Kauno „Žalgirio“ krepšininkai svečiuose garbingai 93:100 (19:26, 21:31, 23:16, 30:27) nusileido Sienos „Montepaschi“ ekipai su R. Kaukėnu ir K. Lavrinovičiumi, ir, patyrę jau septintą nesėkmę iš eilės, toliau išlieka pačiame Eurolygos B grupės turnyrinės lentelės dugne.

Susitikimas prasidėjo labai atkakliai: komandos į varžovų atakas atsakydavo taip pat taikliais metimais, tad minimalus skirtumas svyravo tai į vieną, tai į kitą pusę - įpusėjus kėliniui šeimininkai pirmavo14:11. Kovingai rungtyniavę žalgiriečiai ir toliau nebuvo linkę paleisti italų į priekį ir likus 2 minutėms po L. Woodso ir M. Kalniečio rezultatyvių išpuolių pralenkė priešininkus 19:18. Vis dėlto po laiku paprašytos S. Pianigianio minutės pertraukėlės „Montepaschi“ vyrai susiėmė ir galingai užbaigė kėlinį - 26:19.

Antrojo ketvirčio pradžioje G. Krapiko auklėtiniai vėl kovojo pagirtinai - po W. Deane'o dvitaškio aptirpdė savo deficitą iki 26:29, tačiau italai kuo toliau, tuo buvo sunkiau sulaikomi. 17 minutę jie pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą 42:32, o iki kėlinio pabaigos po su sirena pataikytos H. Domercanto tritaškės bombos sugebėjo susikrauti dar solidesnį pranašumą - 57:40.

Po didžiosios pertraukos „Žalgirio“ vyrai pakilo į lemiamą šturmą ir po M. Kalniečio bei J. Mačiulio benefiso priartėjo iki 61:66. Deja, tai buvo viskas, ką mūsiškiams pavyko pasiekti. „Montepaschi“ spurtavo 7:2 ir vėl nutolo 73:63.

Nors paskutiniame ketvirtyje mūsiškiams intrigos atkurti jau nebepavyko, po Š. Vasiliausko ir A. Milaknio tritaškių liūties žalgiriečiai mačą baigė garbingai - finalinė rungtynių sirena paskelbė dar vieną „Montepaschi“ pergalę 100:93.

„Montepaschi“: H.Domercantas 21 (tritaškiai 4/4), K.Lavrinovičius 19, R.Kaukėnas 17, T.McIntyre'as 14 (6 rez. perd.), R.Sato 11, Sh.Stonerookas 9 (7 atk. kam.).

„Žalgiris“: J.Mačiulis 21 (dvitaškiai 5/9, tritaškiai 3/3), M.Kalnietis 20 (dvitaškiai 6/7, tritaškiai 2/3, a atk. kam., 4 per. kam.), L.Woodsas 17 (dvitaškiai 6/10, 8 atk. kam., 3 blok.), Š.Vasiliauskas 9 (9 min., tritaškiai 2/2, baudos 3/4), P.Jankūnas (8 atk. kam.) ir D.Šalenga - po 7, T.Klimavičius 4, W.Deane'as ir A.Milaknis - po 3, E.Žukauskas 2.

Priminsime, kad prieš tai mūsiškiai pralaimėjo visas šešias dvikovas: 51:78 nusileido Atėnų „Panathinaikos“, 67:93 buvo sutriuškinti Sienos „Montepaschi“, 60:65 neatsilaikė prieš Sopoto „Asseco Prokom“, 64:69 palūžo prieš Nansi SLUC, 60:75 kapituliavo prieš „Regal Barcelona“ ir 69:80 pasidavė Atėnų „Panathinaikos“ klubui.

Patyrę septynias nesėkmes iš eilės žalgiriečiai pagerino visų laikų prasčiausio savo Eurolygos sezono starto rezultatą: 2001-2002 metais žaliai balti buvo pralaimėję pirmas penkerias rungtynes.