Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 Vilija Andrulevičiūtė, LRT.lt

Rusijos užsienio politikos raktas, anot A. Piontkovskio, yra jos diktatoriaus asmeniniai interesai. „Jei norite suprasti Rusijos užsienio politiką, turite suprasti jos diktatoriaus tikslus. Jo tikslas – bet kokia kaina likti valdžioje amžiams“, – VU TSPMI surengtoje diskusijoje teigia rusų politikos ekspertas.

REKLAMA

Europos Sąjungos (ES) asociacijos sutarties su Ukraina esmė buvo panaikinti šioje posovietinėje šalyje klestėjusią kleptokratiją. V. Putinui toks žaidimo taisyklių pakeitimas – egzistencinis klausimas, mano A. Piontkovskis. Todėl, pasak eksperto, V. Putino tikslas buvo sunaikinti europinį Ukrainos užsienio politikos vektorių.

Jei V. Putinui pavyks užkirsti Ukrainai kelią į Europą, Rusijoje šis jo pasiekimas bus labai džiugiai priimtas. Anot A. Piontkovskio, suprantama, kad Europos lyderiai nenori karo, galvos skausmo ir todėl spaudžia Ukrainą sudaryti taikos planą su Rusija. Tačiau jei V. Putinui pasiseks Ukrainoje, kitas V. Putino tikslas bus Estija ir Latvija. Ir jei Vakarams teks rinktis tarp branduolinio karo ir pasidavimo, tai bus Vakarų, NATO ir ES pabaiga.

V. Putinui Donbasas nereikalingas

Pasak A. Piontkovskio, Donbaso regionas Rusijos teritorijos sudėtyje V. Putinui nėra reikalingas. Secialus autonominis Donbaso statusas V. Putinui leis manipuliuoti idėja, kad „jis nėra oficialus žaidimo dalyvis“, jis nekontroliuoja Donbaso, nors įtaką šiam regionui, o per jį ir visai Ukrainai turėtų.

Andrejus Piontkovskis – Rusijos disidentas, nuoseklus V. Putino kritikas, žymus rusų politikos ekspertas, rašytojas ir mokslininkas. Jis nuolat publikuoja straipsnius „Novaja Gazeta“, „Moscow Times“, internetiniame žurnale „Grani.ru“. Taip pat dirba politiniu apžvalgininku „BBC World Service“ ir „Radio Liberty“. A. Piontkovskis yra ėjęs Maskvos Strateginių studijų centro direktoriaus pareigas, priklauso Amerikos matematikų ir Tarptautinei rašytojų asociacijoms. Jis – kelių knygų apie V. Putino valdymą Rusijoje autorius, kurių naujausia „Kitas žvilgsnis į Putino sielą“ (Another Look Into Putin's Soul).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų