Kauno „Žalgiris“ (15/12) antradienio vakarą rezultatu 85:75 (17:20, 23:22, 27:15, 18:18) nugalėjo Vilerbano ASVEL (12/15) ir nutraukė jų šešių iš eilės pergalių seriją Eurolygoje.

Aikštėje atkakli kova vyko pirmuosius du kėlinius. Kauniečiai pačioje pradžioje pirmavo, bet tada puikiai pataikę ir šoklūs ASVEL krepšininkai kiek perėmė iniciatyvą ir jau jie nuolat buvo priekyje bent jau minimalia persvara.

Žalgiriečiams pavyk toli varžovų nepaleisti, o patiems mačo kontrolę perimti po pertraukos. Roko Jokubaičio ir Joffrey Lauvergne‘o duetas tapo neįmenama mįsle ASVEL strategui TJ Parkeriui.

Savo metimus pataikė ir lyderis Marius Grigonis, o po trečiojo kėlinio „Žalgiris“ jau pirmavo 67:57.

Kovingieji prancūzai dar bandė kabintis, bet svarbūs tritaškiai skriejo pro šalį, kauniečiai sėkmingai užpuolė ir galiausiai įtvirtino taip reikiamą pergalę.

M. Grigonis nugalėtojams pelnė 21 tašką (5/7 trit.), geras rungtynes sužaidė Joffrey Lauvergne'as, pridėjęs 18 taškų ir sugriebęs 6 atkovotus kamuolius.

Energingai atrodęs Rokas Jokbaitis prisidėjo pelnydamas 10 taškų ir atlikdamas 5 rezultatyvius perdavimus.

Nors žalgiriečiams ne itin sekėsi stabdyti ASVEL lyderį Norrisą Cole'ą (14 tšk., 5 rez. perd., 20 naud. bal.), bet pavyko nugesinti grėsmingą bokštą Moustapha Falla, kuris surinko 7 taškus bei sugriebė 3 kamuolius.

Turnyrinėje lentelėje vykstant tikram mūšiui ši „Žalgirio“ penkioliktoji pergalė buvo būtina.

Apie tai užsiminė ir krepšinio ekspertas Tomas Purlys. Anot jo, vakar pergalę lėmė solidi žalgiriečių gynyba po pertraukos.

„Pastebėjau, kad ASVEL ta komanda, kuri, aišku, gerai organizuota, gynyboje solidi, bet, jeigu ima pralaiminėti, dažnai pradeda žaisti po vieną. Jie gerai jaučiasi, kai yra priekyje, tada matosi užtikrintumas, o dabar kauniečiai tik pradėjo kiečiau gintis, ypač vienas prieš vieną, varžovai kiek sutriko. Tas „Žalgirio“ fiziškumas buvo toks, kokio nematėme paskutiniuose keliuose mačuose.

Na, o tada ASVEL jau nieko negalėjo padaryti. Žalgiriečiai gerai spaudėsi po krepšiu, ateidavo į pagalbą, sėkmigai pavyko sulaikyti ir M. Fallą, kuris tikrai negavo tiek laisvės, nuolat prieš jį buvo žaidžiama agresyviai. Padėjo svarbūs Mariaus Grigonio metimai, prisidėjo J. Lauvergne'as, su gera energija buvo R. Jokubaitis, tie keli L. Lekavičiaus metimai patempė trečiojo kėlinio pabaigoje“, – sakė T. Purlys.

Kauniečiai pastaruoju metu susiduria su labai įtemptu grafiku. Praėjusią savaitę teko žaisti tris mačus, vakar buvo ASVEL, o penktadienį vėl laukia Eurolygos rungtynės namuose.

„Organizmas pripranta prie krūvių. Tenka priprasti prie mačų kas dvi ar tris dienas. O juk yra ir masažai, baseinai, tam tikros atstatomosios treniruotės, kuriuos atlieka krepšininkai. Svarbu yra ir psichologija. Nes jei „Žalgiris“ nori kabinti į atkrintamąsias, tai vakar žūtbūt reikėjo laimėti. Pridėkime prie to dar fiziškumą. Mače su ASVEL tikrai atrodė, kad kauniečiai eina į labai svarbų mūšį“, – pridūrė krepšinio ekspertas.

„Žalgiris“ penktadienį namuose priims vieną iš Eurolygos lyderių. Į Kauną atvyks Milano „Ax Armani“ (17-9) ekipa, kuri žengia trečioje vietoje.

Pasak T. Purlio, nors italai demonstruoja labai solidų žaidimą, bet nurašyti žalgiriečių negalima.

O ir poilsio kauniečiai turės kiek daugiau, kadangi Milano klubas 26-tojo turo rungtynes žais tik trečiadienį.

„Favoritas „Žalgiris“ gal ir nėra, bet nurašyti jų tikrai negalima. Tuo labiau, kad Eurolyga šiemet išsiskiria tuo, kad yra labai daug staigmenų ir netikėtų rezulatų. Viskas priklausys nuo energijos. Labai svarbu, kad ji būtų panaši kaip rungtynėse prieš ASVEL. Italijos ekipa gerai ginasi, Ettore Messina yra tikras gynybos specialistas. Prie to pridėjus dar ir neblogą jų puolimą turime solidžią komandą.

Jie turi du universalius puolėjus (Z. Lyday'us ir K. Hinesas,– aut. past.), o žalgiriečiams anksčiau ne itin sekdavosi žaisti prieš klubus, kurie naudoja panašaus stiliaus žaidėjus savo sistemose. Daug ką lems fiziškumas ir kaip seksis žaisti vienas prieš vieną, nes tokio žaidimo modelio rungtynėse tikrai bus gana daug. Tad jei matysime panašų nusiteikimą kaip vakar, plius bus pakankamai energijos, pergalė gali būti“, – tikino krepšinio ekspertas.

„Žalgiris“ ir „Ax Armani“ tarpusavio dvikovą pradės penktadienį 20 val. Rungtynes tiesiogiai transliuos „TV3 Sport“ ir naujos kartos televizija „Go3“.