„Žalgiris“ po trilerio palaužė „Galatasaray“

Dviženklę persvarą antrosiose „Gloria Cup“ turnyro rungtynėse iššvaistę Kauno „Žalgirio“ krepšininkai 71:70 (20:21, 19:18, 22:10, 10:21) pranoko Stambulo „Galatasaray“ ir pasiekė pirmąją savo pergalę. Jau aišku, kad žalgiriečiai savo grupėje liks antri ir sekmadienį rungtynes dėl trečiosios vietos pradės 16.00 val.

9

Pirmosiomis rungtynių minutėmis abi komandos didesnį dėmesį skyrė gynybai, tačiau po gražaus Roko Jokubaičio reido bei penkių paeiliui Zacho LeDay taškų kauniečiams kiek pavyko atitrūko – 9:5. Dar stipriau „Žalgirį“ į priekį 18:10 truktelėjo jau 11-ąjį savo tašką rinkęs Z.LeDay, tarsi viesulas į baudos aikštelę įsiveržęs Thomasas Walkupas bei iš tolimos distancijos taikliai atakavęs Lukas Uleckas. Tiesa, ilgai netrukus savo atsaką surengė varžovai, kurie artėdami iki 18:16 provokavo Šarūno Jasikevičiaus minutės pertraukėlę. Žalgiriečių bėdos nesibaigė ir po pasitarimo: galingą turkų spurtą nutraukė tik ketvirtį uždarę Martino Gebeno baudų metimai – 20:21.

(9 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Žalgiris-Galatasaray

Antrajame kėlinyje rezultatyvius išpuolius surengė M.Gebenas ir T.Walkupas, apsukų nemažino daugiau nei pusę Lietuvos čempionų taškų (19) surinkęs Z.LeDay – 32:36. Laiku ir vietoje dar kartą atsirado M.Gebenas, deficitą iki 36:37 rėžė iš vidutinio nuotolio neklydęs R.Jokubaitis. Pirmą rungtynių dalį su atkovotu kamuoliu puolime uždaryti pavyko visiškai lygų rezultatą 39:39 užfiksavusiam M.Gebenui.

Po didžiosios pertraukos rungtynės prasitęsė tolimais Karolio Lukošiūno ir Z.LeDay dūriais, netrukus pranašumą iki 47:41 dėjimu didinusiam M.Gebenui gražiai asistavo Alexas Perezas. Iš kairiojo krašto K.Lukošiūnas švystelėjo dar vieną tritaškį, savo paties netaiklų metimą kartojo T.Walkupas, o po Artūro Milaknio tolimo šūvio ir taiklių R.Jokubaičio baudų metimų kauniečiai pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą – 57:46. Rezultatyvų „Žalgirio“ ketvirtį vainikavo dvi baudas iš trijų realizavęs K.Lukošiūnas bei prie baudų metimų linijos taip pat stojęs T.Walkupas – 61:49.