72
Kauno „Žalgiris“ – Vilniaus „Lietuvos rytas“ (nuotr. Fotodiena.lt)

Kauno „Žalgirio“ (27-4) krepšininkai žengė tvirtą žingsnį link „Betsafe“-LKL reguliaraus sezono laimėtojų vardo.

72

Nemuno saloje Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai savo žiūrovų akivaizdoje 77:66 įveikė Vilniaus „Lietuvos rytą“ (25-6).

Ši pergalė „Žalgiriui“ suteikia didelius šansus finišuoti pirmoje LKL čempionato turnyro lentelės vietoje pasibaigus reguliaraus sezono kovoms.

Komandos rungtynes pradėjo šiais starto penketais:

Kauno „Žalgiris“: Kevinas Pangosas, Vasilje Micičius, Edgaras Ulanovas, Paulius Jankūnas ir Brandonas Daviesas.

Vilniaus „Lietuvos rytas“: Mindaugas Girdžiūnas, Christopheris Krameris, Arnas Butkevičius, Travisas Petersonas, Martynas Echodas.

Šią savaitę naują sutartį su „Žalgiriu“ pasirašęs Brandonas Daviesas pelnė pirmuosius 6-is kauniečių taškus ir blokavo Arno Butkevičiaus metimą (6:2).

Neapsikentęs vaizdo, kurį mato aikštelėje, Rimas Kurtinaitis sužaidus vos dvi minutes paprašė pirmosios minutės pertraukėlės.

Tačiau šis stratego žingsnis naudos neatnešė. Vilniečiai ir toliau sunkiai rinko taškus puolime.

Per pirmąsias penkias minutes jų pelnė vos keturis (10:4), tačiau netrukus atkuto (12:9).

Baigiantis kėliniui susistumdė Aaronas White‘as ir Benas Magdenas. Abu legionierius teisėjai nubaudė nesportinėmis pražangomis.

Žalgiriečiai sėkmingiau sužaidė paskutines ketvirčio minutes ir po pirmojo kėlinio džiaugėsi dviženkliu pranašumu (18:9).

Antrojo kėlinio pradžioje abi komandos sunkiai rinko taškus.

Toks scenarijus buvo palankesnis svečiams, kuriems pavyko sumažinti atsilikimą iki 6-ių (20:14).

Vis tik kibi Šarūno Jasikevičiaus auklėtinių gynyba ir toliau neleido ramiai kvėpuoti vilniečiams, o „Žalgiris“ vėl atitrūko (28:18).

Dešimties taškų persvarą kauniečiai išlaikė iki pat ilgosios pertraukos pradžios (33:23).

Jai pasibaigus reikalai nepakito. Sostinės krepšininkai vis dar sunkiai rinko taškus.

Tuo metu „Žalgiris“ bėgo į priekį ir įgijo rekordinį pranašumą (41:23).

Antroje ketvirčio pusėje „Lietuvos rytas“ pradėjo naudoti zoninį presingą, kuris kelis kartus užklupo kauniečius nepasiruošusius.

Tai leido svečiams apkarpyti deficitą iki vienaženklio skirtumo (52:43).

Kėlinio pabaigoje Šarūnas Jasikevičius užsidirbo techninę pražangą.

Prieš lemiamas dešimt minučių kauniečiams beliko 8-ių taškų persvara (54:46).

Šarūno Jasikevičiaus pastabų sulaukę aikštelės šeimininkai paskutinį kėlinį pradėjo susikaupę ir vėl atitrūko (65:51).

Per likusį laiką Rimo Kurtinaičio kariauna dar pabandė sugrąžinti intrigą, tačiau visos pastangos nuėjo veltui.

„Žalgiris“: Brandonas Daviesas 14, Edgaras Ulanovas 13, Paulius Jankūnas (5 atk. kam.) ir Aaronas White‘as po 12.

„Lietuvos rytas“: Mindaugas Girdžiūnas ir Rokas Giedraitis po 11.

Vilniaus „Lietuvos ryto“ komanda prieš tai buvo laimėjusi abejas paskutines tarpusavio dvikovas LKL pirmenybėse.

Tiesa, žalgiriečiams pavyko triumfuoti Karaliaus Mindaugo taurės finale.