Aiškėja informacija apie Stokholmą puolusį teroristą – agentūros jį sekė

Švedijoje, kur po keturių gyvybių pareikalavusios atakos šeštadienį vėliavos yra nuleistos iki pusės stiebo, policija pranešė, kad suėmė įtariamą vairuotoją, nukreipusį sunkvežimį į žmonių minią prie gausiai lankomo Stokholmo prekybos centro. Per penktadienį įvykdytą ataką žuvo keturi žmonės, dar 15 buvo sužeisti, iš jų devyni – sunkiai. 

10

Švedijos prokuroras Hansas Ihrmanas šeštadienį patvirtino, kad suimtas asmuo, siejamas su Stokholme įvykdytu mirtinu išpuoliu, yra 39 metų Uzbekistane gimęs vyras.

Be to, šalies vidaus žvalgybos agentūros vadovas nurodė, kad šis asmuo anksčiau buvo patekęs į specialiųjų tarnybų akiratį.

Švedijos policija anksčiau šeštadienį pranešė, kad vyras, suimtas dėl „įtariamo teroristinio nusikaltimo“, galbūt yra vairuotojas, ankstesnę dieną nukreipęs sunkvežimį į žmonių minią prie gausiai lankomo Stokholmo prekybos centro.

„Įtariame, kad suimtas vyras yra užpuolikas“, – naujienų agentūrai AFP sakė Stokholmo policijos atstovas Larsas Bystromas (Larsas Biustriomas).

Siaubas Stokholme

Pavogtas alumi prekiaujančios bendrovės sunkvežimis prieš 15 val. vietos (16 val. Lietuvos) laiku rėžėsi į žmones ir parduotuvių centro „Ahlens“ pastatą Karalienės bulvare (Drottninggatan), kuris yra didžiausia pėsčiųjų gatvė mieste, virš Stokholmo centrinės metropoliteno stoties.

Už virtinę Europoje neseniai įvykdytų panašių atakų, kai užpuolikai į žmones nukreipdavo automobilius, atsakomybę prisiėmė „Islamo valstybė“ (IS).

Teroras smogė į miesto širdį“, – šeštadienį skelbė didžiausias Švedijos laikraštis „Dagens Nyheter“, kuris išspausdino į parduotuvę įsirėžusio sunkvežimio nuotrauką.

(10 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Sukrečianti žinia iš teroro supurtytos Švedijos: tai buvo tikėtina

Švedijos policija anksti šeštadienį pranešė, kad vyras, suimtas dėl „ vieno įtariamo teroristinio nusikaltimo“, galbūt yra vairuotojas, penktadienį nukreipęs sunkvežimį į žmonių minią prie „Ahlens“.

REKLAMA

Minimas vyras penktadienį buvo sulaikytas Meštoje – šiauriniame Stokholmo priemiestyje. Kaip pranešė kelios žiniasklaidos priemonės, tai yra 39 metų uzbekų kilmės vyras, džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) šalininkas.

Prokurorai jo tapatybės neatskleidžia, bet policija nurodė, kad jo išvaizda „atitiko aprašymą“ pagal išplatintą įtariamojo nuotrauką. Nuotraukoje matomas tamsų džemperį su gobtuvu ir karišką žalią striukę vilkintis vyras.

Švedijos nacionalinis transliuotojas SVT šeštadienį citavo šaltinius policijoje, kad sudaužytame sunkvežimyje buvo rastas krepšys su nedetonavusiu savadarbiu sprogstamuoju užtaisu.

SVT pranešime taip pat nurodoma, kad įtariamas užpuolikas patyrė nudegimų – galbūt nuo užsiliepsnojusių sprogmenų

„Džihadistų grėsmė ilgą laiką buvo menkinama“, – šeštadienį rašė švedų dienraštis „Expressen“, nors oficialaus patvirtinimo, kad policija tiria būtent šią galimybę, nebuvo.

„Baisu“

Liudininkai pasakojo apie penktadienio siaubą ir paniką.

„Didžiulis sunkvežimis pradeda važiuoti ... ir maitoja viską, ir tiesiog važiuoja per viską“, – AFP pasakojo liudininkas Rikardas Gauffinas (Rikardas Gaufinas).

„Buvo taip baisu, visur gulėjo kūnai ... Buvo tikrai baisu“, – pridūrė jis.

Praeivis Hasanas Sidi (Hasanas Sidis) laikraščiui „Aftonbladet“ sakė, kad matė ant žemės gulinčias dvi pagyvenusias moteris.

Pasak jo, žmonės įvykio vietoje ragino jį padėti vienai tų moterų, kuri „mirtinai kraujavo“.

„Viena iš jų mirė ... Nežinau, ar kita išgyveno“, – sakė H.Sidi.

Sunkvežimis anksti šeštadienį buvo nutemptas.

Po atakos į jos vietą greit suvažiavo policijos automobiliai ir greitosios pagalbos mašinos, miesto centro gatvės ir aikštės buvo blokuotos baiminantis kitos atakos.

(26 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Stokholme autofurgonas rėžėsi į minią

„Tai buvo tikėtina“

Ataka Stokholme buvo tik laiko klausimas, AFP sakė Švedijos nacionalinės gynybos koledžo Asimetrinių grėsmių studijų centro vadovas Magnusas Ranstorpas.

„Tai buvo gana tikėtina; policija ir žvalgybos agentūra pernai kelis kartus treniravosi (šiam scenarijui). ... Tiesiog nežinojome, kada tai įvyks“,– sakė jis.

REKLAMA

Penktadienio išpuolis papildė virtinę Europoje neseniai įvykdytų panašių atakų, kai užpuolikai į žmones nukreipdavo automobilius. Tokių incidentų buvo Londone, Berlyne ir Prancūzijos pietiniame Nicos mieste.

Kruviniausias iš jų buvo išpuolis Nicoje, įvykdytas liepos 14-ąją, Prancūzijai minint Bastilijos paėmimo dieną. Tąsyk vyras rėžėsi sunkvežimiu į pajūrio krantinėje fejerverkų pasižiūrėti susirinkusią minią ir nužudė 86 žmones.

Praėjusį mėnesį britų saugumo tarnyboms žinomas 52 metų atsivertėlis į islamą Khalidas Masoodas (Chalidas Masudas) dideliu greičiu važiuodamas rėžėsi į pėsčiuosius Londone ant Vestminsterio tilto, o paskui iššokęs puolė peiliu parlamento pastatą saugojusį policininką.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų