WNBA žvaigždė dėl sveikatos problemų nusprendė nevyktį į Tokijų: „Jau mėnesį kenčiu panikos atakas“

Garsiai apie rasizmo problemas Australijoje pasisakanti 29-erių Liz Cambage likus vos savaitei iki Tokijo olimpiados starto pranešė, kad nepadės šalies krepšinio rinktinei.

„Niekam ne paslaptis, kad anksčiau turėjau psichologinių problemų, o tos griežtos olimpinio „burbulo“ taisyklės man sukėlė didelę paniką. Ten nebus nei šeimos, nei draugų. Man visa tai skamba baisiai.

Jau mėnesį kenčiu panikos atakas, mane kankina nemiga, praradau apetitą. Tikėtis, kad viską sutvarkys kasdienė meditacija, yra pernelyg rizikinga, ypač kai supranti, jog tektų dalyvauti didžiausiose sporto varžybose pasaulyje.

Pažįstu save ir suprantu, kad olimpiadoje negalėčiau būti ta pačia Liz, kurią jūs įpratę matyti. Dabar man reikia pasirūpinti savo psichologine ir fizine sveikata“, – rašė L. Cambage.

Kiek anksčiau australė grasino nežaisti Tokijo olimpiadoje dėl to, kad Australijos olimpinio komiteto ir aprangos gamintojo „Jockey“ surengtoje fotosesijoje dominavo baltųjų rasės žmonės.

„Sakiau tai milijoną kartų. Kaip aš turėčiau atstovauti šaliai, kuri net nereprezentuoja manęs? Beje, purškiamas įdegis neatspindi žmonių įvairovės. Jūs padarysite viską, kad patrauktumėte „spalvotuosius“ žmones, nors juodaodžiai atletai veda rinktinę į priekį. Kol nepamatysiu Australijos olimpinio komiteto pastangų kažką pakeisti, turėsiu praleisti olimpiadą“, – anksčiau rašė L. Cambage.

L. Cambage gimė Londone (Didžioji Britanija). Jos mama yra australė, o tėvas – nigeriečių kilmės. 203 cm ūgio krepšininkė jau ilgą laiką žiba moterų NBA (WNBA). 2018 m. ji pateko į pirmąjį geriausių WNBA sezono žaidėjų penketą, o 2019 m. – į antrąjį. Ji 3 kartus žaidė NBA „Visų žvaigždžių“ rungtynėse. Su Australijos rinktine L.Cambage 2012 m. pelnė olimpinę bronzą, o 2018 m. tapo pasaulio vicečempione.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų