Baltarusijoje prasideda karinės pratybos su Rusija

Politinės krizės krečiamoje Baltarusijoje pirmadienį prasideda taktinės rusų ir baltarusių kariuomenių pratybos „Slavų brolija“.

Anot Rusijos gynybos ministerijos, pratybos tęsis iki rugsėjo 25 dienos, jose dalyvaus per 800 karių ir maždaug 170 technikos vienetų iš abiejų šalių.

„Vykdomų pratybų tematika yra kova su terorizmu; jos nenukreiptos prieš kitas šalis“, – nurodė ministerija.

Anot jos, Rusijos siunčiami apie 300 kariškių ir maždaug 70 kovos mašinų atvyks į Baltarusiją geležinkeliais. Pasibaigus mokymams jie sugrįš į nuolatinio dislokavimo punktus Rusijoje.

Kasmetinės pratybos „Slavų brolija“ rengiamos nuo 2015 metų; pernai jos buvo surengtos Serbijoje. Šiemet mokymai vyks dvišaliu formatu, nes Belgradas nusprendė pusmetį nedalyvauti jokiuose tarptautiniuose manevruose.

Pirmadienio prasidedančios pratybos vyks Baltarusijoje jau daugiau kaip mėnesį tęsiantis protestams dėl rugpjūtį įvykusių prezidento rinkimų, kurių laimėtoju buvo paskelbtas autokratas Aliaksandras Lukašenka. Opozicija ir Vakarai tuos rinkimus laiko suklastotais.


Rašyti komentarą...
G
Grigorij
2020-09-14 17:04:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
xxL,
apie ka kalbeti su ligoniu? RU nori karo? Bet jus ir toliau meskit kruva pinigu NATO islaikymui. O protinga Suomija priesu neiesko, nieko nebijo, gerokai pataupo, apsieinant be NATO. Jei, kartais, nusprestumet atsisakyti Vienpusisko priesiskumo RU, isstotumet is NATO, tai taptumet saugiausia ir, gerokaivturtingesne valstybe! Bet tik ne su libkonservais, grybauskaitem, nausedom. Norit serti NATO bet kokia kaina - Pirmyn!
Atsakyti
0

x
xxL
2020-09-14 16:40:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bijau kad maksvos orda prisidengdama Baltarusijos vėliava gali provokuoti karą su Lietuva. kremlius sakys čia ne mes, o tarakonas aiškins kaip įrašė Lenkijos pokalbius su Berlynu kad reikia pulti Baltarusiją. Tikiuosi kad NATO namų darbus atliko ir bet kokia maskolių sugalvota provokacija sulauks tinkamo atkirčio.
Atsakyti
0

a
alda
2020-09-14 17:03:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Labai gerai dera Putino pareiškimu kad Baltarusiai patys turi savo problemas spręsti...
Tik kažkodėl Rusijos kariuomenė ir neuniformuoti smogikai iš Piterio ten dalyvauja.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų