„Žalgiris“ nesugebėjo pasipriešinti Atėnų „Panathinaikos“

Penktadienį Kauno „Žalgirio“ krepšininkai patyrė nesėkmę Eurolygos „Top 16“ etapo trečiojo turo rungtynėse. Kauniečiai išvykoje nusileido Atėnų „Panathinaikos“ komandai 58:77 (16:24, 17:22, 9:17, 16:14).

Susitikimą užtikrintai pradėjo Atėnų „Panathinaikos“ krepšininkai, po kurių galingos pradžios, neplanuotos minutės pertraukėlės prašė Gintaras Krapikas – 0:8. Po jos tritaškį smeigė Artūras Milaknis, tačiau šeimininkai toliau nesunkiai rinko taškus (3:16). Komandiškai kamuoliu dalinęsi kauniečiai atrado prie trijų taškų linijos laisvą A.Milaknį, Willas Cherry agresyviai nėrė krepšio link ir pataikė sudėtingą metimą su pražanga – 9:20. Varžovai buvo atitrūkę penkiolikos taškų skirtumu (9:24), bet Lietuvos čempionams kėlinio pabaigoje pavyko sušvelninti atsilikimą: W.Cherry stebino drąsa bei įskraidino tritaškį, baudų metimus sumetė Edgaras Ulanovas, o kėlinį vainikavo įspūdingas Tomo Dimšos dėjimas po W.Cherry rezultatyvaus perdavimo – 16:24.

Antrąjį kėlinį „Žalgiris“ pradėjo be žvalgybos: krepšio link dukart sėkmingai prasibrovė E.Ulanovas, aštuntąjį tašką rinko W.Cherry, o užmindamas tritaškio linija pataikė Darius Songaila – 24:28. Nepaisydamas ypatingo varžovų gynybos dėmesio ledus pralaužė penkis taškus surinkęs Jamesas Andersonas, bet du tolimi šeimininkų šūviai visą darbą pavertė niekais (29:38). Iškart po svečių minutės pertraukėlės įspūdingą tritaškį su sirena realizavo A.Milaknis, baudos metimu deficitą mažino Paulius Jankūnas – 33:39. Visgi, ketvirtį solidžiau užbaigė Graikijos čempionai, susigrąžinę solidų pranašumą – 33:46.

Po didžiosios pertraukos kauniečiai išgyveno taškų badą, o tuo pasinaudoję „Panathinaikos“ krepšininkai įgijo rekordinę persvarą – 33:52. Pirmuosius taškus trečiajame kėlinyje „Žalgiriui“, prabėgus kiek daugiau nei pusei kėlinio, dėjimu pelnė E.Ulanovas, tačiau sąlygas diktavę šeimininkai didino atotrūkį (35:56). Ketvirtąjį tašką rinko T.Dimša, iš vidutinio nuotolio pataikė D.Songaila – 39:58. Kėlinio pabaigoje tritaškį įskraidino W.Cherry, bet prieš ketvirtąjį kėlinį graikai jautėsi ne tik aikštelės, bet ir padėties šeimininkais – 42:63.