25
V. Čeburinas. (nuotr. Elvio Žaldario)

Vilniaus „Žalgirui“ nepavyko sukurti stebuklo namuose. LFF stadione Vladimiro Čeburino auklėtiniai antradienio vakarą 1:1 (1:0) sužaidė su Bodės „Glimt“ klubu iš Norvegijos ir savo kovas Čempionų lygos atrankos turnyre jau baigė.

25

Priminsime, kad prieš savaitę išvykoje vilniečiai varžovams nusileido net 0:5.

Vilniečių dabar lauks kovos Europos taurės turnyro atrankoje, kur jų varžovais bus Razgrado „Ludogorec“.

Rungtynėse žalgiriečiai pirmavo po Francio Kyeremeh įvarčio 39-ąją minutę, tačiau tada dukart buvo panaudota VAR sistema, kuri vilniečiams nebuvo palanki.

Po pertraukos norvegai 51-ąją minutę mušė išlyginamąjį įvartį į „Žalgirio“ vartus, bet iš pradžių teisėjo asisentas fiksavo nuošalę.

Vis dėlto po VAR peržiūros įvartis buvo įskaitytas.

Po penkių minučų į „Žalgirio“ vartus buvo skirtas 11 metrų baudinys, tačiau čia vėl įsikišo VAR. Baudinys galiausiai buvo atšauktas ir pakeistas baudos smūgiu ant baudos aikštelės linijos, bet žalgirietis P.Mamičius prieš save išvydo raudoną kortelę ir buvo priverstas palikti aikštę.

„Ką galima pasakyti. Turėjome savo planą, ruošėmės rungtynėms, o tai matėsi. Pirmosiomis minutėmis jautėsi, kad esame gerai pasiruošę, galima atlikti spaudimą ir kurti progas. Gal kažkiek neužteko šaltakraujiškumo užbaigiant atakas, o varžovai gynėsi kompaktiškai.

Bet sveikinimai žaidėjams, kurie laikėsi žaidimo plano. Įmušėme, dar turėjome progų, tačiau reikėjo dar antro įvarčio iki pertraukos“, – spaudos konferencijos metu sakė „Žalgirio“ strategas V. Čeburinas.

Kaip taisyklė, greitos varžovų atakos yra mūsų silpnoji vieta. Praradus kamuolį iškarto kyla grėsmė,  o vėliau gavome dar ir raudoną kortelę ir tai tikrai nebuvo plano dalis. Tačiau žaidėjai buvo nusiteikę ir net mažumoje laikėsi rungtynėse. Deja, nepavyko panaikinti deficito, tiesiog pirmame mače padarėme per daug klaidų. Bet šįkart sužaidėme pakankamai gerai.

Vėlgi, dėkoju sirgaliams, kurie mus palaikė viso mačo metu“, – spaudos konferencijos metu sakė „Žalgirio“ strategas.

„Jau Norvegijoje kalbėjomės su žaidėjais, kad su tokia komanda galime žaisti. Dėl to antroms rungtynėms nuteikinėti papildomai žaidėjų nereikėjo, tik sudėlioti taktinius akcentus. Bet mes esame kalbėję, kad tada padarėme per daug klaidų“, – sakė jis.

Dabar žalgiriečių lauks kovos Europos taurės turnyro atrankoje, kur jų varžovais bus Razgrado „Ludogorec“ komanda.

„Po šitų etapų pamatėme, kad mokame prisiderinti prie varžovų. Kartu priverčiame juos derintis ir prie mūsų. Manau, kad kiekvienas iš mūsų supranta, kokio lygio atsakomybė yra tokiose rungtynėse, kai čempionai žaidžia prieš čempionus ir tai yra geros pamokos. Čia yra geros komandos, bet mes įrodėme, kad irgi galime žaisti gerai“, – teigė V. Čeburinas.

Futbolas yra kontaktinis žaidimas. Mums neskyrė panašaus baudinio Norvegijoje. Futbole visada būna palaikymų už marškinėlių, kontaktų. Tai sudedamoji futbolo dalis. Bet viskas gerai. Gal tos pauzės ir yra neįprasta, tačiau teisėjas gali pasitarti ir priimti geresnius sprendimus. Nors įdomu, kai filmuojama viskas tik iš vienos kameros“, – apie VAR sakė V. Čeburinas.

Komandos artimiausiu laukia daug mačų. Ne tik Europoje, bet dar ir atkelti A lygos susitikimai, tad reikės nemenkos žaidėjų rotacijos.

Šios dienos susiitikimo dar nebaigė ir traumą patyręs vidurio gynėjas Nemanja Ljubisavljevičius.

„Mes esame apie tai kalbėjem, žinojome, kas mūsų laukia. Dėka mūsų komandos vadovybės pavyko surinkti gerą ir gilią sudėtį. Žaisti yra kam, galime rotuoti. Aišku, yra susižaidimo faktorius, bet rungtynių juk neatkelsime“, – užbaigė treneris.