Iranas numušė keleivinį lėktuvą: atsirado tai patvirtinantis vaizdo įrašas

176 žmonių gyvybes nusinešusi tragedija virš Teherano įvyko dėl Irano paleistos į lėktuvą. Irano valdžia nuo pat naujienos apie katastrofą paskelbimo neigia tokią informaciją, tačiau be JAV žiniasklaidos šaltinių atsirado ir tai patvirtinantis vaizdo įrašas, kuriame aiškiai matosi, kaip į lėktuvą pataiko sprogstamasis užtaisas.

Maža to, specialiai surengtoje konferencijoje šią žinią patvirtino ir Kanados premjeras Justinas Trudeau: „Vakar įvyko tragedija. Tragedija, kuri šokiravo ne tik Kanadą, bet ir visą pasaulį. Prieš tęsiant, noriu eilinį sykį išsakyti savo nuoširdžią užuojautą mirusiųjų šeimoms ir artimiesiems. Aš, ir mes visi, – kartu su jumis.

Nuo pat mano paskutinio kreipimosi į Kanados žmones vyko nenutrūkstamos derybos su užsienio šalių ministerijomis, žvalgybų vadovais ir kariškiais. Mes aptikome naujus svarbius duomenis apie galimas šios mirtinos katastrofos priežastis, ir kanadiečiai turi jas žinoti.

Ši naujiena neabejotinai taps dar vienu šoku šeimoms, kurios ir taip kenčia. Anot mūsų žvalgybos ir mūsų sąjungininkų žvalgybos tarnybų duomenų, lėktuvą numušė Irano „žemė-oras“ raketa. Tikriausiai, tai buvo padaryta netyčia“.

REKLAMA

Žvalgybos nuomone, tai buvo atsitiktinis pataikymas

Savaitraštis „Newsweek“ ir televizijos CBS bei CNN citavo neįvardytus pareigūnus, sakiusius, jog jie vis labiau įsitikinę, kad lainerį atsitiktinai numušė Irano oro erdvės gynybos sistema. Šaltiniai sakė, kad šią prielaidą pagrindžia palydovų, radarų ir elektroninio stebėjimo duomenys.

„Newsweek“ citavo JAV ir Irako pareigūnus, sakiusius, jog lėktuvui tikriausiai buvo smogta Rusijos gamybos „žemė–oras“ tipo raketa „Tor M1“. Du Pentagono pareigūnai pabrėžė manantys, kad šis incidentas buvo atsitiktinis, rašo „Newsweek“.

„Tor“ yra Rusijos gaminamos raketų sistemos. 2007 metais Maskva pristatė Iranui 29 kompleksus „Tor M1“ pagal 700 mln. JAV dolerių (630 mln. eurų) vertės sutartį, pasirašytą 2005 metų gruodį. Be to, Iranas demonstravo šias sistemas per karinius paradus.

Iraniečiai atmeta „gandus“

Irano ginkluotųjų pajėgų atstovas generolas Abolfazlas Shekarchi pusiau valstybinei naujienų agentūrai FARS trečiadienį paneigė, kad į ukrainiečių lėktuvą galėjo pataikyti raketa. Tokius kaltinimus jis pavadino iš užsienio veikiančių Irano opozicijos grupių „psichologiniu karu“.

Tuo metu Irano susisiekimo ministerija ketvirtadienį savo pranešime nurodė: „Keli vidaus ir tarptautinių skrydžių lėktuvai tuo pačiu metu skrido Irano oro erdvėje tame pačiame 8 000 pėdų (2 440 metrų) aukštyje.“

„Ši istorija, jog lėktuvui smogė raketa, jokiu būdu negali būti teisinga“, – pridūrė ministerija.

„Tokie gandai yra nesąmonė“, – savo pranešime tvirtino Irano civilinės aviacijos organizacijos vadovas Ali Abedzadeh ir susisiekimo ministro pavaduotojas.

A. Abedzadeh turėjo omenyje socialiniuose tinkluose pasirodžiusius pareiškimus, kad „Boeing 737“ buvo numuštas Irano revoliucinės gvardijos raketa.

Jis sakė, kad Iranas ir Ukraina šiuo metu „išima informaciją“ iš juodųjų dėžių, rastų lainerio sudužimo vietoje. „Tačiau jeigu reikės atlikti labiau specializuotus darbus, reikalingus duomenims išgauti ir išanalizuoti, galime tai padaryti Prancūzijoje arba kitoje šalyje“, – pridūrė jis.

Trečiadienį Irano naujienų agentūra „Mehr“, artima ultrakonservatyviesiems sluoksniams, citavo A. Abedzadeh žodžius, kad šiitiška respublika „neperduos juodųjų dėžių amerikiečiams“.

Tačiau ketvirtadienį viceministras atmetė „gandus apie Irano priešinimąsi juodųjų dėžių perdavimui... JAV“.

Iranas neprivalo perduoti juodąsias dėžes jų gamintojoms Jungtinėse Valstijose, kad savirašių prietaisų informacija būtų išanalizuota. Vis dėlto Amerika yra viena iš nedaugelio šalių, įskaitant Prancūziją ir Vokietiją, galinčių atlikti tokį darbą.


Rašyti komentarą...
a
aris
2020-01-10 09:04:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
pagal ismetytas dalis......sprogimas ore . del to net nespejo pranesti dispeceriams 100procentu raketa
Atsakyti
-4

?
???
2020-01-10 10:07:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šiaip tai nekorektiški komentarai trinami ir nepraleidžiami, o prostitučių reklamelems - prasom, visos paslaugos. Kodėl?
Atsakyti
-6

R
Raima
2020-01-10 17:15:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ką jūs čia stojat už muslimus, prisiuoste komunistinių dulkių.100% rakieta. Žiūriu daugumai patinka siaurakiai. Vaikščiosit perpjautom gerklėm.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (13)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų