Baltarusija pati nesupranta, ką „uždarė“ Lukašenka: sienos su Lietuva ir Lenkija – atviros

Vakar Baltarusijos prezidento Aleksandro Lukašenkos paskelbtas „sienų su Lietuva ir Lenkija uždarymas“ bent jau kol kas nėra tai, kaip galima būtų suprasti. Šios šalies pasienio tarnybos atstovas vietos žiniasklaidai aiškino, kad „vyksta sustiprinta pasienio kontrolė“. 

„Baltarusijos valstybės sienos apsauga vykdoma sustiprinus pasienio tarnybos ir sienos kontrolę, naudojant taktinius rezervus. Visų priemonių imamasi atsižvelgiant į kintančią situaciją kiekviena konkrečia kryptimi“, – tut.by cituojamas Pasienio apsaugos komiteto atstovas Antonas Byčkovskis. Jis taip pat pridūrė, kad kontroliniai punktai vykdo įleidimą ir išleidimą „pagal turimas galimybes“. 

Lenkijos ir Lietuvos atstovai pažymėjo, kad kol kas transporto judėjimas į ir iš Baltarusijos vyksta įprastu režimu. Lietuvos pasieniečių vadas Rustamas Liubajevas BNS penktadienio rytą sakė, kad eismas per sieną su Baltarusija tebevyksta įprastai.

Primename, kad rugsėjo 17-ąją A. Lukašenka pareiškė, kad Baltarusija yra priversta uždaryti sienas su Lenkija ir Lietuva, o sieną su Ukraina – sustiprinti.

„Mes priversti atitraukti kariuomenę iš gatvių, pusei armijos įduoti ginklus į rankas ir uždaryti valstybinę sieną iš Vakarų – pirmiausiai su Lietuva ir Lenkija. Mes priversti sustiprinti valstybės sieną, itin apgailestaujant, su mūsų broliška Ukraina“, – pareiškė A. Lukašenka. 

Ką Baltarusijos prezidentas turėjo omenyje kalbėdamas apie sienų su Lenkija bei Lietuva uždarymą, ar tai bus susiję su kariuomenės dalinių įtraukimu, tranzito ar įvažiavimo ir išvažiavimo ribojimų – nėra aišku, rašoma tut.by.

L. Linkevičius: Baltarusijos pareiškimai – neadekvatūs

Baltarusijos prezidento Aliaksandro Lukašenkos pareiškimai apie sienos uždarymą ir stiprinamą apsaugą yra neadekvatūs, sako Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

REKLAMA

„Tų pareiškimų būta ir iki šiol – apie krovinių nukreipimą į kitus uostus, paskui buvo korekcija, kad jeigu Rusija pasiūlys tokias pačias sąlygas ir panašiai. Tai aš manau dabar irgi reikėtų palūkėti, ką tai reiškia, ar tai reiškia sienų uždarymą kroviniams, ar žmonėms, ar dar kažką“, – LRT penktadienio rytą sakė ministras.

Jis įspėjo, kad kaimyninės šalies ekonomikai esant „ant bankroto ribos“ visi panašūs žingsniai turėtų būti daromi pamatuotai ir atsakingai, nes gali atsigręžti prieš juos pačius.

L. Linkevičiui, tuo tarpu, nerimą kelia pareiškimai apie kariuomenės perkėlimą prie sienų. „Buvo pareiškimų, kad pusė kariuomenės mesta saugoti Vakarų sieną, atrodytų, kad čia kažkas gresia, kažkas puls. Tai yra neadekvatus neadekvataus žmogaus reagavimas į situaciją“, – sakė ministras.

Opozicija: Lukašenka iš Baltarusijos nori padaryti Šiaurės Korėją

Baltarusijos koordinacinės tarybos prezidiumo narys Pavelas Latuška pareiškė, kad A. Lukašenka, anksčiau skelbęs apie sienų su Lietuva ir Lenkija uždarymą ir pasienio zonos su Ukraina stiprinimą, siekia paversti respubliką į Šiaurės Korėją, rašoma „Dožd“.

„Faktiškai šie veiksmai (pareiškimas dėl sienos uždarymo) veda prie to, kad Baltarusija būtų paversta Šiaurės Korėja, – tikino jis interviu „Dožd“. – Mes aišku, nežinome, kokiu būdu tai bus realizuota, bet jau pačių tokio pobūdžio pareiškimų faktas demonstruoja tikruosius šios valdžios ketinimus. Anot P. Latuškos, valdžios ketinimų atspindi ir jos veiksmai prieš protesto akcijų Baltarusijoje dalyvius.

Baltarusijos prezidentas, kurio valdžios nepripažįsta Vakarų šalys, Aleksandras Lukašenka davė interviu Rusijos valstybinės žiniasklaidos atstovams. Jis pripažino, kad „kažkiek užsisėdėjo valdžioje“, tačiau tikino, kad „tik jis vienas gali išgelbėti Baltarusiją“.


Rašyti komentarą...
V
Vilimantas
2020-09-18 12:00:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nesupratau,kodėl Lietuvos ir Lenkijos valdžia norėdama padėti Baltarusijai stumia Baltarusijos valdžią (dabartinę) į Rusijos glėbį ? Manau - diplomatijos nėra,liko ,tik jėgos linija,tai yra sankcijos,o gal ir........
Atsakyti
0

E
Ela
2020-09-18 11:37:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Susireiksmines kazkoks psichopatas su polinkiu i ziauruma. Siaubas, gelbek nuo tokio "prezidento". Negi nuo amziu gludumos TSRS santvarka sitaip smegenis sueda?
Atsakyti
-3

L
LLL
2020-09-18 14:41:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip žiniasklaidą nukreipia visą informaciją apie Baltarusija. Kodėl jie nerašo kas vyko Amerikoje. Kaip juodaodis nužudė policinkus budėjo metu. Kas dedasi ties Ukrainos sienos. Žydai su pilnais autobusais. Daugiau problemų nėra. Tik aktualu ta Baltarusija. Dar corona žinoma
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų