Antrąją pergalę iš eilės Eurolygoje iškovojo Kauno „Žalgiris“ (2/0), kuris svečiuose 84:70 (17:20, 24:12, 26:16, 17:22) pranoko Rimo Kurtinaičio treniruojamą Maskvos srities „Chimki“ (0/2) ekipą.

Kauniečiai mače varžėsi be Lietuvoje likusio Joffrey Lauvergne'as, kuris ketvirtadienį sulaukė teigiamo COVID-19 testo atsakymo. Tiesa, po pakartotinio pirmojo testo vėliau sulaukė neigiamo atsakymo.

„Chimki“ gretose nebuvo bemaž šešių pagrindinės sudėties žaidėjų.

Dėl traumų ar dėl teigiamo koronaviruso testų nežaidė Aleksejus Švedas, Gregas Monroe, Stefanas Jovičius, Janis Timma, Jordanas Mickey. Nerungtyniavo ir neseniai prie komandos prisijungęs amerikietis Erickas McCollumas.

Mačą kur kas geriau pradėjo „Chimki“, kurie pasinaudojo netaikliais žalgiriečių metimais. Pirmuosius taškus „Žalgiriui“ pelnė Martinas Gebenas (2:8). Kėlinio viduryje svečiams pavyko kiek priartėti, bet vis dar nepavyko pataikyti iš toli. „Chimki“ tuo puikiai naudojosi ir visada išliko priekyje, o kėlinuką laimėjo 20:17.

Antrajame kėlinyje „Žalgiriui“ pagaliau atsirišo krepšys. „Chimki“ po Jono Jerebko dvitaškio dar pirmavo 26:19, bet čia pat atsibudo svečių tolišaudė artilerija.

Artūras Milaknis pataikė kelis tolimus metimus, taiklus buvo ir Thomasas Walkupas ir „Žalgiris“ jau pirmavo 28:26. Kėlinuko pabaigoje svečiai dar labiau atitolo, Steve‘as Vasturia pridėjo tritaškį, „Chimki“ puolime strigo, o po antrojo kėlinio jau svečiai pirmavo 41:32.

Po pertraukos „Žalgiris“ visiškai perėmė žaidimo gijas į savo rankas. M. Grigonis kėlinį pradėjo penkiais taškais iš eilės, atsirišo krepšys ir Nigeliui Hayesui. „Žalgirio“ persvara sužaidus tris minutes jau pasiekė 20 taškų – 54:34. Antroje kėlinuko pusėjo „Chimki“ bandė dar vytis varžovus, bet svečiai irgi sėkmingai atsakinėjo į rezultatyvias varžovų atakas – 63:46. Po Augistine‘o Rubito dvitaškio kėlinio pabaigoje, jam pasibaigus, „Žalgiris“ pirmavo 67:48.

Ketvirtasis kėlinys, atrodė, bus tik formalumas, bet šeimininkai dar bandė įnirtingai priešintis. Abi komandos rungtyniavo jau kiek ramiau ir pasipylė netaiklūs metimai. Šeimininkai dar pelnė keturis taškus iš eilės, o rezultatas buvo 54:67.

Antroje kėlinuko pusėje „Chimki“ nebuvo linkę pasiduoti ir po D. Bookerio dėjimo priartėjo iki 63:70. Netrukus iš toli pataikė A. Milaknis – 73:63. „Žalgiris“ pelnė dar penkis taškus iš eilės ir vėl atitrūko iki 78:65.

Likus kelioms minutėms „Chimki“ atrodė labai pavargę, o svečiai jau neleido jiems priartėti. Finalinis teisėjo švilpukas paskelbė „Žalgirio“ pergalę rezultatu 84:70.

„Chimki“: Jonas Jerebko 23 (12 atk. kam., 30 naud. balų), Devinas Bookeris 14, Vladislavas Odinokovas 11, Viačeslavas Zaicevas 10, Sergejus Monia 5, Jegoras Vialcevas 4, Seregejus Karasiovas 3 taškai.

„Žalgiris“: Marius Grigonis 21, Nigelas Hayesas 15 (2/9 trit.), Artūras Milaknis 14, Augustine’as Rubitas 12 (5 atk. kam.), Thomas Walkupas 5, Lukas Lekavičius, Rokas Jokubaitis ir Paulius Jankūnas po 4, Steve'as Vasturia 3, Martinas Gebenas 2 taškai.