naujausios technologijos darbo našumui kelti". Daugybė pasaulyje pilnai robotizuotų gamyklų be nė vieno darbininko. Tas pats ž. ūkyje - robotizuotos galvijų fermos, be nė vieno žmogaus, per palydovus valdoma technika apdirbami laukai, auginamas derlius, jis nuimamas. Neseniai pranešė apie atleidžiamus Europoje trisdešimtį tūkstančių bankų darbuotojai. Kur dar kasininkai-kompiuteriai, mokyklose mokytojai-robotai, mokomatai ir t. t.
Kas rodo mums kelią?


Vokietija toliau investuoja į aukšto išsilavinimo darbo jėgą. Ten darbuotojų įgūdžiai kruopščiai suderinami su atliekamu darbu. Vokiečiai vysto bedradarbiavimą tarp profsąjungų ir darbdavių. Vokietijoje krizės metu kvalifikuoti darbuotojai neatleidžiami, nes dėl atleidimo greitai prarastų kvalifikaciją bei motyvaciją. Bendromis darbdavių ir valstybės pastangomis jie išlaikomi darbe ir labai praverčia, krizei pasibaigus. Tai užtikrina pavydėtinai gerą vokiečių ekonomikos funkcionavimą. Jaunimo bedarbystė Vokietijoje yra žemesnė, negu 10 procentų. Tai įgalina vokiečių sugebėjimą gaminti aukšto tikslumo techniką, kurios negali pagaminti niekas kitas pasaulyje.

Ko Vokietija dabar nedaro? Nesiginčija, bet prekiauja su rusais. Nesilaiko įsikibusi iškastinio kuro, įskaitant branduolinį, kartodama, kad nėra geros alternatyvos. Ji supranta, kad jei dirbsim, kaip dirbom, tai geros alternatyvos niekada ir nebus. Vokiečiai nelenktyniauja, naikindami profsąjungas ir mažindami atlyginimus naiviame konkuravime su Kinija. Vokietija negaili pinigų darbo jėgos paruošimui. Vokiečiai nesitiki, kad vienos tik finansinės paslaugos, ar viena tik rinka aplamai, išgelbės visuomenę.Todėl Vokietija neleidžia šėlsti egoizmui, ardančiam bendrą gėrį, kuris būtinas stabilumui visuomenėje.

Kol nesugebėsime dar kartą iš vokiečių pasimokyti, tol niekam nebus saugaus gyvenimo Lietuvoje.
Vaikeli,kuo daugiau masinu,tuo daugiau reikia itin kvalifikuotos darbo jegos toms masinoms aptarnauti,remontuoti,programuoti ir valdyti;0000)))))
kas toliau kas toliau, krize toliau... nors kubiliui ji net nebuvo prasidejusi ir "pasibaige"... ech...
visiems kaput
Nuo perprodukcijos ir mašininės gamybos, mašininių paslaugų didėjomo, o darbo vietų pastovaus mažėjimo nieks pasaulyje neišsisuks. Gamyba, paslaugos be perstojo didėti negali. Šioks toks sukuriamo BVP paskirstymo kardinalaus keitimo atitolinimas. Ne daugiau.
Viskas bus kaip buvę,nes Amerika ne ta šalis kuri gali bankrutuoti.
kazi kazi, ar ilgai cia taip ramu bus
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų