0

Penktadienį Kauno „Žalgirio“ krepšininkai patyrė nesėkmę Eurolygos „Top 16“ etapo trečiojo turo rungtynėse. Kauniečiai išvykoje nusileido Atėnų „Panathinaikos“ komandai 58:77 (16:24, 17:22, 9:17, 16:14).

Susitikimą užtikrintai pradėjo Atėnų „Panathinaikos“ krepšininkai, po kurių galingos pradžios, neplanuotos minutės pertraukėlės prašė Gintaras Krapikas – 0:8. Po jos tritaškį smeigė Artūras Milaknis, tačiau šeimininkai toliau nesunkiai rinko taškus (3:16). Komandiškai kamuoliu dalinęsi kauniečiai atrado prie trijų taškų linijos laisvą A.Milaknį, Willas Cherry agresyviai nėrė krepšio link ir pataikė sudėtingą metimą su pražanga – 9:20. Varžovai buvo atitrūkę penkiolikos taškų skirtumu (9:24), bet Lietuvos čempionams kėlinio pabaigoje pavyko sušvelninti atsilikimą: W.Cherry stebino drąsa bei įskraidino tritaškį, baudų metimus sumetė Edgaras Ulanovas, o kėlinį vainikavo įspūdingas Tomo Dimšos dėjimas po W.Cherry rezultatyvaus perdavimo – 16:24.

Antrąjį kėlinį „Žalgiris“ pradėjo be žvalgybos: krepšio link dukart sėkmingai prasibrovė E.Ulanovas, aštuntąjį tašką rinko W.Cherry, o užmindamas tritaškio linija pataikė Darius Songaila – 24:28. Nepaisydamas ypatingo varžovų gynybos dėmesio ledus pralaužė penkis taškus surinkęs Jamesas Andersonas, bet du tolimi šeimininkų šūviai visą darbą pavertė niekais (29:38). Iškart po svečių minutės pertraukėlės įspūdingą tritaškį su sirena realizavo A.Milaknis, baudos metimu deficitą mažino Paulius Jankūnas – 33:39. Visgi, ketvirtį solidžiau užbaigė Graikijos čempionai, susigrąžinę solidų pranašumą – 33:46.

Po didžiosios pertraukos kauniečiai išgyveno taškų badą, o tuo pasinaudoję „Panathinaikos“ krepšininkai įgijo rekordinę persvarą – 33:52. Pirmuosius taškus trečiajame kėlinyje „Žalgiriui“, prabėgus kiek daugiau nei pusei kėlinio, dėjimu pelnė E.Ulanovas, tačiau sąlygas diktavę šeimininkai didino atotrūkį (35:56). Ketvirtąjį tašką rinko T.Dimša, iš vidutinio nuotolio pataikė D.Songaila – 39:58. Kėlinio pabaigoje tritaškį įskraidino W.Cherry, bet prieš ketvirtąjį kėlinį graikai jautėsi ne tik aikštelės, bet ir padėties šeimininkais – 42:63.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje pastebimai žaidė Artūras Gudaitis. Visų pirma, aukštaūgis blokavo varžovo metimą, o netrukus agresyviai sužaidė ir kitoje aikštės pusėje atidarymas savo taškų sąskaitą. Prasiveržimą atliko W.Cherry, netaiklų komandos draugo metimą taisė P.Jankūnas, dešimtąjį tašką pelnė drąsiai žaidęs E.Ulanovas (50:72). Tris baudų metimus realizavo A.Gudaitis, greitą išpuolį taikliu metimu užbaigė pirmuosius taškus pelnęs Lukas Lekavičius, bet priartėti kauniečiams nebuvo leista – 55:74. Per likusį laiką Lietuvos čempionų gretose pasižymėti pavyko tik A.Gudaičiui, kuris sumetė baudas, galingai nupūtė paskutinį varžovų bandymą pelnyti taškus, tačiau nepaisant to, užtikrintą pergalę iškovojo „Panathinaikos“ komanda – 58:77.

„Žalgiris“: W.Cherry 13 (3 per. kam.), E.Ulanovas 10 (4/4 dvit.), A.Milaknis 9 (3/5 trit.), A.Gudaitis 8 (2 blk.), J.Andersonas 5, D.Songaila 4, T.Dimša 4, P.Jankūnas 3 (7 atk. kam.), L.Lekavičius 2, R.Javtokas 0, V.Kariniauskas 0, S.Vene 0.

„Panathinaikos“: N.Pappas 14, J.Gistas 13, A.J.Slaughteris 11 (3/5 trit.), V.Giankovitsas 11 (4/5 dvit., 7 atk. kam.), E.Batista 11 (9 atk. kam.), A.Fotsis 10 (6 atk. kam.).