Pasaulį labiau nei Šiaurės Korėja, gąsdina sankcijos jai: jos paveiktų neišvengiamai

Europos Sąjunga derins savo veiksmus su Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos sprendimais dėl to, kaip reaguoti į įvykius Korėjos pusiasalyje, pirmadienį pareiškė Bendrijos diplomatijos vadovės Federicos Mogherini (Federikos Mogerini) atstovė Catherine Ray (Ketrin Rei).

Šiaurės Korėja (nuotr. SCANPIX)
18

„Europos Sąjunga dabar taiko savo priimtas labai plataus masto (suvaržymo) priemones (Šiaurės Korėjai), o papildomų priemonių įvedimas – tai, žinoma, yra variantas, kuriuo ES gali pasinaudoti, tačiau visus sprendimus priima Ministrų Taryba“, – aiškino C.Rey spaudos konferencijoje Briuselyje.

Ji priminė apie F.Mogherini žodžius po Šiaurės Korėjos atlikto paskutinio branduolinio bandymo, kai ES užsienio politikos vadovė pareiškė įtraukusi šį klausimą į neoficialaus Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrų susitikimo darbotvarkę. Susitikimas vyks Taline rugsėjo 7-8 dienomis.

C.Ray taip pat pabrėžė, kad Briuselis „labai susidomėjęs laukia šios dienos JT Saugumo Tarybos posėdžio, kuriame bus nagrinėjama ši tema“. ES tikisi, kad JT Saugumo Taryba užims „griežtą ir efektyvią“ poziciją šiuo klausimu, pridūrė ji.

Taip C.Ray atsakė į klausimą dėl galimybės ES savarankiškai prieš Šiaurės Korėją imtis papildomų sankcijų, apie kurias sekmadienį kalbėjo Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas.

„Europos Sąjunga pasirengusi griežtinti savo sankcijų politiką ir ragina Šiaurės Korėją nedelsiant, be jokių išankstinių sąlygų atnaujinti dialogą dėl jos įgyvendinamų programų“, – sakoma D.Tusko sekmadienio vakarą išplatintame pareiškime.

(18 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Pasaulinė grėsmė: Šiaurės Korėja rengiasi paleisti tarpkontinentinę raketą

Naujos JAV sankcijos Š. Korėjai gali pakenkti stambiems Kinijos bankams

Stambūs Kinijos bankai gali patekti į Jungtinių Valstijų sankcijų sąrašus, jeigu Vašingtonas sugriežtins sankcijas Šiaurės Korėjai.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų