Prieš dvi dienas Šiaulių arenoje įvyko ilgamečių bendražygių susitikimas. Ant parketo savo jėgas išbandė Antano Sireikos ir Valdemaro Chomičiaus treniruojamos komandos. Pastarasis aikštelę turėjo palikti nuleista galva ir šio mačo turbūt nenorės prisiminti dar ilgai.

V. Chomičiaus auklėtiniai 94:101 turėjo pripažinti šeimininkų pranašumą, o jo treniruojamai ekipai dar buvo sušvilptos trys techninės pražangos. Vis dėlto net ir po tokių nervingų rungtynių kalbėdamas su dienraščiu „Šiaulių naujienos“ strategas išliko santūrus ir papasakojo apie darbą rinktinėje bei šiuolaikinio jaunimo problemas.

„Šiauliai“ gali įkąsti Lietuvos grandams

Šiuo metu abu krepšinio specialistai treniruoja skirtingas komandas – A. Sireika trečius metus dirba „Šiaulių“ klube, o V. Chomičius stovi prie Liubercų „Triumph“ (Rusija) komandos vairo, tačiau prieš keletą metų šis „duetas“ skynė pergales tiek Rusijos pirmenybėse, tiek tarptautiniame fronte.

Buvęs garsus „Žalgirio“ ekipos žaidėjas A. Sireikai asistavo 2001–2006 metų sezonuose Lietuvos rinktinėje, o 2006–2007 metais jiedu kartu vedė į pergales Kazanės „Unics“ (Rusija) krepšininkus.

„Man buvo malonu atvažiuoti į Šiaulius. Susitikau su draugais, pamačiau Antaną, sužaidėme rungtynes. Nedarau dėl šito mačo tragedijos, kadangi visiškai suprantu, ką mes galime ir ko negalime. Aišku, norėjosi laimėti, bet mums negalėjo padėti Sergejus Karasevas, kuris yra vienas iš rezultatyviausių komandos žaidėjų. Taip pat bandėme rotuoti visus žaidėjus – tada žaidimas visada keičiasi“, – po nesėkmingų rungtynių kalbėjo V. Chomičius.

REKLAMA

Buvęs A. Sireikos mokinys vis dar nepranoko savo mokytojo, tačiau puikiai atsimena kartu pasiektas pergales, kai 2003 metais į viršų kėlė Europos čempionų taurę. Tuo tarpu lietuvių treniruojama Kazanės komanda 2007 metais pateko į ULEB taurės turnyro pusfinalį bei tapo Rusijos taurės ir lygos vicečempione. V. Chomičius spaudos konferencijoje nepraleido progos pagirti A. Sireiką, gerai sukomplektavus ekipą.

„Šiauliai“ šiais metais nėra prasta komanda. Gerai sukomplektuota, gerai parinkti lietuviai. Man patinka tokie žaidėjai – kieti, stiprūs, labai stengiasi. „Šiauliai“ šį sezoną tikrai turėtų kautis dėl prizinių vietų. Manau, jie gali pakonkuruoti su „Žalgiriu“ ar „Lietuvos rytu“, – pareiškė 52 metų treneris.

Pagrindinė sąlyga – darbas su jaunimu

Likimas abiem specialistams klostosi gan panašiai. Tiek A. Sireikos, tiek V. Chomičiaus komandos praėjusį sezoną buksavo, tačiau klubo vadovai jiems suteikė dar vieną šansą pasitaisyti. Šio sprendimo vaisius galime skaičiuoti jau dabar. „Šiauliai“ šį sezoną pralaimėjo tik šalies grandams. Tuo tarpu Liubercų ekipa Baltijos krepšinio lygoje (BBL) yra viena iš lyderių, o „FIBA Europe“ Iššūkio taurės turnyre dar nepatyrė pralaimėjimo jausmo.

Visiškai skirtinga situacija susiklostė „Žalgiriui“, kuomet po vienos nesėkmęs Eurolygoje klubo savininkas Vladimiras Romanovas atleido vyriausiąjį trenerį Iliasą Zourą. Po šių pasikeitimų žaidimas ne tik, kad nepagerėjo, bet ir suprastėjo.

„Aš „Triumph“ klube sutikau dirbti su viena sąlyga – galimybe dirbti su jaunais krepšininkais. Todėl mūsų užimta dešimta vieta Rusijos čempionate, man buvo, kaip penkta. Laimėjome prieš daug gerų komandų, mūsų žaidėjai įsižaidė. Iš tos komandos turiu net keturis krepšininkus, Taip pat dar prisidėjo trys jauni žaidėjai, todėl mūsų komanda yra viena jauniausių visoje lygoje, – toliau dėstė V. Chomičius. – Įsivaizduokite, jeigu paimtumėte bet kokią dublerių komandą ir pradėtumėte žaisti Lietuvos krepšinio lygoje (LKL). Tada jūs pamatytumėte žaidėjų lygį ir tai, ką su jais galima padaryti. Todėl esu patenkintas, kad jie žaidžia, progresuoja ir nori laimėti.“

REKLAMA

Vadovauti rinktinei neketina

Neseniai Lietuvos rinktinės gerbėjus sukrėtė žinia, kuomet sunkią kelio traumą patyrė 34 metų Rimantas Kaukėnas. Panašią traumą buvo patyręs ir V. Chomičius, po kurios jis ir baigė profesionalią krepšininko karjerą, tačiau nacionalinės rinktinės asistentas mano, jog Sienos „Montepaschi" ekipos gynėjas po šios traumos nepalūš.

„Jis – stiprus vyras. Stiprūs vyrai gali atlaikyti praktiškai viską. Jeigu myli krepšinį turi pakentėti. Trauma vistiek praeis – ar tai po pusmečio, ar metų. Aš irgi turėjau traumą, po kurios sportuoti negalėjau pusę metų, tačiau po to dar grįžau į Lietuvą ir čia sužaidžiau dar daug sezonų, gindamas Plungės ir Marijampolės komandų garbę“, – R. Kaukėno galimybes vertino V. Chomičius.

2006 metais iš Lietuvos rinktinės vyriausiojo trenerio pareigų atsistatydinus A. Sireikai, jo vietą panoro užimti buvęs asistentas – V. Chomičius, tačiau jo kandidatūra buvo atmesta. Duodamas interviu „Šiaulių naujienoms“, kaunietis užsiminė, jog tokio žingsnio kartoti neketina.

„Manau jau per daug prisinervinau. Dabar esu labai patenkintas, kad galiu kažkam padėti. Padėjau A. Sireikai ir Jonui Kazlauskui, o dabar gerai dirbame su Kęstučiu Kemzūra. Tai geri treneriai, perspektyvūs, visas gyvenimas jiems dar prieš akis. Aš turiu patirties ir, manau, esu naudingesnis tada, kai esu šalia.“

Išbandė save kitoje rolėje

V. Chomičiaus karjera nuspalvota yra ne tik aukščiausio rango trofėjais, bet ir linksmais prisiminimais. Lietuviui Kazanėje kurį laiką teko kiek neįprasta rolė – fizinio rengimo treneris, bet, pasak stratego, ši užduotis nebuvo iš sunkiausių.

„Įprastas dalykas. Žaidėjai tiek nenorėdavo treniruotis, kiek aš duodavau. Gal teisingai, gal neteisingai duodavau, bet tai buvo mano pirma patirtis. Tas sezonas mums buvo visai neblogas“, – įspūdžiais dalijosi V. Chomičius.

Jaunimui trūksta noro ir atsidavimo

Nenuostabu, kad vieni iš talentingiausių Rusijos krepšininkų yra V. Chomičiaus rankose. Patyręs treneris yra dirbęs „Unics„ dublerių ekipos vyriausiuoju treneriu, o dabar jo treniruojamos „Triumph“ amžiaus vidurkis siekia vos 22,2 metų.

REKLAMA

„Labiausiai šiuolaikiniam jaunimui trūksta noro ir atsidavimo – daugiau nieko. Reikia, kad jaunimas daugiau galvotų apie krepšinį, o ne apie diskotekas, naktinius klubus ir t. t. Tai vienas iš pagrindinių dalykų. Dabar visi nori gyventi, bet niekas nenori atsiduoti“, – esmines problemas vardijo V. Chomičius.

Neišsipildžiusi svajonė

Prieš 2010 metais vykusį pasaulio krepšinio čempionatą V. Chomičius buvo sulaukęs Lenkijos federacijos susidomėjimo, tačiau kalbos taip ir liko kalbomis. Šiuo metu strategas yra kategoriškai nusistatęs prieš kitų šalių rinktinių treniravimą.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų