Žaliai-balto stebuklo kaina: kodėl pasakiški pinigai nedomina Šaro ir milijono vertės mažylis

Pasakišką sezoną Eurolygoje žaidžiantis Kauno „Žalgiris“ visą Europą užkrėtė žaliai-baltu virusu, tačiau vos po poros mėnesių su aršiais varžovais teks kovoti ne aikštėje, o už jos ribų. Tada turtingieji klubai išsirikiuos prie šio sezono stebuklo kūrėjų, smarkiai pakėlusių savo vertę krepšinio rinkoje.

59

Užimti 6-ąją vietą Eurolygos reguliariajame sezone ir žengti į atkrintamąsiais iškovojus 18 pergalių Lietuvos čempionams nesutrukdė net tai, kad piniginiu atžvilgiu jie su Belgrado „Crvena Zvezda“ yra pačios vargingiausios ekipos elitiniame turnyre.

(59 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Eurolyga: „Žalgiris“ – CSKA

Prieš šį sezoną „Žalgiris“, viešai pristatęs savo biudžetą, atskleidė, kad žaidėjų ir trenerių algoms skirs 5,6 mln. eurų.

Į šią sumą įeina ne tik pliki skaičiai, puošiantys sutartis, bet ir valstybei sumokami mokesčiai. Jeigu skaičiuotume tik pinigus, sumokamus treneriams ir žaidėjams, suma turėtų svyruoti tarp 3,5-4 mln. eurų.

Po tokio sėkmingo pasirodymo Eurolygoje, kuris gali tapti dar sėkmingesniu jeigu „Žalgiris“ nesustos ties ketvirtfinaliu, šios sumos greičiausiai jau užtektų tik Kevino Pangoso, Šarūno Jasikevičiaus, Edgaro Ulanovo ir Pauliaus Jankūno atlygiams.

Portalas tv3.lt susėdo pasikalbėti su „BBaltics“ agentūrai atstovaujančiu krepšinio agentu Mariumi Rutkausku apie tai, kaip keitėsi žalgiriečių vertė krepšinio rinkoje ir kur juos galime pamatyti kitame sezone.

Kevino Pangoso šuolis

M.Rutkauskas vienareikšmiškai patvirtina viešąją nuomonę – labiausiai savo vertę išaugino atakų organizatorius K.Pangosas, kurį Šarūnas Jasikevičius jau ne kartą įvardijo kaip vieną geriausių įžaidėjų visoje Europoje.

Šiame sezone 25-erių kanadietis Eurolygoje pelno po 12,7 taško (47,7 proc. dvit., 48,9 proc. trit., 71,8 proc. baud.), atlieka 6,2 rezultatyvaus perdavimo ir renka 14,1 naudingumo balų.

Š.Jasikevičius jį visada įvardija kaip žaidėją, nuo kurio labiausiai priklauso „Žalgirio“ sėkmė šiame sezone.

REKLAMA

K.Pangosas 2016 metais sudarė dvejų metų sutartį su „Žalgiriu“, pagal kurią skirtingų šaltinių duomenimis dabar uždirba apie 250 tūkst. eurų per sezoną. Jau artėjančią vasarą ši suma turėtų šokti iki šešiaženklės ribos.

M.Rutkausko spėjimu, K.Pangoso kaina prasidės nuo milijono eurų. Nemažą vaidmenį derantis dėl sutarties turės ir tai, kad kanadietis turi Slovėnijos pilietybę.

„Dėl jos Kevinui plačiai atsidaro Ispanijos durys. Tokios komandos kaip „Barcelona“ arba Madrido „Real“ gali medžioti jį. Pavyzdžiui, jeigu Luka Dončičius išeis į NBA, „Real“ turės nedidelį įžaidėjų pasirinkimą.

Europje labai gerų įžaidėjų yra mažai, juos gali suskaičiuoti ant vienos rankos pirštų. Manau, kad išėjus Dončičiui, „Real“ turės du variantus – Nicką Calathesą arba K. Pangosą. Jiems plačiai duris atveria dar ir tai, kad ispanai savo šalies pirmenybėse gali registruoti tik du amerikiečius. Dar rusai tikrai kausis dėl Pangoso“, – su tv3.lt įžvalgomis dalinosi M.Rutkauskas.

Akcijas kėlė ir kiti

Dar trys žaidėjai, kurių atlyginimai šiame sezone svyravo tarp 200-250 tūkst. eurų – Edgaras Ulanovas, Vasilje Micičius ir Brandonas Daviesas taip pat gali tikėtis vertingų pasiūlymų artėjančią vasarą.

M.Rutkausko manymu, sunkiausia nuspėti būsimą E.Ulanovo atlygį. Nors Marius nenorėjo įvardinti šios sumos, tv3.lt žiniomis ji gali svyruoti nuo 400 iki 600 tūkst. eurų.

„Taip yra dėl to, kad jis – labai specifinis žaidėjas ir ne visiems tinka. Bet kas jį tikrai mato ir mėgsta – tai tie treneriai, kurie taiko sistemas, kaip aš sakau, sisteminiai treneriai“, – mano agentas.

Iš esmės visi žaidėjai, kurie gauna pakankamai minučių ir yra „Žalgirio“ žaidimui įtaką darantys faktoriai, gali ženkliai pasididinti savo kito sezono uždarbį, įsitikinęs M.Rutkauskas.

Galbūt vieninteliam Axeliui Toupane’ui sunku tikėtis didelio algos šuolio, bet visiškai kitokioje situacijoje turėtų atsidurti Vasilje Micičius.

REKLAMA

„Jis irgi yra europietis, kuriam tai bus papildomas pliusas tokiose šalyse kaip Ispanija ar Italija. Jis dar labai jaunas – vos 24-erių metų, o tai – žiauriai svarbus faktorius žiūrint į ateitį. Jeigu tu esi komandos vadybininkas ar treneris ir nori nusipirkti gynėją, galintį žaisti tiek pirmu, tiek antru numeriu, mokantį kurti, gebantį gintis ir turintį ūgio… Tai žiūri ir matai, kad tokių tiesiog nėra. Tik N.Calathesas, kainuojantis du milijonus.

Automatiškai esi pasmerktas ieškoti kažko kito, todėl manau, kad V.Micičius gali tapti labai paklausia preke“, – serbo galimybes vertino M.Rutkauskas.

Tačiau jis pastebi – jeigu Kaune lieka Šaras, tai ir V.Micičiui reikėtų pasilikti čia. Agentas tiki, kad V.Micičius per dar vienerius darbo metus su Š.Jasikevičiumi galėtų patobulėti tiek, kad po metų apie jį suktųsi tokios pačios kalbos, kurios apgaubs K.Pangoso ateitį.

V.Micičiaus pasilikimą turėtų užtikrinti ir praėjusią vasarą sudaryta „1+1“ formulės sutartis, pagal kurią „Žalgiris“ serbą gali pasilikti dar vieneriems metams jo algai ženkliai nekylant.

Trečias kandidatas sulaukti pinigų maišo – centras Brandonas Daviesas.

„Jis turėjo puikių rungtynių prieš geras komandas, ypač tokios ekipos kaip rusų Krasnodaro „Lokomotiv“ ar Kazanės „Uniks“, turinčios daug daugiau pinigų, gali jam be bėdų mokėti 700 tūkstančių.

B.Daviesas lošia Eurolygoje, starto penkete, turėjo puikių mačų, tų klubų vadovai žiūri, mato, kad „Žalgiris“ eina į atkrintamas varžybas ir sako „imam šitą“. Ir tada „Žalgiriui“ bėda, kai siūlo likti už 350-400 tūkst., o ateina Krasnodaras ir sako imk 700 tūkst. ir nesuk galvos“, – svarstė agentas.

Šaro pinigai nedomina

Jeigu Š.Jasikevičius, kaip „Žalgirio“ pergalių faktorių įvardija K.Pangosą, tai likusi krepšinio bendruomenė lenkiasi tam pačiam Šarui.

Niekas net nedrįsta ginčytis, kas yra „kalčiausias“ dėl „Žalgirio“ rodomų stebuklų. Jau praėjusią vasarą „Žalgiris“ turėjo pakelti 41-erių specialisto algą nuo 250 iki 500 tūkst. eurų.

REKLAMA

Po tokio sėkmingo sezono neabejotina, kad ši suma dar labiau kils. Tiksliau, ji jau yra pakilusi, bet Šarui pinigai  niekada nebuvo prioritetas, mano M.Rutkauskas.

„Su Šaru yra labai paprasta situacija – jis pats išsirinks vietą kur eiti, o kur neiti. Galvoju, kad jam labai gerai Kaune ir yra tik dvi Eurolygos komandos, galinčios pakeisti jo nuomonę.

Esu susidaręs nuomonę, kad dėl pinigų jis nedreba ir niekada dėl jų nepanikuoja. Jau dabar yra Eurolygoje komandų, kurios jau seniai domisi juo, bet manau, kad Šaras į jas neis nei už milijoną nei už du. Tikrai žinau ekipų, su kuriomis bendrauju, ir kurios stipriai domisi Šaru ir yra pasiruošusios mokėti treneriui 1,5 mln. eurų.

Bet aš laikausi savo nuomonės, kad Šaras yra toks žmogus – geriau liks „Žalgiryje“ nei eis kažkur tik dėl pinigų“, – tvirtina agentas.

„Žalgiris“ tampa žaidėjų svajone

Per pastaruosius keletą metų įpratome girdėti sėkmės istorijas, kurios prasidėjo „Žalgiryje“. Tereikia pateikti Luko Lekavičiaus, Brocko Motumo, Leo Westermanno, Jameso Andersono, Sonny Weemso ar to paties K.Pangoso pavardes.

Iš „Žalgirio“ žaidėjai išeina užsiauginę savo vertę, todėl klubas tampa vis patrauklesniu laisviesiems agentams.

„Aš kai kurių žaidėjų iki šiol nesuprantu, kurie turėjo šansą eiti į „Žalgirį“, bet to nepadarė. Niekaip negaliu to suprasti. Visi, kas gyvena krepšiniu, žiūri Eurolygą. Esi visų matomas.

Pavyzdžiui dabar, kai nuvažiuoju kažkur į Graikiją, jau manęs klausia kas tas Paulius Valinskas, kurio niekas anksčiau nežinojo.

Tai yra žiaurus tramplinas kiekvienam. Jeigu žaidėjas yra protingas ir jį supa taip pat protingi žmonės, be jokių klausimų, turėdamas galimybę eiti į „Žalgirį“, turi ja pasinaudoti. Ypač prie Šaro.

Aišku, su juo nėra lengva – pritapti prie jo sistemų ir norimo žaidimo, bet jeigu tu persilauži ir žinai kaip prisitaikyti, tada tau tik dangus tampa riba“, – tvirtą nuomonę turi M.Rutkauskas.

REKLAMA

Ne vien išlaidos

Prieš sezoną 8,5 mln. eurų biudžetą deklaravęs „Žalgiris“ buvo atviras – jiems trūko milijono eurų, kuriuos tikėjosi gauti iš generalinio rėmėjo. Tačiau rasti jo nepavyko net ir žaidžiant vieną sėkmingiausių sezonų klubo istorijoje.

Tikėtina, kad šią skylę kiek apmažins skinamos pergalės. Prieš sezoną kauniečiai deklaravo, kad iš TV teisių ir sportinių premijų tikisi surinkti 1,2 mln. eurų, o iš bilietų pardavimo dar apie 2,3 mln.

Sunku nuspėti, kiek pergalių iš tiesų planavo „Žalgiris“ šiame Eurolygos sezone, nes ekipos vadovas Paulius Motiejūnas tikslaus skaičiaus prieš sezoną neįvardijo.


Rašyti komentarą...
C
Cbb
2018-04-09 12:46:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tu cia nesamone, oloche.
Atsakyti
0

k
khdkdbfl
2018-04-09 08:06:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
sesta invalide :Ddd
Atsakyti
-2

R
Ramas
2018-04-11 18:34:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visdelto sarmata paciam ponui
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų