Pergalingai naują Eurolygos sezoną pradėjo dviejų lietuvių atstovaujamas Sankt Peterburgo „Zenit“ (1/0) klubas.

Jis svečiuose 70:69 (18:22, 15:11, 18:16, 19:20) pranoko Kazanės UNICS (0/1) krepšininkus.

Mindaugas Kuzminskas aikštėje praleido 4 minutes, taškų nepelnė, atkovojo 2 atšokusius kamuolius, išprovokavo pražangą, kartą suklydo ir surinko 2 naudingumo balus.

23 minutes žaidęs Artūras Gudaitis įmetė 8 taškus (4/6 dvit.), atkovojo 4 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, išprovokavo pražangą, kartą pats prasižengė ir surinko 11 naudingumo balų.

Rungtynės buvo itin atkaklios. Iki ketvirtojo kėlinio pradžios nei viena komanda nepirmavo daugiau nei 6 taškų skirtumu.

Visgi, tai pasikeitė lemiamo ketvirčio pradžioje, kai svečiai iš Sankt Peterburgo surengė tris rezultatyvias atakas iš eilės ir šovė į priekį 10 taškų skirtumu (60:50). Rungtynių pabaigoje aikštės šeimininkai dar kabinosi oponentams į atlapus ir likus 19 sekundžių aptirpdė deficitą iki 3 taškų (70:67).

Lemiamu metu svečiai suklydo, o Isaiah Canaanas dvitaškiu dar labiau apkarpė „Unics“ atsilikimą (70:69). Nepaisant to, per likusias 10 sekundžių Sankt Peterburgo ekipai pavyko išsaugoti pergalę savo rankose, nors ir minimalią.

„Zenit“: Conneris Frankampas 18 (1/2 dvit., 3/8 trit., 7/7 baud.), Billy Baronas 17, Jordanas Loydas 10, Artūras Gudaitis 8, Alexas Poythressas 6.

„Unics“: Isaiah Canaanas 18 (3/5 dvit., 4/8 trit.), Mario Hezonja 14, Johnas Brownas 10, Lorenzo Brownas 7 (6 rez. perd.), Tonye Jekiri 6.