REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kaip žinia, Jungtinėse Amerikos Valstijose egzistuoja tūkstančiai įstatymų, kurie galioja tik valstijoje, grafystėje ar municipalitete. Kai kurie iš tų įstatymų atrodo absurdiškais, tačiau jų tokių normatyvinių aktų atsiradimas kilo dėl tam tikrų priežasčių.

REKLAMA
REKLAMA

Arizonos valstijoje uždrausta medžioti kupranugarius.

Priežastis: JAV kariuomenė ankščiau išnaudojo kupranugarius kaip darbinę jėgą. Vietiniai gyventojai, nežinodami apie karinius eksperimentus, manė, kad dvi kupras turintys gyvūnai yra nauja rūšis ir medžiojo juos, tuo pačiu kenkdami JAV gynybiniam pajėgumui.

REKLAMA

Galiausiai, kupranugariai buvo atleisti iš savo karinės tarnybos ir dabar Alabamos dykumose gyvena laukiniai kupranugariai. Medžioti juos vis dar draudžiama.

Kalifornijos valstijoje uždraustos pirtys.

Priežastis: Šis įstatymas buvo priimtas 1980-ųjų pabaigoje, kai buvo aptikta, kad didžioji dalis homoseksualų, sergančių AIDS, užsikrėtė viešose pirtyse. Įstatymas buvo priimtas tam, kad būtų išvengta epidemijos.

REKLAMA
REKLAMA

Los Andželo mieste uždrausta laižyti varles.

Priežastis: Įstatymas buvo priimtas po to, kai miesto paaugliai aptiko, kad kai kurių varlių odos paviršiuje yra tam tikrų haliucinogeninių medžiagų. Narkomanai gaudė varles ir bandydavo aplaižyti jas, o policija tuo metu negalėjo tam sutrukdyti.

Norko mieste įstatymas draudžia gyventojams laikyti raganosius.

Priežastis: Norko miesto neoficialus titulas – „neįprastų naminių gyvūnų miestas“. Šio miestelio gyventojai namuose laiko varanus, krokodilus, kiaule, nekalbant jau apie tradicinius šunis, kates, triušius ir žiurkėnus. Naminiai gyvūnai kartais pabėga iš namų. Vieną kartą taip atsitiko su raganosio jaunikliu, kuris stipriai nusiaubė miesto sodus ir žolynus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Mobilo mieste vyrams uždrausta viešose vietose kaukti kaip vilkams.

Priežastis: Kadaise mieste apsigyveno kariuomenės dalis, karių ševro antrankovėse buvo pavaizduotas vilkas (savo laiku, tai buvo paaiškinama istorija, kai JAV kariavo su indėnais, žvalgų padaliniai tokiu būdu demonstravo savo drąsą, atsargą ir jėgą). Vakarais kareiviai susirinkdavo baruose ir garsiai kaukė, imituodami vilkus, kas baisiai erzino vietinius gyventojus. Karinę bazę uždarė, o įstatymas liko.

REKLAMA

Tame pačiame mieste moterims uždrausta avėti avalynę su smailiai kulniukais.

Priežastis: Viena moteris, avėdama batus su smailiais kulniukais užlipo ant vandens slenksčio grotelių ir pažeidė koją. Ji nusprendė, kad dėl visko kaltas municipalitetas, kuris gatvėje įrengė tokius pavojingus dalykus, kreipėsi į teismą ir laimėjo bylą. Dėl to, kad būtų išvengta panašaus pobūdžio ieškinių ateityje, miesto valdžia nusprendė, kad pigiau pakeisti įstatymą, nei keisti visas groteles.

REKLAMA

Boulderio mieste uždrausta sofas statyti ant namo slenksčio

Priežastis: Mieste yra labai didelis ir linksmas universitetas. 2003 metais žurnalas US News & World Report pavadino šią mokslo įstaigą geriausia vieta linksmybių mėgėjams. Studentai mėgsta švęsti universitetines sportininkų pergales uždegdami laužus miesto gatvėse, dėl ko dažnai kyla gaisrai. Sofos yra ideali kuro rūšis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Floridoje visų pastatų durys turi atsidarinėti tik į išorę.

Priežastis: Kad kilus gaisrui žmonėms būtų lengviau išbėgti į gatvę.

Sisaido mieste aplink namus turi būti pastatyta balta tvora. Be to, kiekvienas namas privalo turėti gražų slenkstį.

Priežastis: Miesto ekonomika remiasi turizmo industrija. Dėl to municipalitetas nusprendė, kad toks dizainas leis sukurti gražaus „pasakų miestelio“ įvaizdį, dėl ko ženkliai išaugs turistų skaičius.

REKLAMA

Havajų valstijoje uždrausti reklaminiai plakatai keliuose ir viešose vietose.

Priežastis: Reklama neturi trukdyti turistams mėgautis Havajų peizažais.

Overland-Park mieste uždrausta per laidotuves rengti demonstracijas.

Priežastis: Įstatymas buvo priimtas dėl vieno žmogaus, radikalaus krikščionio, kuris reguliariai rodėsi per homoseksualų laidotuves su plakatais, kuriuose buvo parašyta, kad mirusysis nusipelnė mirties, o Dievas jį nubaudė už viską.

REKLAMA

Mičigano valstijoje uždrausta mėtytis aštuonkojais viešose vietose.

Priežastis: Prieš šio įstatymo priėmimą, ledo ritulio komandos Detroit Red Wings rungtynių metu sirgaliai mėtė aštuonkojus ant ledo. Ši tradicija atsirado 1952 metais, kai komandai reikėjo laimėti aštuonerias rungtynes, kad laimėtų Stanley taurę. Pirmo žaidimo metu kažkas iš sirgalių į ledą paleido aštuonkojį – po vieną koją už kiekvieną žaidimą ir Red Wings tapo čempionais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Niu Džersio ir Oregono valstijose žmonės negali savarankiškai pilti benziną į baką – jiems turi padėti degalinės darbuotojas.

Priežastis: Įstatymas buvo priimtas seniai, kai daugelis žmonių (ypač pagyvenusių) nežinojo elementarių dalykų, pavyzdžiui, apie tai, kad benzinas yra sprogus ir tuo metu, kai jį piliesi, geriau nerūkyti. Degalinių savininkai bijojo, kad jų klientai gali susprogdinti jas.

REKLAMA

Memfio mieste elgetos, prašantys išmaldos, turi gauti „licenziją“ (ji kainuoja 10$), kad gautų teisę prašyti išmaldos.

Priežastis: Įstatymas buvo priimtas, kad būtų išvengta elgetų minių, kurios okupavo turistų lankomas vietas miesto centre.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų