Lietuvos čempionas Kauno „Žalgiris“ (9-5) išgirdo Šarūno Jasikevičiaus prašymą pradėti geriau gintis ir puikiomis nuotaikomis pasitiks šventes - Eurolygoje 71:63 (19:16, 15:20, 20:10, 17:17) įveikta Ispanijos čempionė Valensijos „Basket“ (3-11) ir įsirašyta ketvirtoji pergalė iš eilės turnyre.

Tai buvo antros geriausios kauniečių rungtynės gynyboje - mažiau taškų jie leido įmesti tik Milano „AX Armani“ komandai - 62.

Valensijos komandai tai buvo jau dešimtasis pralaimėjimas iš eilės.

Rungtynių lūžis įvyko trečiajame kėlinyje, kurį žalgiriečiai laimėjo 20:10 ir pirmą kartą susikrovė dviženklę persvarą.

„Basket“ dar bandė kabintis ir likus žaisti minutę atsiliko tik keturiais taškais, bet tada mirtinus tritaškius paleido Vasilje Mičičius ir Artūras Milaknis, sukėlęs Šarūno Jasikevičiaus šypseną.

V.Mičičius pelnė 16 taškų, Paulius Jankūnas (11 atk. kam.), Artūras Milaknis ir Aronas White'as pridėjo po 11, Brandonas Daviesas surinko 10 taškų.

Traumų praretinti Valensijos krepšininkai ketvirtajame kėlinyje atrodė pavargę, rungtynėse netrūko fizinio kontakto - pavyzdžiui Antanas Kavaliauskas rungtynių nebaigė dėl penkių asmeninių pražangų, aikštėje netrūko apsistumdymų ir aistrų.

Žalgiriečiai išjungė svarbiausią varžovų ginklą - tolimus metimus. „Basket“ nemažai tritaškių prametė būdami visiškai laisvi. Ispanai pataikė vos 6 tritaškius iš 27 (22 proc.).

Šeimininkams E.Greenas pelnė 14, Bojanas Dubljevičius 11 taškų.

Pačios rungtynės vėlavo pusvalandžiu dėl sulaužyto atakų laikrodžio.

Ketvirtasis kėlinys: „Žalgiris“ - „Basket“ 71:63 19:16, 15:20, 20:10, 17:17)

Kėlinį tritaškiu pradėjo A.Milaknis, o kauniečiai kontroliavo rungtynių eigą - ispanai atrodė labai pavargę ir sunkiai rado spragas lietuvių gynyboje.

Intrigą gaivino Erico Greeno tritaškis, priartinęs šeimininkus 59:65.

Trečiasis kėlinys: „Žalgiris“ - „Basket“ 54:46 (19:16, 15:20, 20:10)

Antanas Kavaliauskas pataikė iš vidutinio nuotolio, V.Mičičius dvitaškiu pabaigė greitą ataką ir Valensijos treneris prašė minutės pertraukėlės - „Žalgiris“ pirmavo 45:39.

Antroje kėlinio pusėje tritaškius pataikė K.Pangosas ir A.White’as, du taškus su pražanga pelnė E.Ulanovas. Kauniečiai buvo įgiję dviženklę persvarą, o po trijų kėlinių pirmavo 54:46.

Antrasis kėlinys: „Žalgiris“ - „Basket“ 34:36 (19:16, 15:20)

„Basket“ kėlinį pradėjo dviem tritaškiais ir pirmavo, bet žalgiriečiai du kartus iš eilės privertė suklysti varžovus, sukūrė dvi greitas atakas - pasižymėjo Vasilje Mičičius ir Aronas White’as - ir išsiveržė į priekį 27:26.

Ispanai vėl baudė kauniečius tritaškiais ir tai leido jiems pirmauti. Lietuviams taškus rinko Artūras Milaknis ir Vasilje Mičičius, kelis kartus efektingai prasiveržęs.

Pirmas kėlinys: „Žalgiris“ - „Basket“ 19:16

Rungtynės prasidėjo labai klampiai - įpusėjus pirmam kėliniui „Žalgiris“ pirmavo 8:2, o šešis taškus pelnė Brandonas Daviesas. Valensijos ekipa bandė naudotis pavojingiausiu savo ginklu - svaidė tritaškius, bet netaikliai.

Iš amerikiečio estafetę perėmė Paulius Jankūnas, bet ispanai pradėjo drąskyti žalgiriečių gynybą žaidimu vienas prieš vieną ir prasiveržimais.