Kauno „Žalgiris“ (11/7) sieks pratęsti pergalingą šešių pergalių iš eilės Eurolygoje seriją Maskvoje, kur grumsis su turnyro lyderiais CSKA (14/4) krepšininkais.

Susitikimo pradžia trečiadienį – 19 val. Lietuvos laiku. Jį tiesiogiai rodys „TV3 Sport“ kanalas bei naujos kartos televizija „Go3“.

Rusijos ekipa prieš praėjusį turą turėjo įspūdingą 12 laimėjimų iš eilės seriją. Ir tik Vitorijos „Baskonia“ sugebėjo nutraukti šį pergalių maratoną.

Nepaisant to ir tame mače kova vyko iki paskutinių akimirkų. Mike'as Jamesas galėjo atnešti komandai pergalę, bet prametė lemiamą metimą paskutinėmis sekundėmis. CSKA žaidžia labai gerą krepšinį ir praktiškai neturi silpnų vietų.

Žalgiriečiams trečiadienį žūtbūt reiks bent jau nepaleisti varžovų per toli į priekį iki ketvirtojo kėlinio. Taip klostėsi pirmasis komandų susitikimas lapkričio pabaigoje Kaune, kur šeimininkai svečiams nusileido tik po atkaklio kovos 78:87.

Kauniečiai dar lemiamo kėlinuko viduryje buvo priartėję iki trijų taškų, bet svarbiausiu momentu lyderio savybęs eilinį kartą parodė M. Jamesas, kelis sunkius metimus pataikė ir Willy Clyburnas.

Tiesa, dėl pastarojo krepšininko dalyvavimo trečiadienio rungtynėse išlieka klaustukas.

Tuo tarpu M. Jamesas neabejotinai yra CSKA lyderis. Jis kartu yra ir antras naudingiausias viso turnyro žaidėjas. Gynėjo statistika siekia 20,5 įmesto taško, 6,1 rezultatyvaus perdavimo ir 3,5 atkovoto kamuolio. Amerikietis yra rezultatyviausias Eurolygos žaidėjas.

Jo rankose kamuolys dažniausiai būna lemiamu momentu. Gynėjas iš tų žaidėjų, kurio negalima palikti laisvo net ir trys metrai nuo tritaškio linijos. Nebus nuostabos, jei jis mes ir pataikys iš ten.

Tad Martinui Schilleriui teks užduotis sustatyti komandos gynybą taip, kad būtų kaip įmanoma daugiau suvaržyti M. Jameso laisvę.

Kauniečiai pastaruoju metu rodo gerą gynybą ir tik praėjusiame mače į savo krepšį praleido 75 taškus, bet CSKA yra geriausiai puolanti komanda turnyre (85,22). „Žalgiris“ pagal šį žaidimo komponentą yra penktas (80,94).

Rusijos ekipoje problemų yra ne tik dėl W. Clyburno, bet ir dėl Danielio Hacketto. Pagal paskutinius pranešimus, šis gynėjas taip pat mače su kauniečiais nežais. Jis komandoje turi gana svarbią rolę ir per 24 minutes vidutiniškai pelno 9,7 taško.

Tad CSKA treneris D. Itoudis veikiausiai remsis 8 žaidėjų rotacija, bandydamas dar į ją įtraukti kelis vietinius Rusijos krepšininkus. Tai yra šansas žalgiriečiams, kadangi ties kai kuriais galima bus rizikuoti, dėmesį nukreipiant į pavojingiausius varžovų žaidėjus

Ir toks nėra tik M. Jamesas. Vargo bus su Tornike Šengelija, kuris gali pasinaudoti kauniečių trūkumais trečioje pozicijoje. Pauliui Jankūnui ar ypač Nigeliui Hayesui teks rimta užduotis jį sustabdyti.

Puikią formą rodo ir aukštaūgis Nikula Milutinovas. Serbas per rungtynes vidutiniškai pelno 8,9 taško ir sugrieba 8,4 atšokusio kamuolio. Bus labai įdomu stebėti jo ir Joffrey Lauvergne'o akistatą. Prancūzas praėjusiame ture sužaidė geriausias savo rungtynes Eurolygos karjeroje, bet Maskvoje jo lauks kur kas rimtesnis varžovas.

N. Milutinovas neseniai pagerino turnyro rekordą nusiėmęs net 16 kamuolių po varžovų krepšiu. CSKA neveltui yra geriausiai visame turnyre dėl atšokusių kamuolių kovojanti komanda.

Su „Chimki“ žalgiriečiai puikiai naudojosi du prieš du situacijomis. Prieš CSKA tą padaryti galbūt sunkiau, bet atsižvelgiant į tai, kad N. Milutinovas nėra itin greitas, tikrai galima vėl naudoti tą pačią taktiką.

Čia jau daug kas priklausys ir kaip seksis J. Lauvergne''ui, ir kaip Marius Grigonis, Thomasas Walkupas ar kiti sugebės tiksliai ir laiku sukurti situacijas aukštam žmogui.

Darrunas Hilliardas dar vienas pavojingas CSKA ginklas. Jei nebus D. Hacketto, jam rungtyniauti teks dar daugiau. Iki šiol jis vidutiniškai ant parketo praleisdavo 22 minutes ir pelnydavo 10,8 taško.

CSKA pagal rezultatyvius perdavimus yra priešpaskutinė ir tai rodo, kad komanda dažnai bėdas sprendžia individualiai. Esmė ta, kad jie ir turi nemažai žaidėjų, kuriems tai anokia bėda. Tad gynyba vienas prieš vieną gali lemti pergalę.

Sunku visiškai sustabdyti M. Jamesą, bet būtina bent kiek jį bandyti išmušti iš vėžių.

Tuo labiau, kad „Žalgiris“ irgi turi pakankamai kozirių. Šešios pergalės iš eilės, puikus komandinis krepšinis puolime, o, kas svarbiausia, solidi ir gynyba. Būtent į tai pirštu bedė M. Schilleris, kuris džiaugėsi, kad sezonui įsibėgėjant gerėja ir bendras žaidimas.

M. Grigonis neabejotinas lyderis (15,1), bet verta paminėti ir N. Hayesą (9,4 tšk.), kuris paskutiniu metu ypač solidžiai meta iš toli. Per paskutinius septynis mačus iš 25 mestų tolimų metimų pataikė 17.

Jau minėtas J. Lauvergne'as (11,4 tšk. ir 5,6 atk. kam.) irgi pagerino formą. Bus itin svarbu, kaip atrodys žalgiriečių rotacijos krepšininkai. Rokas Jokubaitis, Augustine'as Rubitas ar Lukas Lekavičius paskutiniu metu atrodė blankiau, bet jų geresnis žaidimas gali turėti didelės įtakos.

„Žalgirio“ laukia sunkiausia Eurolygos savaitė. Pirma, mūšis su CSKA, tada penktadienį vėl išvykoje teks kautis su Sankt Peterburgo „Zenit“.

CSKA net ir galimai be dviejų svarbių krepšininkų išlieka rungtynių favoritė. Žalgiriečių pranašumu gali tapti siauresnė varžovų rotacija. Vis dėlto jų sudėtyje pakankamai aukštos klasės žaidėjų, kurie ir vieni gali nulemti rungtynių baigtį.

Bus labai įdomu stebėti mačą, kur susitiks dvi puikiai puolančios Eurolygos komandos.