JAV užregistruotas trečias užsikrėtimo nauju virusu iš Kinijos atvejis

Vienas pacientas Pietų Kalifornijoje yra trečias žmogus Jungtinėse Valstijose, kuriam diagnozuotas naujasis virusas iš Kinijos, paskelbė sveikatos apsaugos pareigūnai.

Ligų kontrolės centrai (CDC) patvirtino, kad žmogui, atvykusiam iš Kinijos Uhano miesto – naujos į pneumoniją panašios ligos protrūkio epicentro – testais patvirtintas užsikrėtimas šiuo virusu, šeštadienį prieš pat vidurnaktį paskelbė Orindžo apygardos Sveikatos priežiūros agentūra.

Pacientas izoliuotas ligoninėje, jo būklė gera, sakoma agentūros pranešime.

Šis pirmasis žinomas Kalifornijos atvejis patvirtintas po tokių pačių diagnozių Vašingtono valstijoje sausio 21 dieną ir Čikagoje sausio 24 dieną.

Kalifornijos pacientas susisiekė su vietos sveikatos apsaugos pareigūnais, kurie pateikė rekomendacijas kontaktams su visuomene sumažinti laukiant laboratorinių tyrimų rezultatų iš CDC. Orindžo apygardos agentūra tarėsi su CDC ir Kalifornijos sveikatos apsaugos departamentu, ir toliau stebės žmones, turėjusius artimų kontaktų su pacientu.

REKLAMA

Nėra įrodymų, kad Orindžo apygardoje virusas būtų perduotas žmogaus žmogui. Tokia rizika išlieka maža, sakoma pranešime. Daugiau detalių apie šį atvejį neskelbiama. CDC į anksti sekmadienį paskelbtą savo pranešimą apie atvejus JAV Pietų Kalifornijos atvejo nebuvo įtraukusi.

Virusas gali sukelti karščiavimą, kosulį, dusulį ir pneumoniją. Šis koronavirusas kelia visuotinį susirūpinimą, nes yra panašus į ūmaus kvėpavimo takų sindromą (SARS), 2002– 2003 metais nusinešusį šimtus gyvybių Kinijoje ir Honkonge, ir Artimųjų Rytų respiracinio sindromo infekciją (MERS), išplitusią 2012 metais ir taip pat sukėlusią daugybę mirčių. 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų