tv3.lt sokiu laika tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Airijai pirmadienį smogė „beprecedentė audra“, kuri nusinešė tris gyvybes, be elektros paliko daugiau kaip 300 tūkst. vartotojų ir privertė uždaryti mokyklas bei valstybines įstaigas, pranešė pareigūnai.

Airijai pirmadienį smogė „beprecedentė audra“, kuri nusinešė tris gyvybes, be elektros paliko daugiau kaip 300 tūkst. vartotojų ir privertė uždaryti mokyklas bei valstybines įstaigas, pranešė pareigūnai.

REKLAMA

Policijos atstovas sakė, kad prie Aglišo kaimo netoli pietinės pakrantės žuvo šeštą dešimtį metų ėjusi moteris, ant kurios automobilio užgriuvo medis. Aštuntą dešimtį metų einanti keleivė buvo sužeista, bet jos gyvybei pavojus negresia.

Netoli Kahiro miestelio, esančio maždaug 35 km toliau nuo pakrantės, per nelaimingą atsitikimą žuvo vyras, motoriniu pjūklu tvarkęs nuverstą medį.

Trečia auka yra vyras, kurį kelyje į šiaurę nuo Dandolko, esančio šalies šiaurės rytuose netoli sienos su Šiaurės Airija, užgriuvo medis, sakoma policijos pareiškime.

REKLAMA

„Ophelia“ – didžiausias visų laikų Atlanto uraganas, užregistruotas taip toli į rytus, ir toliausiai į šiaurę nuslinkęs uraganas nuo 1939 metų. Prieš smogdamas Airijos pakrantei jis susilpnėjo iki atogrąžų audros, bet vis tiek buvo niokojantis.

REKLAMA

„Kurį laiką ji dar neš itin smarkius ir pragaištingus vėjus“, – pirmadienį pranešė Airijos nacionalinė meteorologijos tarnyba „Met Eireann“.

Dėl smarkių liūčių su perkūnija ir jūros bangų taip pat prognozuojami potvyniai, nurodė tarnyba, paskelbusi „raudonojo“ laipsnio pavojų visoje šalyje.

Pačiuose Airijos pietuose esančiame Fastnet Roke vėjo greitis pasiekė 191 km per valandą. Valentijoje pietvakarių pakrantėje iškrito 17 mm kritulių, iš jų 9 mm iškrito per vieną valandą.

REKLAMA

Elektros kompanija „Electricity Supply Board“ (ESB) pranešė, kad dėl daugiau kaip 3,2 tūkst. atskirų tinklo gedimų elektros neturi 330 tūkst. vartotojų.

Premjeras perspėja neiti į lauką

„Galime prognozuoti , kad prireiks kažkiek dienų, kol atkursime elektros tiekimą visiems vartotojams. 5–10 proc. iš jų elektros neturės iki 10 dienų“, – nurodė kompanija.

Dublino oro uostas atšaukė 180, o Korko oro uostas – daugumą skrydžių. Pastarasis nurodė, kad tai didžiausia audra per visą jo 56 metų istoriją.

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat buvo atšaukti keli skrydžiai į trečią pagal dydį Šanono oro uostą ir iš jo.

Šiaurės Airijoje Belfasto oro uoste taip pat vėlavo ar buvo atšaukta daug skrydžių. Elektros tiekimas šioje provincijoje sutriko 18 tūkst. vartotojų, nes stiprus vėjas ir lekiančios nuolaužos nutraukė daug linijų ir nuvertė daug stulpų, pranešė tiekėja „NIE Networks“.

„Kol audra nepraeis, neikite į lauką, kad ir kur būtumėte, – sakė Airijos premjeras Leo Varadkaras (Lio Varadkaras). – Noriu, kad visi suprastų: tai nacionalinė nepaprastoji padėtis ir „raudonas“ pavojus.“

REKLAMA

Švietimo departamentas pirmadienį dėl „beprecedentės audros“ uždarė visas mokyklas, koledžus ir kitas švietimo institucijas. Ministras Richardas Burtonas (Ričardas Bertonas) sakė, kad mokyklos nedirbs ir antradienį.

Valstybinės įstaigos taip pat buvo uždarytos.

Taip pat nukentėjo Airijos futbolo komanda „Cork City“: dieną prieš svarbias rungtynes namuose įgriuvo jos stadiono „Turners Cross“ stogas.

Audros „akis“ turi nuslinkti per Šiaurės Airiją į Škotiją. Nors slinkdama audra silpnės, Jungtinėje Karalystėje prognozuojami vėjo gūsiai iki 129 km per valandą.

REKLAMA

Didžiosios Britanijos meteorologijos biuras paskelbė didelio laipsnio pavojų Šiaurės Airijoje, Velse, ir Škotijos pietuose. Nurodoma, kad tikėtini elektros tiekimo, eismo sutrikimai, skriejančios nuolaužos ir didelis bangavimas.

„Dėl to gali kilti potenciali grėsmė patirti sužeidimų arba žūti“, – nurodė nacionalinis meteorologijos biuras.

Audros pakraštys saulėtą Londono dangų užtraukė rudai oranžine migla, nes šilti pietų vėjai atnešė dulkių iš Sacharos dykumos.

REKLAMA
REKLAMA

„Ophelia“ atslinko lygiai 30 metų po Didžiosios audros, kuri 1987-ųjų spalio 16-osios naktį siaubė Pietų Angliją ir pareikalavo 18 gyvybių.

Uraganų sezonas

„Ophelia“ yra 15-ta pavadinimą gavusi 2017 metų Atlanto uraganų sezono audra.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų